Trpišovský našel silnou obrannou řadu. 4 hráči, kteří táhnou defenzivu Slavie

Hledal dlouho, nakonec ji ale našel. Jindřich Trpišovský během jara protočil v zadních řadách Slavie několik hráčů a dlouho nemohl poskládat ideální čtyřku. Teď už tento rébus rozluštil.

Slavia prohází obměnou, která občas ještě skřípe. „Sešívaní“ jdou ale nahoru a dvě kola před koncem jsou čtyři body za vedoucí Plzní. Zdá se, že kouč Trpišovský už našel optimální sestavu a rovněž sestavil velmi dobře fungující obranné kvarteto. Jeho podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Michal Frydrych

Michal Frydrych Slavia Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Původem je stoper, už pod Jaroslavem Šilhavým ale nastupoval na pravém kraji obrany. Trpišovský ho tam vrátil a Michal Frydrych zatím odvádí velmi dobrou práci. V posledních dvou ligových kolech byl v základní sestavě a vždy patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Stejně jako ve finálové bitvě MOL Cupu proti Jablonci.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 5

Jakub Jugas

Jakub Jugas Slavia.jpg

Bývalý zlínský kapitán přišel do Slavie v létě ze Zlína a rychle se zabydlel v základní sestavě. Na podzim patřil k nejlepším stoperům ligy, jenže poté, co do Edenu přišli Lukáš Pokorný s Ondřejem Kúdelou, tak se zdálo, že Jakub Jugas odejde na hostování. Ve Slavii ale nakonec zůstal, což se ukázalo jako správné rozhodnutí. Znovu je totiž tím správným lídrem zadních řad.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Michael Ngadeu

Michael Ngadeu.jpg

Kdyby byl fit Simon Deli, tento post by byl jeho. Jenže obránce z Pobřeží slonoviny celý rok laboruje se zdravotními problémy, a tak se na stopera přesunul Michael Ngadeu. Reprezentant Kamerunu, který jinak nastupoval jako defenzivní záložník, ve středu obrany odvádí velmi dobou práci a zadní řady pod jeho vedením šlapou.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 5

Jan Bořil

JAn Bořil Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Jeho místo je na pravém kraji obrany, jenže Eduard Sobol je na jaře z formy, a tak se Jan Bořil přesunul nalevo. To mu však nedělá žádný problém, na tomto postu hrál i v reprezentaci a velmi dobré výkony odvádí i na jaře. Od 19. kola nevynechal ani jednu minutu, pravidelně patří k nejlepším hráčům Slavie a na půdě Dukly si připsal druhou gólovou asistenci v sezoně.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud