Ondřej Kúdela  Když v polovině sezony 2017/18 přišel do Slavie, stal se Ondřej Kúdela vůbec prvním hráčem Liberce, jehož si do Edenu nový kouč Jindřich Trpišovský přivedl. Moc lidí tomuto kroku nerozumělo, jenže on rychle ukázal své kvality, vybojoval si místo v sestavě a dlouho byl slávistickým stoperem číslo jedna. Později vedle něho vyrostl i talentovaný David Zima.

Ondřej Kúdela
Když v polovině sezony 2017/18 přišel do Slavie, stal se Ondřej Kúdela vůbec prvním hráčem Liberce, jehož si do Edenu nový kouč Jindřich Trpišovský přivedl. Moc lidí tomuto kroku nerozumělo, jenže on rychle ukázal své kvality, vybojoval si místo v sestavě a dlouho byl slávistickým stoperem číslo jedna. Později vedle něho vyrostl i talentovaný David Zima.

 Ondřej Kolář  Brankář Ondřej Kolář přišel do Edenu jen pár dnů po obránci Kúdelovi. Slavii nahradil Jana Laštůvku a ihned se stal oporou mezi tyčemi. Vypracoval se do pozice nejlepšího ligového brankáře, který zářil v Lize mistrů a dostal se i do reprezentace.
 Vladimír Coufal  Před šesti lety se zdálo, že má namířeno do Sparty, liberecký kapitán Vladimír Coufal ale nakonec posílil Slavii. Pravý obránce, který v reprezentaci vyšoupl ze sestavy i Pavla Kadeřábka, si v Edenu vybojoval silnou pozici a ihned se zařadil po bok nejvýraznějších opor týmu. V roce 2019 okolo českého beka kroužili skauti bundesligového Freiburgu, on ale nakonec odešel o rok později do anglického West Hamu United.
 Petr Ševčík  Stejně jako v případě Vladimíra Coufala, i na Petra Ševčíka měla spadeno Sparta. Úspěšnější byl však znovu klub z Edenu, kde po přestupu dorostl do role jednoho z lídrů týmu. Bohužel je však náchylný ke zraněním a Slavia ho od přestupu postrádala kvůli zdravotním problémům už ve více než stovce zápasů.
 Oscar Dorley  Oscar Dorley je univerzální fotbalista, který dokáže alternovat na levé straně obrany i na postu záložníka. Nejdříve přišel do české ligy na půlroční hostování a v lednu 2019 se stal kmenovým hráčem Liberce. Na kontě má už také řadu utkání v dresu národního týmu Libérie. V tuzemské nejvyšší soutěži se velmi rychle adaptoval a vybojoval si stálé místo v základní jedenáctce Slovanu, odkud následně přestoupil do Slavie. Na kontě už má přes 150 ligových utkání, ve kterých dal šest branek a u dalších čtrnácti asistoval. V Edenu má podepsanou smlouvu do roku 2027 a portál TransferMarkt vyčísluje jeho tržní cenu na 125 milionů korun.
10
Fotogalerie

Trpišovského přestupy. 10 fotbalistů, které přivedl kouč Slavie z Liberce do Edenu

Nejúspěšnějším ligovým trenérem posledních sezon je Jindřich Trpišovský, jenž vede Slavii. Hodně přitom sází na hráče, které dříve trénoval i v Liberci nebo si je ze severu Čech přivedl do Edenu.

Trenér Jindřich Trpišovský před příchodem do Slavie v prosinci roku 2017 vedl Liberec, se kterým prožil úspěšné časy. Pod rukama mu prošla řada velmi kvalitních fotbalistů, kteří se posléze objevili i v Edenu. A do pražského klubu přivedl i další borce ze Slovanu. Deset hráčů Slavie, které současný kouč sešívaných přilákal ze severu Čech, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Ondřej Kúdela

Ondřej Kúdela (2).jpg

Když v polovině sezony 2017/18 přišel do Slavie, stal se Ondřej Kúdela vůbec prvním hráčem Liberce, jehož si do Edenu nový kouč Jindřich Trpišovský přivedl. Moc lidí tomuto kroku nerozumělo, jenže on rychle ukázal své kvality, vybojoval si místo v sestavě a dlouho byl slávistickým stoperem číslo jedna. Později vedle něho vyrostl i talentovaný David Zima.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Ondřej Kolář

Ondřej Kolář.jpg

Brankář Ondřej Kolář přišel do Edenu jen pár dnů po obránci Kúdelovi. Slavii nahradil Jana Laštůvku a ihned se stal oporou mezi tyčemi. Vypracoval se do pozice nejlepšího ligového brankáře, který zářil v Lize mistrů a dostal se i do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Vladimír Coufal

Vladimír Coufal-Slavia.jpg

Před šesti lety se zdálo, že má namířeno do Sparty, liberecký kapitán Vladimír Coufal ale nakonec posílil Slavii. Pravý obránce, který v reprezentaci vyšoupl ze sestavy i Pavla Kadeřábka, si v Edenu vybojoval silnou pozici a ihned se zařadil po bok nejvýraznějších opor týmu. V roce 2019 okolo českého beka kroužili skauti bundesligového Freiburgu, on ale nakonec odešel o rok později do anglického West Hamu United.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Petr Ševčík

Petr Ševčík.jpg

Stejně jako v případě Vladimíra Coufala, i na Petra Ševčíka měla spadeno Sparta. Úspěšnější byl však znovu klub z Edenu, kde po přestupu dorostl do role jednoho z lídrů týmu. Bohužel je však náchylný ke zraněním a Slavia ho od přestupu postrádala kvůli zdravotním problémům už ve více než stovce zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Oscar Dorley

Murphy Dorley Oscar.jpg

Oscar Dorley je univerzální fotbalista, který dokáže alternovat na levé straně obrany i na postu záložníka. Nejdříve přišel do české ligy na půlroční hostování a v lednu 2019 se stal kmenovým hráčem Liberce. Na kontě má už také řadu utkání v dresu národního týmu Libérie.

V tuzemské nejvyšší soutěži se velmi rychle adaptoval a vybojoval si stálé místo v základní jedenáctce Slovanu, odkud následně přestoupil do Slavie. Na kontě už má přes 150 ligových utkání, ve kterých dal šest branek a u dalších čtrnácti asistoval. V Edenu má podepsanou smlouvu do roku 2027 a portál TransferMarkt vyčísluje jeho tržní cenu na 125 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Ondřej Karafiát

Ondřej Karafiát-Slavia.jpg

Sparťanský odchovanec Ondřej Karafiát momentálně kope do mičudy v barvách Mladé Boleslavi, kde byl nejprve na hostování, které se loni v lednu změnilo v přestup. Aktuálně devětadvacetiletý borec už odehrál v nejvyšší soutěži přes 200 utkání. Do Edenu přišel jako volný hráč v létě roku 2020, ale do kádru plného kvalitních hráčů se nedokázal prosadit a v sešívaném dresu odehrál jen pět ligových zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Michal Beran

Michal Beran.jpg

Fotbalové vzdělání získával záložník Michal Beran v akademiích Slovácka, Bohemians a Liberce, odkud ho v srpnu 2020 koupila Slavia. Pražané nechali mladého hráče ještě na hostování na severu Čech a v červenci 2021 ho zapůjčili do Pardubic, kde byl do konce prosince. Na začátku února pak byl vyexpedován opět na hostování a momentálně hájí barvy Bohemians. V Edenu má podepsanou smlouvu do konce ročníku 2023/24. V sešívaném dresu odehrál jen šest ligových utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Tomáš Malínský

Tomáš Malínský.jpg

Tomáše Malínského do Edenu vystřelila parádní sezona 2019/20. Tehdy působil v Liberci, za který nastřílel sedm branek a přidal osm asistencí. Ze severu Čech tedy putoval do Slavie, jenže v náročné konkurenci se neprosadil. Houževnatý krajní záložník si v ročníku 2020/21 ve Slavii připsal na konto jen čtyři ligové starty a na jaře pak pomohl čtyřmi nahrávkami k ligové záchraně Mladé Boleslavi. V létě roku 2022 přestoupil do Jablonce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Jan Kuchta

Jan Kuchta.jpg

Útočník Jan Kuchta patřil až do února roku 2020 Slavii, ale Liberec, kde byl na hostování, na něho uplatnil opci a on přestoupil na sever Čech. V barvách Slovanu nasázel šest branek a reakce Slavie na sebe nenechala dlouho čekat - o pár měsíců později byl zase hráčem Slavie, která ho koupila zpět. V Edenu se zařadil mezi nepostradatelné hráče týmu a v lednu 2022 přestoupil do Ruska.

Angažmá v Lokomotivu Moskva, kde měl podepsaný kontrakt do roku 2026, však přerušil a vrátil se do české nejvyšší soutěže. Nikoli do Slavie, odkud do Ruska odcházel za téměř 120 milionů korun, a s níž vybojoval v sezoně 2020/21 mistrovský titul a stal se nejlepším ligovým střelcem, ale do Sparty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Taras Kačaraba

Taras Kačaraba.jpg

Ukrajinský obránce Taras Kačaraba se objevil v české lize v sezoně 2017/18, když přišel na hostování z Šachtaru Doněck do Liberce. Před ročníkem 2019/20 se Slovanu upsal a odehrál v jeho dresu další dvě a půl sezony.

V lednu 2021 získala urostlého hráče na hostování Slavia a on během jarní části sezony odehrál v sešívaném dresu deset střetnutí, takže se po skončení soutěžního ročníku mohl radovat z mistrovského titulu. Když mu hostování v Edenu skončilo, pražský klub nelenil a reprezentačního stopera za přibližně 20 milionů korun ze severu Čech koupil. V Edenu během tří let odehrál 51 ligových utkání a letos v únoru odešel do Dunajské Stredy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud