Turecko, země fotbalu zaslíbená. Cizince láká i druhá nejvyšší soutěž

O tom, že se z Turecka stala lukrativní fotbalová destinace, není třeba dlouze mluvit. V nejvyšší soutěži působí řada velmi kvalitních hráčů, například Mauro Icardi. I nižší soutěže jsou však plné legionářů z celého světa.

V současné době v 19 týmech 1. Lig, což je druhá nejvyšší turecká soutěž, najdeme 144 zahraničních fotbalistů. To znamená, že v průměru má každý z účastníků ligy v kádru sedm až osm legionářů.

Největší podíl, téměř přesně polovinu, tvoří hráči z Evropy, kterých pobíhá po trávnících v 1. Lig přes sedmdesát. Stále více fotbalistů přichází do druhé nejvyšší turecké soutěže z Afriky – aktuálně v ní hraje 57 hráčů, což je asi 40 procent všech cizinců. Zbytek tvoří Jihoameričané, Asiaté a fotbalisté ze Severní Ameriky. Nejvíc zahraničních fotbalistů má německý pas (15), druhou nejpočetnější krajanskou kolonií jsou Nigerijci s devíti zástupci.

Největší zájem je o ofenzivní hráče. V řadách legionářů najdeme také jednoho českého borce. V aktuálně patnáctém týmu tabulky - Erzurumsporu - působí záložník Martin Hašek.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Top videa

SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:1. Hosty od výhry dělila tyč v závěrečné tutovce

Nejčtenější články

FOTO: Tohle chceme vidět na příští zimní olympiádě! Nahotiny v nafukovacích kruzích

FOTO: Tohle chceme vidět na příští zimní olympiádě! Nahotiny v nafukovacích …

Sportovní fanoušci si budou muset na další zimní olympiádu ještě tři roky počkat. My už ale nyní víme, jak by se hry daly zatraktivnit...

3.  1.  2023 | |49 N/A
Rudolf SamecTomáš Hrubý
ZOHZimní olympijské hryŽenyOstatní sportyZábava
Škrty ve Spartě. 5 fotbalistů, kteří by brzy mohli odejít z Letné

Škrty ve Spartě. 5 fotbalistů, kteří by brzy mohli odejít z Letné

Sparta je na přestupovém trhu aktivní a získala už tři zahraniční posily. Zároveň se ale začíná hovořit o možných odchodech.

2.  1.  2023 | |5 N/A
Petr Sobol
Sparta PrahaPřestupyFotbal
FOTO: Vzpomínáte? Eva Samková a další kočky. 28 krásek, které jsme sledovali na olympiádě v Pchjongčchangu

FOTO: Vzpomínáte? Eva Samková a další kočky. 28 krásek, které jsme sledovali…

Olympijské hry v Pchjongčchangu jsou už pět let minulostí. V Jižní Koreji však nešlo jen o bitvy na perfektně připravených sportovištích. V očích mužských fanoušků na tribunách a u televizních obrazovek na celém světě sváděly sportovkyně také specifické souboje v ženské kráse.

8.  1.  2023 | |19 N/A
Rudolf Samec
ZOHZimní olympijské hryŽenyZábava

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com