5. Gabriel Martinelli – 25 klíčových nahrávek  Aktuálně dvacetiletý Brazilec Gabriel Martinelli měl ještě coby teenager několik nabídek z prestižních evropských klubů, nakonec si ale vybral Arsenal, kam přestoupil za pět milionů liber a kde podepsal dlouhodobou smlouvu. Arsenal dal talentovanému útočníkovi či ofenzivnímu záložníkovi šanci nejprve v pohárových zápasech a on svou ji chytil pořádně za pačesy. Následně začal dostávat prostor i v Premier League. Nyní už je nepostradatelnou součástí sestavy. V současné sezoně odehrál 24 utkání (z toho 17 v základní sestavě) a nastřílel pět gólů, k nimž přidal tři asistence. Celkem pro své spoluhráče vytvořil 25 klíčových nahrávek. Profimedia.cz

5. Gabriel Martinelli – 25 klíčových nahrávek
Aktuálně dvacetiletý Brazilec Gabriel Martinelli měl ještě coby teenager několik nabídek z prestižních evropských klubů, nakonec si ale vybral Arsenal, kam přestoupil za pět milionů liber a kde podepsal dlouhodobou smlouvu. Arsenal dal talentovanému útočníkovi či ofenzivnímu záložníkovi šanci nejprve v pohárových zápasech a on svou ji chytil pořádně za pačesy. Následně začal dostávat prostor i v Premier League. Nyní už je nepostradatelnou součástí sestavy. V současné sezoně odehrál 24 utkání (z toho 17 v základní sestavě) a nastřílel pět gólů, k nimž přidal tři asistence. Celkem pro své spoluhráče vytvořil 25 klíčových nahrávek. | Profimedia.cz

 4. Emile Smith Rowe – 29 klíčových nahrávek  Fanoušci Arsenalu si momentálně užívají nejlepší období v Premier League za posledních pět let. Gunners figurují na čtvrtém místě tabulky a pokud dokoncí sezonu mezi elitním kvartetem, podaří se jim to poprvé od ročníku 2016/17. Arsenal táhnou mladíci a jedním z těch nejtalentovanějších je jednadvacetiletý Emile Smith Rowe. V 29 zápasech dokázal nasázet soupeřům deset branek a přidal k nim dvě asistence. Pro spoluhráče vyprodukoval 29 klíčových nahrávek. Je to brilantní driblér a vynikající tvůrce hry, který je už nyní – ve své druhé sezoně v elitní ostrovní soutěži – jednou z hvězd ligy. Profimedia.cz
 3. Alexandre Lacazette – 29 klíčových nahrávek  Arsenal prožívá solidní sezonu a v příštím ročníku by si mol zahrát Ligu mistrů. Jedním z hráčů, kteří na tom mají zásluhu, je francouzský forvard Alexandre Lacazette. V Premier League nastřílel v 26 zápasech čtyři branky a na dalších sedm nahrál. Pro týmové parťáky vytvořil 29 klíčových nahrávek. Profimedia.cz
 2. Martin Odegaard – 61 klíčových nahrávek  Zázračné dítě norského fotbalu – tak se psalo o Martinu Odegaardovi, když v 17 letech podepsal smlouvu s Realem Madrid. Na San Bernabeu ale nikdy nedostal pořádnou šanci ukázat, co v něm vězí. Putoval z jednoho hostování na druhé, až loni v zimě zakotvil v Arsenalu. Kanonýři o jeho služby hodně stáli a v létě se zrodil přestup za necelých 40 milionů eur. Na Emirates Stadium podepsal čtyřletou smlouvu s opcí na další sezonu. Tento obchod se londýnskému klubu vyplácí. Třiadvacetiletý ofenzivní záložník odehrál v aktuální sezoně Premier League 31 utkání, vstřelil šest gólů a čtyři přihrál. Pro spoluhráče vyprodukoval 61 klíčových nahrávek. Profimedia.cz
 1. Bukayo Saka – 62 klíčových nahrávek  Bukayo Saka je už od 15 let členem všech anglických mládežnických reprezentačních výběrů a 14 zápasů už zvládl i v seniorském celku Albionu. Je to typ moderního univerzálního fotbalisty, který může naskočit téměř na všech postech na hřišti. V Arsenalu hraje často jako pravý (ofenzivní) záložník, ale také na opačné straně hřiště. V prvním celku Arsenalu debutoval v sezoně 2018/19. V minulém ročníku naskočil do 32 utkání v Premier League a zaznamenal pět branek a tři gólové nahrávky. V tom současném má na kontě 11 gólů a pět asistencí po 33 zápasech. Ačkoli se Kanonýři během sezony občas potýkali s vyrovnaností výkonů, Saka je stálicí, která ze sebe pokaždé dostane to nejlepší. Jeho role v týmu stále roste a pro klub je jednou z velkých nadějí pro budoucnost. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Tvůrci hry. 5 nejkreativnějších hráčů Arsenalu podle počtu klíčových nahrávek v aktuální sezoně Premier League

Co je víc - střelec, který dává góly, nebo hráč, který je připravuje? To je jako bychom se ptali, jestli je v autě důležitější volant nebo brzda. Bez jednoho či druhého je vůz samozřejmě k ničemu.

Přestože většinu fotbalové slávy slíznou ostrostřelci s přesnou muškou, které je nejvíc vidět, bez chytrých a kreativních parťáků by nebyli ničím. Každý úspěšný tým má na hřišti někoho, kdo musí nejprve gólovou akci vymyslet a dostat do ní spoluhráče, který se pak snadným gólem proslaví.

Je zajímavé občas nahlédnout do statistik. Suchá čísla sice mohou vypadat nudně, jsou v nich ale obsaženy cenné údaje. V následujících kapitolách najdete žebříček vytvořený na základě počtu klíčových nahrávek, jež pro své spoluhráče vypracovali fotbalisté Arsenalu, který letos zažívá v Premier League povedenou sezonu.

Pokračování 2 / 6

5. Gabriel Martinelli – 25 klíčových nahrávek

Gabriel Martinelli1.jpg

Aktuálně dvacetiletý Brazilec Gabriel Martinelli měl ještě coby teenager několik nabídek z prestižních evropských klubů, nakonec si ale vybral Arsenal, kam přestoupil za pět milionů liber a kde podepsal dlouhodobou smlouvu. Počítalo se s tím, že bude působit v rezervním týmu, ale on si velice rychle prošlapal cestu do prvního celku.

Arsenal dal talentovanému útočníkovi či ofenzivnímu záložníkovi šanci nejprve v pohárových zápasech a on svou ji chytil pořádně za pačesy. V prvním utkání v Ligovém poháru v sezoně 2019/20 vstřelil dva góly Nottinghamu Forrest a o pár dnů později se blýskl dvěma brankami a asistencí v Evropské lize, když pomohl deklasovat 4:0 Standard Lutych. Dva góly dal také v přestřelce s Liverpoolem (5:5) v zápase Ligového poháru. Následně začal dostávat prostor i v Premier League.

Nyní už je nepostradatelnou součástí sestavy. V současné sezoně odehrál 24 utkání (z toho 17 v základní sestavě) a nastřílel pět gólů, k nimž přidal tři asistence. Celkem pro své spoluhráče vytvořil 25 klíčových nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Emile Smith Rowe – 29 klíčových nahrávek

Emile Smith Rowe.jpg

Fanoušci Arsenalu si momentálně užívají nejlepší období v Premier League za posledních pět let. Gunners figurují na čtvrtém místě tabulky a pokud dokoncí sezonu mezi elitním kvartetem, podaří se jim to poprvé od ročníku 2016/17.

Arsenal táhnou mladíci a jedním z těch nejtalentovanějších je jednadvacetiletý Emile Smith Rowe. V 29 zápasech dokázal nasázet soupeřům deset branek a přidal k nim dvě asistence. Pro spoluhráče vyprodukoval 29 klíčových nahrávek. Je to brilantní driblér a vynikající tvůrce hry, který je už nyní – ve své druhé sezoně v elitní ostrovní soutěži – jednou z hvězd ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Alexandre Lacazette – 29 klíčových nahrávek

Alexandre Lacazette-Arsenal1.jpg

Arsenal prožívá solidní sezonu a v příštím ročníku by si mol zahrát Ligu mistrů. Jedním z hráčů, kteří na tom mají zásluhu, je francouzský forvard Alexandre Lacazette. V Premier League nastřílel v 26 zápasech čtyři branky a na dalších sedm nahrál. Pro týmové parťáky vytvořil 29 klíčových nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Martin Odegaard – 61 klíčových nahrávek

Martin Odegaard.jpg

Zázračné dítě norského fotbalu – tak se psalo o Martinu Odegaardovi, když v 17 letech podepsal smlouvu s Realem Madrid. Na San Bernabeu ale nikdy nedostal pořádnou šanci ukázat, co v něm vězí. Putoval z jednoho hostování na druhé, až loni v zimě zakotvil v Arsenalu. Kanonýři o jeho služby hodně stáli a v létě se zrodil přestup za necelých 40 milionů eur. Na Emirates Stadium podepsal čtyřletou smlouvu s opcí na další sezonu.

Tento obchod se londýnskému klubu vyplácí. Třiadvacetiletý ofenzivní záložník odehrál v aktuální sezoně Premier League 31 utkání, vstřelil šest gólů a čtyři přihrál. Pro spoluhráče vyprodukoval 61 klíčových nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Bukayo Saka – 62 klíčových nahrávek

Bukayo Saka2.jpg

Bukayo Saka je už od 15 let členem všech anglických mládežnických reprezentačních výběrů a 14 zápasů už zvládl i v seniorském celku Albionu. Je to typ moderního univerzálního fotbalisty, který může naskočit téměř na všech postech na hřišti. V Arsenalu hraje často jako pravý (ofenzivní) záložník, ale také na opačné straně hřiště.

V prvním celku Arsenalu debutoval v sezoně 2018/19. V minulém ročníku naskočil do 32 utkání v Premier League a zaznamenal pět branek a tři gólové nahrávky. V tom současném má na kontě 11 gólů a pět asistencí po 33 zápasech. Ačkoli se Kanonýři během sezony občas potýkali s vyrovnaností výkonů, Saka je stálicí, která ze sebe pokaždé dostane to nejlepší. Jeho role v týmu stále roste a pro klub je jednou z velkých nadějí pro budoucnost.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud