Lias Andersson – 21 let.  V roce 2017 se stal celkovou sedmičkou draftu a už v průběhu sezony se přesunul ze Švédska do USA. Loni jednadvacetiletý švédský útočník odehrál 42 zápasů a posbíral v nich šest bodů. Letos se zatím účastník mistrovství světa z roku 2018, který byl i kapitánem švédské juniorky, zatím gólově neprosadil. Foto: Profimedia.cz
 Adam Fox – 21 let.  Jednadvacetiletý bek byl do NHL draftován ve třetím kole v roce 2016. Tehdy na něj ukázalo Calgary, Adam Fox se ale z Kanady přestěhoval na Manhattan a letos si odbyl premiéru v NHL. Účastník posledního světového šampionátu se uvedl skvěle a na kontě má už tři góly a pět nahrávek. Foto: Profimedia.cz
 Filip Chytil – 20 let.  Dvacetiletý rodák z Kroměříže prošel nečekaně už v prvním kole draftu 2017. Premiéru v NHL si odbyl v ročníku 2017/18, během něhož odehrál devět zápasů. Loni jich přidal 75 a připsal si 23 bodů. Letošní sezonu sice začal na farmě, Filip Chytil ale tvrdě dřel, vrátil se do kádru Rangers a v sedmi startech si připsal už pět bodů za čtyři góly a jednu nahrávku. Foto: Profimedia.cz
 Libor Hájek – 21 let.  Další ze symbolů nové éry Rangers. Libor Hájek debutoval v NHL loni, zvládl odehrát pět zápasů, dal jeden gól, pak se ale zranil a sezona pro něj skončila. Letos však své místo získal zpět, hraje pravidelně a v 16 startech si bývalý bek Komety připsal dvě nahrávky. Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Tým budoucnosti. 7 hráčů na soupisce New Yorku Rangers, kterým ještě nebylo 22 let

New York Rangers v současné době není týmem, kterému by odborníci předpovídali úspěch ve Stanley Cupu. Už za pár let ale může být vše jinak.

Bez názvu.jpg

Na soupisce New Yorku Rangers nenajdeme moc hráčů, kterým by bylo alespoň třicet let. Vlastně je jich jen pár – konkrétně čtyři - Henrik Lundqvist (37 let), Marc Staal (32), Matt Beleskey (31) a Brendan Smith (30). Za tým z Manhattanu naopak hraje sedm hráčů, kterým nebylo více než 21 let. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Lias Andersson – 21 let

Lias Andersson NYR.jpg

V roce 2017 se stal celkovou sedmičkou draftu a už v průběhu sezony se přesunul ze Švédska do USA. Loni jednadvacetiletý švédský útočník odehrál 42 zápasů a posbíral v nich šest bodů. Letos se zatím účastník mistrovství světa z roku 2018, který byl i kapitánem švédské juniorky, zatím gólově neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Adam Fox – 21 let

Adam Fox NYR.jpg

Jednadvacetiletý bek byl do NHL draftován ve třetím kole v roce 2016. Tehdy na něj ukázalo Calgary, Adam Fox se ale z Kanady přestěhoval na Manhattan a letos si odbyl premiéru v NHL. Účastník posledního světového šampionátu se uvedl skvěle a na kontě má už tři góly a pět nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Filip Chytil – 20 let

Filip Chytil NYR2.jpg

Dvacetiletý rodák z Kroměříže prošel nečekaně už v prvním kole draftu 2017. Premiéru v NHL si odbyl v ročníku 2017/18, během něhož odehrál devět zápasů. Loni jich přidal 75 a připsal si 23 bodů. Letošní sezonu sice začal na farmě, Filip Chytil ale tvrdě dřel, vrátil se do kádru Rangers a v sedmi startech si připsal už pět bodů za čtyři góly a jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Libor Hájek – 21 let

Libor Hájek NYR 19.jpg

Další ze symbolů nové éry Rangers. Libor Hájek debutoval v NHL loni, zvládl odehrát pět zápasů, dal jeden gól, pak se ale zranil a sezona pro něj skončila. Letos však své místo získal zpět, hraje pravidelně a v 16 startech si bývalý bek Komety připsal dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Brett Howden – 21 let

Brett Howden NYR.jpg

Svou pozici v týmu si začíná budovat také jednadvacetiletý Brett Howden, kterého Rangers získali v prvním kole draftu 2016. Nadaný útočník loni odehrál 66 zápasů a posbíral v nich 23 (6+17) bodů. Letos dal bývalý kanadský mládežnický reprezentant dvě branky a přidal i dvě asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Kaapo Kakko – 18 let

Kaapo Kakko NYR.jpg

Úřadující světový šampion a hvězda posledního mistrovství světa v červnu svedla boj o post jedničky draftu s Jackem Hughesem. Američan byl nakonec úspěšnější a Kaapo Kakko tak ze druhé pozice zamířil do New Yorku Rangers. Finský supertalentovaný útočník má na kontě zatím šest branek a dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Ryan Lindgren – 21 let

Ryan Lindgren NYR.jpg

Premiéru v NHL si tento jednadvacetiletý americký obránce odbyl loni. V minulé sezoně Ryan Lindgren odehrál pět zápasů a letos zatím přidal dalších šest startů. Bývalý mládežnický reprezentant a účastník dvou juniorských světových šampionátů už má na kontě i první gól.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud