Kevin Bahl (Kanada) – 22 let  Na mistrovství světa juniorů v České republice na přelomu let 2019 a 2020 byl obránce Kevin Bahl součástí zlatého kanadského celku. Odehrál tehdy sedm zápasů a do statistik si zapsal bod za asistenci. Rodák z Britské Kolumbie se stal před pěti lety v draftu NHL úlovkem Arizony (55. v celkovém pořadí), která však talentovaného mladíka vytrejdovala do New Jersey v rámci obchodu s Taylorem Hallem. Téměř dvoumetrový obr, který typově připomíná Brandona Carla z Bostonu, bude na sobě muset ještě trochu zapracovat, ale dveře do NHL se mu už otevřely. V ročníku 2022/23 naskočil do 42 utkání a zaznamenal osm bodů za dva góly a šest asistencí. Profimedia.cz
 Dawson Mercer (Kanada) – 21 let  V jednadvaceti letech má útočník Dawson Mercer doma ve vitríně už tři cenné kovy z významných akcí. Je zlatým a stříbrným medailistou z mistrovství světa juniorů v letech 2020 a 2021, a loni se podílel na druhém místě Kanady na šampionátu dospělých. Mercer je vynikajícím bruslařem a nesmírně kreativním hráčem. New Jersey Devils po něm sáhli v draftu roku 2020 hned v prvním kole jako po 18. v celkovém pořadí a jistě toho v klubu nelitují. V posledních dvou sezonách nezmeškal jediné utkání a v jejich součtu si připsal na konto ve 164 zápasech 98 bodů (44+54). Je úžasné sledovat jeho rychlý výkonnostní růst. Brzy by mohl patřit k největším personám v NHL. Profimedia.cz
 Alexander Holtz (Švédsko) – 21 let  Sedmička draftu z roku 2020 - Alexander Holtz - má za sebou dvě účasti na mistrovství světa dvacetiletých, z nichž jednu proměnil v bronzovou medaili. V roce 2019 pomohl reprezentaci Tre Kronor ke zlatu na šampionátu osmnáctek. Holtz je vynikajícím bruslařem s nesmírně šikovnýma rukama a ofenzivními instinkty. Umí přesně vystřelit i nahrát lépe postavenému spoluhráči. Experti o něm mluví jako o jednom z největších švédských talentů posledních let. Za Djurgarden odehrál před draftem dvě kompletní sezony ve švédské elitní soutěži dospělých a následně se vydal do zámoří. Klub New Jersey Devils mu předložil k podpisu vstupní kontrakt, který je platný do roku 2025. V sezoně 2022/23 pendloval mezi farmářským celkem a hlavním týmem Devils. V NHL dosud odehrál 28 utkání a nastřádal do statistik šest bodů (3+3). Profimedia.cz
 Chase Stillman (Kanada) – 20 let  Jeden se narodil v Calgary, druhý v St. Louis, tedy v destinacích, kde právě jejich otec - Cory Stillman - právě působil. Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu, který odehrál v NHL přes tisíc utkání a posbíral přes sedm set bodů, přivedl na svět zdatné následovníky hokejového řemesla. Starší - pětadvacetiletý Riley, kterého draftovala v roce 2016  ve čtvrtém kole Florida - už má na kontě přes 150 startů v dresech Floridy, Chicaga a Buffala. Mladší Chase prošel draftem v roce 2021, ale na řadu šel už v prvním kole, když po něm sáhli Ďáblové z New Jersey. Zatím působí v juniorské lize OHL, ale není vyloučeno, že se už v příštím ročníku dočká premiéry v NHL. Potenciál na to určitě má. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Tým budoucnosti? 7 mladíků, kteří by jednou mohli dotáhnout New Jersey Devils ke Stanley Cupu

Na jedné straně zkušený čtyřiatřicetiletý kanadský zadák Brendan Smirh, na straně druhé talentovaní mladíci, kteří mají podstatnou část hokejové kariéry ještě před sebou. Budoucnost New Jersey Devils stojí na mladých hráčích. A vypadá hodně slibně.

Zatímco aktuálně nejstarší hráč New Jersey – Brendan Smith - odehrál v NHL během 13 sezon přes šest set zápasů, jeho o mnoho mladší kluboví parťáci se teprve otrkávají v NHL, v juniorských soutěžích nebo ve farmářských celcích. V následujících kapitolách najdete pětici hráčů do 23 let, kteří mají největší šanci, že v dresu New Jersey budou hrát v příštích ročnících velmi důležitou roli. Někteří z nich jsou oporami už nyní.

Pokračování 2 / 8

Jack Hughes (USA) – 22 let

Jack Hughes1.jpg

Před draftem NHL v roce 2019 se spekulovalo, po kom sáhne první vybírající, tedy New Jersey. V úvahu přicházela dvě jména – Kaapo Kakko, nebo Jack Hughes. Devils si nakonec pojistili amerického útočníka, který sice na mistrovství světa dospělých na Slovensku neohromil tolik jako jeho finský vrstevník, ale zase exceloval v mládežnických výběrech.

Hughes je podle hokejových expertů výjimečným talentem a naprosto komplexním hráčem. Je nesmírně obratný a rychlý v pohybu i myšlení, špičkově bruslí a má neskutečně šikovné ruce, takže v soubojích jeden na jednoho je to v drtivé většině případů právě on, kdo z nich vychází jako vítěz. Tenhle borec má v nohách dynamit. Jakmile dostane puk, dokáže tak zrychlit, že ujede každému soupeři. Kdo ví, co by se muselo stát, aby z tohoto chlapce nebyla jednou superhvězda NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Kevin Bahl (Kanada) – 22 let

Kevin Bahl-New Jersey.jpg

Na mistrovství světa juniorů v České republice na přelomu let 2019 a 2020 byl obránce Kevin Bahl součástí zlatého kanadského celku. Odehrál tehdy sedm zápasů a do statistik si zapsal bod za asistenci. Rodák z Britské Kolumbie se stal před pěti lety v draftu NHL úlovkem Arizony (55. v celkovém pořadí), která však talentovaného mladíka vytrejdovala do New Jersey v rámci obchodu s Taylorem Hallem.

Téměř dvoumetrový obr, který typově připomíná Brandona Carla z Bostonu, bude na sobě muset ještě trochu zapracovat, ale dveře do NHL se mu už otevřely. V ročníku 2022/23 naskočil do 42 utkání a zaznamenal osm bodů za dva góly a šest asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Dawson Mercer (Kanada) – 21 let

Dawson Mercer.jpg

V jednadvaceti letech má útočník Dawson Mercer doma ve vitríně už tři cenné kovy z významných akcí. Je zlatým a stříbrným medailistou z mistrovství světa juniorů v letech 2020 a 2021, a loni se podílel na druhém místě Kanady na šampionátu dospělých.

Mercer je vynikajícím bruslařem a nesmírně kreativním hráčem. New Jersey Devils po něm sáhli v draftu roku 2020 hned v prvním kole jako po 18. v celkovém pořadí a jistě toho v klubu nelitují. V posledních dvou sezonách nezmeškal jediné utkání a v jejich součtu si připsal na konto ve 164 zápasech 98 bodů (44+54). Je úžasné sledovat jeho rychlý výkonnostní růst. Brzy by mohl patřit k největším personám v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Alexander Holtz (Švédsko) – 21 let

Alexander Holtz-Ne Jersey.jpg

Sedmička draftu z roku 2020 - Alexander Holtz - má za sebou dvě účasti na mistrovství světa dvacetiletých, z nichž jednu proměnil v bronzovou medaili. V roce 2019 pomohl reprezentaci Tre Kronor ke zlatu na šampionátu osmnáctek.

Holtz je vynikajícím bruslařem s nesmírně šikovnýma rukama a ofenzivními instinkty. Umí přesně vystřelit i nahrát lépe postavenému spoluhráči. Experti o něm mluví jako o jednom z největších švédských talentů posledních let. Za Djurgarden odehrál před draftem dvě kompletní sezony ve švédské elitní soutěži dospělých a následně se vydal do zámoří. Klub New Jersey Devils mu předložil k podpisu vstupní kontrakt, který je platný do roku 2025. V sezoně 2022/23 pendloval mezi farmářským celkem a hlavním týmem Devils. V NHL dosud odehrál 28 utkání a nastřádal do statistik šest bodů (3+3).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Chase Stillman (Kanada) – 20 let

Chase Stillman.jpg

Jeden se narodil v Calgary, druhý v St. Louis, tedy v destinacích, kde právě jejich otec - Cory Stillman - právě působil. Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu, který odehrál v NHL přes tisíc utkání a posbíral přes sedm set bodů, přivedl na svět zdatné následovníky hokejového řemesla.

Starší - pětadvacetiletý Riley, kterého draftovala v roce 2016  ve čtvrtém kole Florida - už má na kontě přes 150 startů v dresech Floridy, Chicaga a Buffala. Mladší Chase prošel draftem v roce 2021, ale na řadu šel už v prvním kole, když po něm sáhli Ďáblové z New Jersey. Zatím působí v juniorské lize OHL, ale není vyloučeno, že se už v příštím ročníku dočká premiéry v NHL. Potenciál na to určitě má.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Luke Hughes (USA) – 19 let

Luke Hughes.jpg

Jeho bratr Jack Hughes se stal jedničkou draftu před čtyřmi lety a další sourozenec Quinn byl sedmičkou o rok dříve. Luke se stal v roce 2021 úlovkem New Jersey jako čtvrtý v celkovém pořadí.

Sebevědomý obránce je špičkovým a rychlým bruslařem, který si báječně rozumí s pukem, skvěle se orientuje ve hře a umí bleskově reagovat na aktuální situaci na hřišti. Už v 19 letech je to komplexní hráč, který má předpoklady pro rychlou adaptaci v NHL. V aktuálním ročníku dostal šanci nakouknout do elitní ligy ve dvou zápasech základní části, ve kterých si zapsal na konto dva body (1+1), další tři utkání a dva body (0+2) nasbíral v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Šimon Nemec (Slovensko) – 19 let

Šimon Nemec1.jpg

Nejlepším obráncem loňského draftu NHL se stal Slovák Šimon Nemec. Obousměrný bek velmi dobře hraje přesilovky, má na výborné úrovni bruslení a hodně vysoké hokejové IQ. Talentovaný zadák v minulé sezoně v dresu Nitry nasbíral 26 (1+25) bodů ve 39 zápasech základní části. V play-off měl na kontě 17 (5+12) bodů v 19 střetnutích.

V ročníku 2022/23 už hrál za Atlantikem v soutěži AHL vedl si velmi dobře – v 65 duelech zaznamenal 34 bod (12+22) a 13 kladných bodů v +/- bodování. Pozvánku do NHL ještě nedostal, ale v příští sezoně by ho neměla minout. Nemec loni reprezentoval Slovensko na olympijských hrách, dvakrát hrál na světových šampionátech juniorů a nyní je už na třetím mistrovství světa dospělých.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud