Tyhle už do nároďáku nebrat. 5 hráčů, kteří jsou pro reprezentaci nepotřební

Po loňském EURU se s reprezentační kariérou rozloučili Petr Čech, Jaroslav Plašil či David Lafata. Brzy by je měli následovat další. Za zvuku fanfár však odcházet nebudou…

Bez názvu.jpg

Reprezentace stále prochází obměnou. Trenér Karel Jarolím během celého kvalifikačního cyklu hledal ideální sestavu, kterou však dosud nenašel. Něco mu ale uplynulé zápasy ukázaly. „Vyzkoušel“ v nich hráče, s nimiž by už do budoucna neměl počítat. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Lukáš Droppa

Lukáš Droppa.jpg

Jarolím vyzkoušel v reprezentaci několik nových tváří. Tou nejpřekvapivější z nich byl Lukáš Droppa, kterého „našel“ v ruském Tomsku. Bývalý záložník Baníku odehrál zápasy v Německu, proti Ázerbájdžánu a Norsku, pak ale odešel do druhé turecké ligy a zabouchl si reprezentační dveře. Pomůže mu přestup do bratislavského Slovanu? Těžko, v reprezentaci se moc neukázal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Hořava

Tomáš Hořava Plzeň.jpg

Tomáš Hořava odehrál v reprezentaci deset zápasů, dal v nich tři góly, ale upřímně, vybavíte si některý z nich? Pamatujete si na jeho výkony? Plzeňský záložník rozhodně nepropadl, ale také nevynikal. Letos se pohybuje mezi základní sestavou a lavičkou náhradníků Viktorky a rozhodně není ve formě, v níž by táhl národní tým. Jarolím ho sice povolal na závěr kvalifikace, šanci by ale měli dostat jiní.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Michal Kadlec

Michal Kadlec SParta 2.jpg

Je mu 32 let, to ještě není kritický věk fotbalisty, v reprezentaci by to už měl ale zabalit. Michal Kadlec byl dlouhá léta stabilním členem národního týmu, jenže letos nenastupuje ani ve Spartě, natož v národním týmu. Výkonnostní vrchol má za sebou, Jarolím ho postavil do základní sestavy v zahajovacím kvalifikačním duelu se Severním Irskem, od té doby na něj ale neukázal. A zřejmě už ani neukáže…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Milan Petržela

Milan Petržela a Hubník.jpg

Také reprezentační kariéra Milana Petržely je zřejmě u konce. Čtyřiatřicetiletý rychlík z Plzně překvapivě dostal šanci v základní sestavě v Německu, zahrál si i proti Ázerbájdžánu, Jarolíma ale nepřesvědčil a další šanci už nedostal. Na tom se zřejmě nic nezmění, účastník EURA 2012 by měl reprezentační kariéru uzavřít na 19 odehraných zápasech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Sivok

Tomáš Sivok ČR.jpg

Besiktas, Bursaspor, teď Izrael. Kariéra Tomáše Sivoka spěje do finále a to by mělo platit i pro reprezentaci. V té třiatřicetiletý stoper odehrál podstatnou část kvalifikace, během které nosil na ruce kapitánskou pásku.

Platilo to i pro zápas v Norsku, ten mu však hrubě nevyšel a od té doby už se v národním týmu neobjevil. Je třeba stavět mladší hráče v čele s Markem Suchým, Jakubem Brabcem či Tomášem Kalasem. Na svou šanci čeká i Lukáš Pokorný nebo Stefan Šimič.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud