Josef Kořenář  - Brankářskou jedničkou Třince by měl být zkušený Jakub Štěpánek, na svou šanci však bude čekat i Josef Kořenář, jenž má podepsanou smlouvu se San Jose. Dvaadvacetiletý Kořenář už si dříve zachytal extraligu v Jihlavě, teď si ale bývalý mládežnický reprezentant plácl s Oceláři. Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Jašek  - V Třinci je také Lukáš Jašek, jenž v barvách Ocelářů debutoval v extralize. V roce 2017 odešel do Liberce a ze severu Čech se vydal do zámoří. Jašek podepsal smlouvu s Vancouverem, který jej draftoval, do NHL se ale nedostal. V posledním ročníku posbíral 27 bodů ve farmářském celku Utica Comets. Foto: Profimedia.cz
 Nick Malik  - O místo v třinecké bráně usiluje také Nick Malik. Ten se po loňském odchodu Patrika Bartošáka stal třineckou dvojkou a ve dvou zápasech okusil i extraligu. Osmnáctiletý gólman si zachytal i na juniorském šampionátu a poté odešel do Kanady. Teď je ale zpátky v třinecké organizaci. Foto: Profimedia.cz
 Miloš Roman  - Dvacetiletý slovenský útočník odehrál v sezoně 2016/17 za Oceláře jeden zápas. Další tři roky působil ve WHL a sbíral zkušenosti v týmu Vancouver Giants. Nyní je však bývalý slovenský mládežnický reprezentant zpátky mezi Oceláři. Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia​
6
Fotogalerie

Třinec lovil v zámoří. Toto je pět hráčů, kteří k Ocelářům přišli zpoza Atlantiku

Nikdo neví, jak bude vypadat letošní extraligová sezona. Jedno je ale jisté – k favoritům bude patřit i Třinec.

Bez názvu.jpg

V zámoří se stále bojuje o Stanley Cup, nikdo ale neví, jak v NHL bude vypadat příští sezona. Toto využily i extraligové kluby, které do svých řad přivedly už řadu posil zpoza Atlantiku. Aktivní je i Třinec, jenž už ze zámoří zlákal pět hráčů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Josef Kořenář

Josef Kořenář SJ.jpg

Brankářskou jedničkou Třince by měl být zkušený Jakub Štěpánek, na svou šanci však bude čekat i Josef Kořenář, jenž má podepsanou smlouvu se San Jose. Dvaadvacetiletý Kořenář už si dříve zachytal extraligu v Jihlavě, teď si ale bývalý mládežnický reprezentant plácl s Oceláři.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Lukáš Jašek

Lukáš Jašek Vancouver.jpg

V Třinci je také Lukáš Jašek, jenž v barvách Ocelářů debutoval v extralize. V roce 2017 odešel do Liberce a ze severu Čech se vydal do zámoří. Jašek podepsal smlouvu s Vancouverem, který jej draftoval, do NHL se ale nedostal. V posledním ročníku posbíral 27 bodů ve farmářském celku Utica Comets.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Nick Malik

Nick Malik.jpg

O místo v třinecké bráně usiluje také Nick Malik. Ten se po loňském odchodu Patrika Bartošáka stal třineckou dvojkou a ve dvou zápasech okusil i extraligu. Osmnáctiletý gólman si zachytal i na juniorském šampionátu a poté odešel do Kanady. Teď je ale zpátky v třinecké organizaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Miloš Roman

Miloš Roman Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Dvacetiletý slovenský útočník odehrál v sezoně 2016/17 za Oceláře jeden zápas. Další tři roky působil ve WHL a sbíral zkušenosti v týmu Vancouver Giants. Nyní je však bývalý slovenský mládežnický reprezentant zpátky mezi Oceláři.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia​

Pokračování 6 / 6

Filip Zadina

Filip Zadina Třinec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Dosud největší třinecká posila. Filip Zadina sice v extralize začínal v Pardubicích, teď ho ale zlákal Třinec, který si od šestky draftu NHL z roku 2018 hodně slibuje. V přípravě si zatím dvacetiletý útočník Detroitu, jenž v uplynulém ročníku NHL posbíral 15 bodů, vede velmi dobře.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud