Tři roky od smrti trenéra Miloše Říhy. Připomeňte si jeho 5 medailových úspěchů

Tři roky od smrti trenéra Miloše Říhy. Připomeňte si jeho 5 medailových úspěchů

Tři roky od smrti trenéra Miloše Říhy. Připomeňte si jeho 5 medailových úspěchů

Dnes jsou to přesně tři roky, co se do světa rozletěla smutná zpráva o smrti hokejového trenéra Miloše Říhy. Během úspěšné kariéry dovedl své týmy k několika medailím. Blízko k cennému kovu byl i na světovém šampionátu v roce 2019, ale jeho svěřenci boj o bronz nezvládli.

Rodák z Přerova získal ještě během hráčské kariéry zlato ve federální hokejové lize s Vítkovicemi. Výraznějších úspěchů ale dosáhl až jako trenér. Pět medailí Miloše Říhy si připomeňte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

2x stříbro s Pardubicemi

Miloš Říha Pardubice MAZAC PAVEL  CNC  Profimedia.jpg

Miloš Říha ukončil hráčskou kariéru v Hodoníně, kde se rovnou vrhl i na trenérskou dráhu. Poté dělal asistenta ve Zlíně a přes Přerov se dostal do Pardubic, které převzal v roce 1996. Na dva roky si odskočil do Karlových Varů a pak v sezoně 2002/03 dovedl východočeský tým ke stříbru. Lubina, Kolář, Janecký, Sýkora a spol. tehdy nestačili na Slavii.

O dva roky později odešel na Slovensko, poprvé si zatrénoval i v Rusku a před sezonou 2006/07 se znovu objevil v Pardubicích. Opět z toho bylo stříbro, Moeller vedený Rolinkem či Čalounem tentokrát nestačil na Spartu.

Po této sezoně z Pardubic odešel, pak se sice do klubu ještě dvakrát vrátil, další medaili už ale nepřidal.

Foto: MAZAC PAVEL / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

2x zlato se Slovanem Bratislava

Miloš Říha Slovan.jpg

Říhovým posledním klubovým působištěm byl Slovan Bratislava, který vedl v Kontinentální hokejové lize. Slavný tým ale trénoval i dříve – ještě v době, kdy působil ve slovenské soutěži. Ve Slovanu působil v sezonách 2001/02 a 2004/05, v obou případech z toho bylo zlato.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Stříbro s Mytišči

Miloš Říha KHL.jpg

Podstatnou část kariéry spojil Miloš Říha s Ruskem. V sezoně 2005/06 vedl Chimik Voskresensk a o dva roky později převzal Spartak Moskva, na jehož lavičce vydržel až do ročníku 2010/11. V jeho průběhu odešel do Mytišči a s ním vybojoval stříbro v KHL. Další necelé dva roky byl v Petrohradu, vedl taky Omsk.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud