Ondřej Kolář - Do Edenu přišel krátce po Trpišovském. Ondřej Kolář se stal nástupcem Jana Laštůvky, na kontě měl přitom v té době jen 30 ligových zápasů. V sezoně 2017/18 odchytal za Liberec 13 zápasů a dostal v nich jen 12 branek a v podobných číslech pokračoval i po příchodu do Slavie. Hodně fanoušků o jeho kvalitách pochybovalo, sám Kolář několikrát chyboval, Trpišovský nad ním ale nezlomil hůl a pětadvacetiletý gólman letos září. Ve 14 zápasech letošního ligového ročníku vychytal dvanáct nul, dostal jen dvě branky, září v Lize mistrů, dokonce vychytal nulu na Nou Campu, a po zásluze se dostal i do reprezentace. Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Kúdela - Člen stříbrné české dvacítky z roku 2007 nastartoval ligovou kariéru ve Slovácku. Hrál taky za Kladno a chvíli se snažil prosadit ve Spartě, dlouho však nastupoval za Mladou Boleslav a Liberec, odkud v polovině sezony 2017/18 odešel do Edenu. Většina fanoušků Slavie tento krok nechápala, Ondřej Kúdela si ale vybojoval místo v sestavě a navíc se stal jedním z těch, kdo dokázal nahradit duo Deli – Ngadeu. Velmi dobré výkony podává i v Lize mistrů a patří i na reprezentační seznam. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 David Hovorka - Je odchovancem Sparty, první ligovou šanci ale dostal v Liberci. V dresu Slovanu zaujal, a tak se před sezonou 2017/18 vrátil na Letnou. Jenže odehrál jen 19 zápasů, větší důvěru nedostal, a proto odešel do Jablonce. Před sezonou se objevil v Edenu, ovšem že by měl nahradit Deliho a Ngadeua, to čekal málokdo. Šestadvacetiletý David Hovorka je však svými výkony ještě zastínil a stal se pilířem sešívané defenzivy. Jeho hvězda vylétla i v Lize mistrů, kde zářil proti Interu Milán i Barceloně. Vinou zranění má ale pravděpodobně po sezoně. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Masopust - Šestadvacetiletý pravý záložník přišel do Slavie před rokem z Jablonce. Dříve o něj stála i Sparta, Lukáš Masopust si ale na přestup do Prahy musel pár let počkat. Vědělo se, že v sobě má zajímavý potenciál, čekalo se však, že bude balancovat na hranici základní sestavy a lavičky náhradníků. Bývalý hráč Jihlavy si ale získal místo v sestavě a až nečekaně rychle se zařadil mezi sešívané opory. V dresu Slavie dal už šest ligových branek, přidal tři nahrávky, velmi dobré výkony předvádí i v Lize mistrů a zároveň patří i k reprezentačním oporám. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Trpišovský má čich na posily. 4 hráči Slavie, ze kterých se staly (nečekané) hvězdy

Jsou tomu téměř dva roky, co se trenér Jindřich Trpišovský přestěhoval z Liberce do Slavie. Od té doby přivedl do Edenu několik posil, které nyní patří k nepostradatelným článkům sešívané sestavy.

Ondřej Kolář Hovorka Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Trpišovský do Slavie přivedl hodně posil. To, že k tahounům budou patřit Nicolae Stanciu či Peter Olayinka se, i vzhledem k vysokým přestupovým částkám, čekalo, ovšem někteří hráči jsou oporami sestavy i přesto, že se jejich přínos na začátku hodně zpochybňoval. Jména čtyř z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Ondřej Kolář

Ondřej Kolář Barcelona.jpg

Do Edenu přišel krátce po Trpišovském. Ondřej Kolář se stal nástupcem Jana Laštůvky, na kontě měl přitom v té době jen 30 ligových zápasů. V sezoně 2017/18 odchytal za Liberec 13 zápasů a dostal v nich jen 12 branek a v podobných číslech pokračoval i po příchodu do Slavie. Hodně fanoušků o jeho kvalitách pochybovalo, sám Kolář několikrát chyboval, Trpišovský nad ním ale nezlomil hůl a pětadvacetiletý gólman letos září. Ve 14 zápasech letošního ligového ročníku vychytal dvanáct nul, dostal jen dvě branky, září v Lize mistrů, dokonce vychytal nulu na Nou Campu, a po zásluze se dostal i do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Ondřej Kúdela

Ondřej Kúdela LM Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Člen stříbrné české dvacítky z roku 2007 nastartoval ligovou kariéru ve Slovácku. Hrál taky za Kladno a chvíli se snažil prosadit ve Spartě, dlouho však nastupoval za Mladou Boleslav a Liberec, odkud v polovině sezony 2017/18 odešel do Edenu. Většina fanoušků Slavie tento krok nechápala, Ondřej Kúdela si ale vybojoval místo v sestavě a navíc se stal jedním z těch, kdo dokázal nahradit duo Deli – Ngadeu. Velmi dobré výkony podává i v Lize mistrů a patří i na reprezentační seznam.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

David Hovorka

David Hovorka LM Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Je odchovancem Sparty, první ligovou šanci ale dostal v Liberci. V dresu Slovanu zaujal, a tak se před sezonou 2017/18 vrátil na Letnou. Jenže odehrál jen 19 zápasů, větší důvěru nedostal, a proto odešel do Jablonce. Před sezonou se objevil v Edenu, ovšem že by měl nahradit Deliho a Ngadeua, to čekal málokdo. Šestadvacetiletý David Hovorka je však svými výkony ještě zastínil a stal se pilířem sešívané defenzivy. Jeho hvězda vylétla i v Lize mistrů, kde zářil proti Interu Milán i Barceloně. Vinou zranění má ale pravděpodobně po sezoně.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Lukáš Masopust

Lukáš Masopust Slavia gól Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý pravý záložník přišel do Slavie před rokem z Jablonce. Dříve o něj stála i Sparta, Lukáš Masopust si ale na přestup do Prahy musel pár let počkat. Vědělo se, že v sobě má zajímavý potenciál, čekalo se však, že bude balancovat na hranici základní sestavy a lavičky náhradníků. Bývalý hráč Jihlavy si ale získal místo v sestavě a až nečekaně rychle se zařadil mezi sešívané opory. V dresu Slavie dal už šest ligových branek, přidal tři nahrávky, velmi dobré výkony předvádí i v Lize mistrů a zároveň patří i k reprezentačním oporám.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud