Turecko, země fotbalu zaslíbená. Cizince láká i druhá nejvyšší soutěž

Turecko, země fotbalu zaslíbená. Cizince láká i druhá nejvyšší soutěž

O tom, že se z Turecka stala lukrativní fotbalová destinace, není třeba dlouze mluvit. V nejvyšší soutěži působí řada velmi kvalitních hráčů, například Mauro Icardi. I nižší soutěže jsou však plné legionářů z celého světa.

V současné době v 19 týmech 1. Lig, což je druhá nejvyšší turecká soutěž, najdeme 144 zahraničních fotbalistů. To znamená, že v průměru má každý z účastníků ligy v kádru sedm až osm legionářů.

Největší podíl, téměř přesně polovinu, tvoří hráči z Evropy, kterých pobíhá po trávnících v 1. Lig přes sedmdesát. Stále více fotbalistů přichází do druhé nejvyšší turecké soutěže z Afriky – aktuálně v ní hraje 57 hráčů, což je asi 40 procent všech cizinců. Zbytek tvoří Jihoameričané, Asiaté a fotbalisté ze Severní Ameriky. Nejvíc zahraničních fotbalistů má německý pas (15), druhou nejpočetnější krajanskou kolonií jsou Nigerijci s devíti zástupci.

Největší zájem je o ofenzivní hráče. V řadách legionářů najdeme také jednoho českého borce. V aktuálně patnáctém týmu tabulky - Erzurumsporu - působí záložník Martin Hašek.

Doporučujeme

Články odjinud