Tomáš Souček (Slavia) – 4,5 milionů eur.  Jeho hvězda raketově roste. Tomáš Souček je klíčovým hráčem Slavie a patří i k pilířům reprezentační zálohy. V Edenu už přistálo několik zajímavých nabídek, například z Fiorentiny, Souček však zatím stále zůstává. Na jak dlouho? Foto: Profimedia.cz
 Vladimír Darida (Herta) – 5 milionů eur.  Dlouho byl pevným článkem sestavy berlínské Herty i české reprezentace. Jenže letos ho trápily zdravotní problémy a o své pozice přišel. V Hertě má osmadvacetiletý běhavý záložník smlouvu ještě na dva roky, nebylo by ale překvapením, kdyby v létě změnil adresu. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Koubek (Rennes) – 7 milionů eur.  Před rokem a půl opustil Spartu a přestoupil do Rennes. Ve francouzském klubu ihned navázal na výkony Petra Čecha a stal se jedním z elitních gólmanů soutěže. Tento klub pro reprezentační trojku nemusí být konečnou. Foto: Profimedia.cz
 Jiří Pavlenka (Brémy) – 10 milionů eur.  Reprezentace sice po Euru 2016 přišla o Petra Čecha, ale ne o kvalitní gólmany. O post jedničky se uchází mimo jiné i šestadvacetiletý Jiří Pavlenka z Brém, který patří k nejlepším brankářům Bundesligy. Dokonce okolo něj kroužil Liverpool nebo Barcelona. Foto: Profimedia.cz
10
Fotogalerie

Tři brankáři i hvězda ligy. Toto je 10 nejdražších českých hráčů současnosti

Kredit českých fotbalistů v evropských soutěžích pomalými krůčky znovu stoupá. A rostou i jejich ceny.

Český fotbal sice až na pár výjimek nemá zástupce v elitních evropských velkoklubch, stále však má hráče, jejichž výkony se rozhodně vyplatí sledovat. Podívali jsme se na portál transfermarkt.de a sestavili podle něj žebříček desítky nejdražších českých fotbalistů současnosti. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Tomáš Kalas (Bristol) – 4 miliony eur

Tomáš Kalas ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Stále patří Chelsea, která ho přivedla před devíti lety z Olomouce. Tomáš Kalas ale mění jedno hostování za druhým, loni působil ve Fulhamu a letos hraje za druholigový Bristol. Na Stamford Bridge má přitom podepsaný kontrakt ještě na dva roky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 11

Tomáš Souček (Slavia) – 4,5 milionů eur

Tomáš Souček ČR 2.jpg

Jeho hvězda raketově roste. Tomáš Souček je klíčovým hráčem Slavie a patří i k pilířům reprezentační zálohy. V Edenu už přistálo několik zajímavých nabídek, například z Fiorentiny, Souček však zatím stále zůstává. Na jak dlouho?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Vladimír Darida (Herta) – 5 milionů eur

Vladimír Darida Herta 2.jpg

Dlouho byl pevným článkem sestavy berlínské Herty i české reprezentace. Jenže letos ho trápily zdravotní problémy a o své pozice přišel. V Hertě má osmadvacetiletý běhavý záložník smlouvu ještě na dva roky, nebylo by ale překvapením, kdyby v létě změnil adresu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Tomáš Koubek (Rennes) – 7 milionů eur

Tomáš Koubek Rennes.jpg

Před rokem a půl opustil Spartu a přestoupil do Rennes. Ve francouzském klubu ihned navázal na výkony Petra Čecha a stal se jedním z elitních gólmanů soutěže. Tento klub pro reprezentační trojku nemusí být konečnou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Jiří Pavlenka (Brémy) – 10 milionů eur

Jiří Pavlenka Brémy.jpg

Reprezentace sice po Euru 2016 přišla o Petra Čecha, ale ne o kvalitní gólmany. O post jedničky se uchází mimo jiné i šestadvacetiletý Jiří Pavlenka z Brém, který patří k nejlepším brankářům Bundesligy. Dokonce okolo něj kroužil Liverpool nebo Barcelona.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Matěj Vydra (Burnley) – 10 milionů eur

Matěj Vydra ČR Czech News Center, a.s.Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý útočník v létě přestoupil z Derby do Burnley a znovu si zahrál Premier League.  V aktuálním ročníku však Matěj Vydra, který do klubu přišel za více než dvanáct milionů eur, zasáhl jen do osmi zápasů a vstřelil jediný gól.

Foto: Czech News Center, a.s. / Martin Sekanina / CNC  / Profimedia

Pokračování 8 / 11

Jakub Jankto (Sampdoria) – 15 milionů eur

Jakub Jankto Sampdoria.jpg

Reprezentační záložník v loňské sezoně patřil k oporám Udine. Spekulovalo se o zájmu předních klubů z Itálie, údajně ho sledoval i Arsenal, Jakub Jankto ale přestoupil do Sampdorie. Jenže za tu naskočil jen do 13 ligových zápasů, většinou navíc pouze z lavičky náhradníků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Patrik Schick (AS Řím) – 15 milionů eur

Patrik Schick AS 2019.jpg

Je tomu rok a půl, co Patrik Schick přestoupil ze Sampdorie do AS Řím, který za něj zaplatil téměř miliardu korun. Římané od nejdražší klubové posily v historii hodně čekali, jenže třiadvacetiletý forvard se zatím moc neprosazuje. Zatímco v reprezentaci válí, v klubu letos vstřelil jen dvě ligové branky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Pavel Kadeřábek (Hoffenheim) – 18 milionů eur

Pavel Kadeřábek Hoff 4.jpg

Šestadvacetiletý obránce září. Pavel Kadeřábek patří k hvězdám bundesligového Hoffenheimu, se kterým si letos zahrál i v Lize mistrů. Dlouhodobě podává parádní výkony, posune se ještě o stupínek výš?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Tomáš Vaclík (Sevilla) – 18 milionů eur

Tomáš Vaclík Sevilla 2.jpg

Stejnou hodnotu jako Kadeřábek, tedy 18 milionů eur, má aktuálně i Tomáš Vaclík. Ten v létě po letech opustil Basilej a zamířil do Sevilly, která za něj zaplatila šest milionů eur. Po půlroce ve Španělsku, který mu vyšel na jedničku, jeho cena už trojnásobně stoupla.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud