Třicátníci. 3 nejstarší hráči Slavie Praha. Jsou to už veteráni na odstřel?

Třicátníci. 3 nejstarší hráči Slavie Praha. Jsou to už veteráni na odstřel?

Třicátníci. 3 nejstarší hráči Slavie Praha. Jsou to už veteráni na odstřel?

Pražská Slavia prošla v posledních letech razantní přestavbou. Klub z Edenu dostal výraznou finanční injekci, díky níž mohl bojovat nejen o domácí tituly, ale také o šanci na účast v Lize mistrů. Mnozí veteráni už klub opustili a brzy možná budou následovat další.

Slavia v několika posledních přestupových obdobích mohutně nakupovala. Přišla řada kvalitních - a poměrně drahých - hráčů. A většinou také mladých a perspektivních. Pražský klub systematicky omlazuje kádr a se zkušenými borci se postupně loučí. Kdo další by se měl (snad) začít bát o své místo? Jména tří aktuálně nejstarších hráčů Slavie, kteří mají třicet let a více, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

3. Ibrahim Traoré - 31 let

Ibrahim Traoré.jpg

Jednatřicetiletý defenzivní záložník Ibrahim Traoré dorazil do Slavie v průběhu minulé sezony ze Zlína. V Edenu byl nejprve na hostování, které se rychle změnilo v přestup. Ve Slavii přesvědčil o svých kvalitách, odehrál dobré zápasy v pohárové Evropě a dostal se do reprezentace Pobřeží slonoviny. V aktuálním ročníku zaznamenal dva góly a dvě nahrávky. Smlouvu v Edenu má do roku 2022.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. Ondřej Kúdela - 33 let

Ondřej Kúdela2.jpg

Když hrál v Liberci, patřil ke klíčovým hráčům mužstva. V zimě roku 2018 ho ale kouč Jindřich Trpišovský přetáhl do Slavie. Ondřej Kúdela však v Edenu v jarní části sezony příliš nepřesvědčil. Zkušený stoper zasáhl pouze do sedmi zápasů, z toho byl pětkrát v základní sestavě.

O poznání lépe se mu ale vedlo v dalším ročníku, v němž odehrál 22 ligových utkání a zaznamenal tři branky a v aktuální sezoně je nepostradatelnou součástí mužstva. V Edenu má podepsanou smlouvu do roku 2022 a zatím to nevypadá, že by měl předčasně odcházet jinam.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Přemysl Kovář - 34 let

Přemysl Kovář1.jpg

V lednu roku 2017 posílil Slavii brankář Přemysl Kovář a stal se v Edenu dvojkou mezi tyčemi poté, co na hostování do Bohemians Praha zamířil Martin Berkovec. Před příchodem do Prahy působil od roku 2014 v izraelském klubu Hapoel Haifa a od září roku 2016 byl hráčem bulharského Cherno More. Předtím hrával v českých soutěžích za Slovácko, Liberec, Ústí nad Labem, Žižkov a Varnsdorf. Zatím plní roli, kvůli níž do Slavie zamířil. V aktuální ligové sezoně odchytal jediný zápas - v září byl u remízy 1:1 na hřišti Opavy. Stávající smlouva mu vyprší po sezoně 2020/21.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud