Třinec zase zbrojí. 4 hráči, kteří v létě posílili kádr mistrovských Ocelářů

Hokejisté Třince sice v létě přišli o několik opor, získali však jiné a velmi kvalitní posily. V dalším extraligovém ročníku budou opět útočit na titul.

Z Třince po další mistrovské sezoně odešli David Musil s Tomášem Kundrátkem nebo bratři Kovařčíkové. Nový kouč Zdeněk Moták má však v kádru i čtyři hodně zajímavé posily. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Karlis Čukste (obránce, 25 let) 

profimedia-0693105798.jpg

V roce 2015 jej draftovalo San Jose, pětadvacetiletý lotyšský reprezentační bek si ale v NHL nikdy nezahrál. Několik let byl v zámoří, loni už hrál ale KHL za Rigu a nastupoval taky ve finském Pelicans. Poprvé si zahrál i na mistrovství světa a na šampionátu ve Finsku posbíral čtyři asistence. Teď se chystá na svou premiérovou extraligovou sezonu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jakub Jeřábek (obránce, 31 let) 

profimedia-0690161839.jpg

Třinec přišel o Davida Musila s Tomášem Kundrátkem, do zadních řad ale přivedl dvě zajímavé posily. Oceláři získali kromě Čuksteho taky Jakuba Jeřábka, jenž startoval na dvou světových šampionátech a letos si zahrál taky na olympijských hrách. Jednatřicetiletý bek okusil i NHL a několik let působil taky v Rusku, kde ještě v minulém ročníku hájil barvy Spartaku Moskva. V extralize dříve hrával za Plzeň, teď je mezi Oceláři. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Libor Hudáček (útočník, 31 let) 

profimedia-0662637072.jpg

Oceláři o něj stáli už dříve, slovenský reprezentační útočník ale odešel v roce 2020 z Liberce do Nižněkamsku. Tehdy měl za sebou parádní extraligovou sezonu, během níž posbíral 60 bodů. Produktivní byl i v KHL, loňský ročník ale už tak dobrý neměl a zahrál si během něj i za Lugano a Minsk. Startoval taky na olympiádě, kde Slovákům pomohl třemi body k senzačnímu bronzu. V Třinci si od něj hodně slibují. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Daniel Voženílek (útočník, 26 let) 

profimedia-0681967783.jpg

Šestadvacetiletý útočník patřil několik let do kádru pardubického Dynama. Před sezonou 2020/21 odešel do Českých Budějovic a v minulém ročníku odehrál taky osm zápasů za Spartu. V létě se novým působištěm houževnatého forvarda, který prošel i mládežnickými reprezentacemi a vyzkoušel si taky hokej ve Finsku, stal Třinec. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud