Michal Frydrych - Pevné místo v sestavě nemá, na hřišti ale stále dostává hodně prostoru. Třicetiletý Michal Frydrych, jenž dostal šanci i v Lize mistrů, v letošním ligovém ročníku naskočil do 23 zápasů a vstřelil i jeden gól. Jeho role by se nijak zásadně měnit neměla. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 David Hovorka - Po svém loňském příchodu se rychle stal stoperem číslo jedna. Někdejší bek Sparty nebo Jablonce podával skvělé výkony a rychle z něj vyrostl lídr zadních řad. Zářil i v Lize mistrů a klepal na dveře reprezentace. V říjnu se ale zranil a sezona pro něj skončila. V té nové ale bude šestadvacetiletý David Hovorka patřit opět k oporám. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Ondřej Karafiát - Nováček ve slávistické sestavě. Pětadvacetiletý Ondřej Karafiát přichází z Liberce, kde mu vypršela smlouva. V lize zatím nikde jinde nehrál, jeho výhodou však je, že ho kouč Trpišovský velmi dobře zná. Kromě postu stopera může nastupovat i jako defenzivní záložník. Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Kúdela - Ze slávistických stoperů toho letos odehrál nejvíc. Třiatřicetiletý Ondřej Kúdela nastoupil do třiceti ligových zápasů, dal v nich dva góly a velmi dobře se uvedl také v Lize mistrů. Uhájí svou pozici i v novém ročníku? Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
8
Fotogalerie

Trpišovský má z čeho vybírat. Toto je 7 stoperů, kteří by ve Slavii měli začít přípravu

Slavia získala titul, v Edenu ale neusínají na vavřínech a svou pozornost už směřují k příštímu ročníku. V Edenu taky budou muset vyřešit, jak poskládají stoperskou dvojici.

Bez názvu1.jpg

Slavii stále patří Jakub Jugas, očekává se ale, že odejde na hostování jinam. I tak by ale v Edenu mělo na začátku přípravy být sedm stoperů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Michal Frydrych

Michal Frydrych Slavia Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Pevné místo v sestavě nemá, na hřišti ale stále dostává hodně prostoru. Třicetiletý Michal Frydrych, jenž dostal šanci i v Lize mistrů, v letošním ligovém ročníku naskočil do 23 zápasů a vstřelil i jeden gól. Jeho role by se nijak zásadně měnit neměla.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

David Hovorka

David Hovorka LM Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Po svém loňském příchodu se rychle stal stoperem číslo jedna. Někdejší bek Sparty nebo Jablonce podával skvělé výkony a rychle z něj vyrostl lídr zadních řad. Zářil i v Lize mistrů a klepal na dveře reprezentace. V říjnu se ale zranil a sezona pro něj skončila. V té nové ale bude šestadvacetiletý David Hovorka patřit opět k oporám.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Ondřej Karafiát

Ondřej Karafiát 20.jpg

Nováček ve slávistické sestavě. Pětadvacetiletý Ondřej Karafiát přichází z Liberce, kde mu vypršela smlouva. V lize zatím nikde jinde nehrál, jeho výhodou však je, že ho kouč Trpišovský velmi dobře zná. Kromě postu stopera může nastupovat i jako defenzivní záložník.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Ondřej Kúdela

Ondřej Kúdela LM Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Ze slávistických stoperů toho letos odehrál nejvíc. Třiatřicetiletý Ondřej Kúdela nastoupil do třiceti ligových zápasů, dal v nich dva góly a velmi dobře se uvedl také v Lize mistrů. Uhájí svou pozici i v novém ročníku?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Ladislav Takács

Ladislav Takácz Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý Ladislav Takács přišel do Slavie v průběhu podzimu na hostování z Mladé Boleslavi. V Edenu obstál a Pražané jej v zimě získali natrvalo. Takács, který může nastupovat i ve středu zálohy, v novém prostředí rychle zapadl a v sešívaném dresu odehrál 13 ligových startů. Úplně jisté místo v sestavě ale nemá.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Mohamed Tijani

Mohamed Tijani Slavia Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Stopera z Pobřeží slonoviny v zimě vábila Sparta, ta jej ale kvůli hráčově zdravotnímu stavu nepřivedla. Slavia se toho však nebála a Mohameda Tijaniho získala na hostování. Třiadvacetiletý bek zasáhl do dvou zápasů a nyní by se měl vrátit do Jihlavy. Spekuluje se však o tom, že Slavia na něj uplatní opci a pošle jej někam na hostování.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

David Zima

David Zima Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Když jej Slavia v zimě kupovala, měl na kontě jen dva ligové starty. Devatenáctiletý David Zima ale v Edenu rychle přesvědčil o svých kvalitách a zabydlel se v základní sestavě vedle Ondřeje Kúdely. Za sešívané odehrál 12 zápasů, vstřelil i svůj první ligový gól a dokonce klepe na dveře reprezentace. Vytvoří v nové sezoně stoperské duo s Hovorkou?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud