Tygří síla slábne. Podívejte se, kteří čtyři důležití hráči už opustili kádr Liberce

Bílí Tygři ovládli základní část a útočili na extraligový titul. Ten však nakonec ukořistili Oceláři a v Liberci si musí minimálně rok počkat. Do příští sezony ale půjdou bez několika opor.

V Liberci pokračují Michal Birner, Tomáš Filippi či Radan Lenc. Několik hráčů ale z pod Ještědu odešlo. Jména čtyř, kteří Bílým Tygrům budou nejvíc chybět, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Marek Kvapil

Marek Kvapil Liberec.jpg

Překvapivá zpráva. Čtyřiatřicetiletý útočník totiž letos odehrál parádní sezonu, celkově v ní posbíral 70 (28+42) kanadských bodů a dokonce se vrátil do reprezentace. Ovšem v době, kdy se začalo jednat o předčasném ukončení jeho kontraktu, to mezi ním a vedením Bílých Tygrů to začalo vřít. Liberec se tak s Markem Kvapilem rozloučil a mistr světa z roku 2010 řeší, co bude dál. Láká ho Sparta, on by ale rád odešel do zahraničí.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 5

Dominik Lakatoš

Dominik Lakatoš Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V roce 2017 jej draftoval New York Rangers, do NHL má ale Dominik Lakatoš ještě daleko. Letos dvaadvacetiletý útočník odehrál dva zápasy na farmě v Benátkách nad Jizerou, působil taky ve Zlíně, v play-off však přidal osm startů v Liberci. Na severu Čech ale končí a odhází do Vítkovic.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 5

Martin Ševc

Martin Ševc Liberec.jpg

Sedmatřicetiletý bek byl jedním ze symbolů úspěšné liberecké éry. Za Bílé Tygry nastupoval od roku 2015 a v organizaci měl velké slovo jak na ledě, tak v kabině. Po sezoně se ale s Libercem rozloučil a zamířil do ambiciózní Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 5

Roman Will

Martin Ševc a Will Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý Roman Will chytal v Liberci tři roky a v uplynulém ročníku byl dokonce vyhlášen nejlepším gólmanem extraligy. Brankář s jedním startem v NHL za Colorado teď míří vstříc nové výzvě a bude hájit branku švédského Rögle BK. Na sever Čech místo něj přišel Justin Peters z Chomutova.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud