Trenér Vrba je na lovu posil. Toto jsou 3 útočníci, kteří by v létě mohli přijít do Sparty

Sparta má na soupisce Adama Hložka, Lukáše Juliše či Libora Kozáka, přesto bude jednou z priorit letenského klubu na přestupovém trhu příchod nového útočníka. Na koho Pražané ukážou?

Bez názvu1.jpg

Hložek s Julišem a Kozákem letos nastříleli celkem 23 ligových branek. Jenže první z nich nejpozději příští rok nejspíš odejde a další dva jsou aktuálně zranění. Sparta bude v létě posilovat a určitě se zaměří i na příchod nového forvarda. Tři útočníci, které by Pavel Vrba s Tomášem Rosickým mohli přivést na Letnou, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Jan Kliment 

Jan Kliment Slovácko 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2015 se tehdejší jihlavský útočník blýskl na domácím EURU jednadvacítek hattrickem do sítě Srbska, což mu stačilo k tomu, aby se stal nejlepším střelcem turnaje. Jan Kliment si tím otevřel bránu do fotbalové Evropy a odešel do Stuttgartu. V Německu se ale příliš neprosadil, poté hrál v Dánsku a v loňském ročníku odehrál tři zápasy za Slovácko.

Více mu nedovolil zdravotní stav, letos je ale Jan Kliment ve formě a s deseti góly se řadí po bok elitních ligových kanonýrů. I díky němu se Slovácko drží v tabulce stále vysoko, je však otázkou, kde bude sedmadvacetiletý Jan Kliment působit v příští sezoně. Údajně ho totiž chce Sparta. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Michael Krmenčík 

Michael Krmenčík PAOK.jpg

Toto by bylo pořádné terno. Michael Krmenčík několik let patřil k hvězdám Plzně, ze které se dostal až do reprezentace. Loni ale kádr Viktorky opustil a zamířil do Brugg, které za něj na západ Čech poslaly přes 160 milionů korun.

Osmadvacetiletý útočník ale v Belgii nepřesvědčil a na začátku letošního roku odešel hostovat do PAOK Soluň. V Řecku začal parádně, pak se ale zasekl a vypadl i ze základní sestavy.

Je otázkou, zda bude v Soluni pokračovat, jenže moc o něj zřejmě nestojí ani v Bruggách. Řešením by proto mohl být návrat domů - ne však do Plzně, ale k rivalovi ze Sparty, kterou vede kouč Pavel Vrba, s nímž se Krmenčík velmi dobře zná. Bruggy budou ovšem požadovat poměrně vysoké odstupné. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Ivan Schranz 

Ivan Schranz Jablonec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Psal se rok 2015, když Ivan Schranz přišel do Sparty na hostování z Trnavy. Jenže v české lize šanci nedostal, zasáhl jen do domácího poháru, a tak se za pár měsíců vrátil s nepořízenou na Slovensko. O dva roky později ale zkusil své štěstí znovu a plácl si s Duklou.

Loni dal devět branek v dresu Českých Budějovic a letos se trefil už jedenáctkrát za Jablonec. Sedmadvacetiletý útočník se díky parádním výkonům dostal i do slovenské reprezentace a zase se ocitl v hledáčku předních ligových klubů. Dostane druhou šanci na Letné? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud