Trénovat na Letné se vyplatí. Podívejte se, kolik brali (a stále berou) bývalí trenéři Sparty

Současným, ovšem pouze dosavadním, trenérem Sparty je Michal Horňák. Bývalý reprezentant si na Letné vydělá 150 tisíc korun měsíčně. Oproti jeho předchůdcům, které klub stále platí, to jsou jen drobné…

Na Letné se během posledních dvou let vystřídali už čtyři trenéři. A Sparta je stále platí! Jaké smlouvy ve Spartě měli Andrea Stramaccioni, Pavel Hapal a Zdeněk Ščasný? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Andrea Stramaccioni – 3 milion korun měsíčně

Andrea Stramaccioni Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý kouč Interu Milán či Panathinaikosu přišel do Sparty před necelými dvěma lety za zvuku fanfár. Na Letné si od něj hodně slibovali a italský trenér začal rozhazovat miliony korun za posily. Jenže většinou mířil totálně vedle, Sparta v lize tápala a letenský klub ho loni v březnu vyhodil. Stramaccioni měl ale ve Spartě dvouletou smlouvu – ta přestane platit příští měsíc.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Pavel Hapal – 800 tisíc korun měsíčně

Martin Frýdek Sparta Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Nástupcem Stramaccioniho se stal Pavel Hapal. Jenže bývalý reprezentant a hráč Sparty u kormidla dlouho nevydržel. V závěru loňské sezony pražský klub příliš herně nezvedl a po letním výbuchu v předkole Evropské ligy se srbskou Suboticou dostal padáka. Přestože v současné době vede slovenskou reprezentaci, na Letné ho budou platit až do června příštího roku.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Zdeněk Ščasný – 500 tisíc korun měsíčně

Zdeněk Ščasný Sparta 'MICHAL SVÁČEK  MAFRA  Profimedia.jpg

Na Letné působil v pozici sportovního ředitele, po vyhazovu Hapala se ale loni v červenci postavil na trenérskou lavičku sám. Mělo jít o dočasné řešení, nakonec však u kormidla vydržel až do dubna. Přízeň sparťanských fanoušků si ale nezískal a poté, co Sparta padla s Karvinou a v pohárovém derby proti Slavii, byl odvolán. Smlouvu měl přitom do konce letošního ročníku.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud