Tučný účet za posily. 3 hráči, kteří Spartu stáli více než 150 milionů korun

Sparťanský kouč Andrea Stramaccioni po podzimu uznal, že letních posil ze zahraničí bylo moc. Jenže kdo by čekal změnu, mýlil by se. Na Letnou přišli další čtyři cizinci.

Peníze fotbal ČR.jpg
Sparta byla na přestupovém trhu zase aktivní. (Ilustrační foto: Profimedia.cz)

Sparta byla zase na lovu. Jako poslední dorazil Mihailo Ristič, kterého Sparta získala na hostování. Za další tři zahraniční posily ale zaplatila více než 150 milionů korun. Kdo kolik stál? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Nicolae Stanciu - 96 milionů korun

Nicolae Stanciu Sparta Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Sparta po podzimu přišla o Tomáše Rosického, jehož roli by měl převzít Nicolae Stanciu. Rumunský reprezentant převzal dres s číslem deset a očekává se, že se stane novým režisérem hry letenského týmu.

Čtyřiadvacetiletý záložník odešel před rokem a půl za deset milionů eur z rumunského FCSB do Anderlechtu a stal se nejdražším hráčem v historii belgické ligy. Jenže letos vypadl ze sestavy a dohodl se na přestupu do Sparty, která o něj hodně stále. Na stůl vysázela 96 milionů korun a udělala z něj nejdražší posilu v ligové historii.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Florin Nita - 34,5 milionů korun

Florin Nita.jpg

Letenský klub sice přišel o brankářskou jedničku Martina Dúbravku, který odešel do Newcastlu, bleskově za něj ale přivedl náhradu. Z FCSB koupil třicetiletého gólmana Florina Nitu, za kterého Sparta zaplatila 34,5 milionů korun.

Tato cena ale nemusí být konečná a po načtení všech bonusů (za odchytané ligové zápasy, postup do Evropské ligy či Ligy mistrů) se může vyšplhat na více než 50 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Guélor Kanga - 25,5 milionů korun

Guélor Kanga.jpg

Byla to dlouhá sága, pro Spartu však měla úspěšný konec. Guélor Kanga, o kterého letenští velmi stáli, přišel do Stramaccioniho kádru za 25,5 milionů korun. Reprezentant Gabonu dorazil do Sparty z Crvene Zvezdy Bělehrad, se kterou na začátku sezony vyřadil pražský tým z předkola Evropské ligy. Společně se Stanciuem by měl vytvořit úderné duo ve středu zálohy, které Spartu dovede na druhou příčku znamenající kvalifikaci o Ligu mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud