Tudy vede cesta. Podívejte se, jak by mohla vypadat hratelná skupina Slavie v Lize mistrů

Mise splněna. Slávisté postoupili do Ligy mistrů a s napětím vyhlížejí dnešní los základních skupin. Ten jim do cesty může přisoudit zvučné soupeře, ale i týmy, s nimiž se dá hrát.

Jan Bořil Kluž.jpg

Souček a spol. mohou narazit na Messiho Barcelonu či Ronaldův Juventus. V osudí Ligy mistrů číhají hvězdné evropské velkokluby, proti nimž by si přál nastoupit každý. Ovšem pokud chce Slavia zabojovat o postup ze skupiny, musí doufat v příznivější los. Jak by taková „postupová“ skupina mohla vypadat? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 4

1. koš – Zenit Petrohrad

Slavia Zenit Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

V prvním koši číhá poslední vítěz Ligy mistrů Liverpool, Barcelona, Juventus, Bayern Mnichov či PSG. Jeden schůdný soupeř se ale v elitní společnosti najde – ruský Petrohrad. Slávisté na Zenit narazili už v minulé sezoně v základní skupině Evropské ligy. Venku sice prohráli 0:1, doma ale po brankách Jaromíra Zmrhala a Miroslava Stocha vyhráli 2:0 a oslavili postup ze základní skupiny.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

2. koš – Benfica Lisabon

Benfika 2.jpg

Také ve druhém koši je jeden silný soupeř za druhým. Slavia z něj může „vyfasovat“ Real Madrid, Atlético, Neapol, Ajax, loňského semifinalistu z Tottenhamu nebo třeba Dortmund. Šachtar Doněck zase z politických důvodů nesmí být ve stejné skupině s ruským týmem. Na výběr už tak zůstala jen Benfica Lisabon. Byl by to velmi silný, ovšem hratelný soupeř.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

3. koš – Dinamo Záhřeb

Plzeň Dinamo.jpg

Může se stát, že Slavia narazí na Bruggy, do kterých zamířil Simon Deli. Ve třetím koši se ukrývá také Olympiakos, který prošel přes Plzeň, ale taky Inter Milán. V osudí je však rovněž chorvatské Dinamo Záhřeb. To sice před rokem vyřadilo v Evropské lize Plzeň, pro sešívané by se ale určitě jednalo o hratelného soupeře.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud