Daniel Fila  Útočník Daniel Fila má nyní už 20 let, ale když v červenci nastoupil do kvalifikačního utkání Konferenční ligy na hřišti gibraltarského celku St. Joseph a přispěl k výhře sešívaných 4:0, byl ještě teenagerem. V tu chvíli už měl ale poměrně bohaté ligové zkušenosti. V sezoně 2020/21 si odbyl debut v nejvyšší soutěži v dresu Brna a odehrál během ní 21 utkání. V dalším ročníku už byl plnoprávným hráčem Mladé Boleslavi, za niž zvládl 20 ligových zápasů, nastřílel čtyři branky a vysloužil si přestup do Edenu. V barvách Slavie dosud v lize nastoupil do 14 utkání, z toho dvě odehrál v aktuální sezoně. Zaznamenal v nich jednu gólovou nahrávku a na začátku září byl uvolněn na hostování do Teplic, odkud se vrátí do pražského klubu po skončení sezony. Profimedia.cz

Daniel Fila
Útočník Daniel Fila má nyní už 20 let, ale když v červenci nastoupil do kvalifikačního utkání Konferenční ligy na hřišti gibraltarského celku St. Joseph a přispěl k výhře sešívaných 4:0, byl ještě teenagerem. V tu chvíli už měl ale poměrně bohaté ligové zkušenosti. V sezoně 2020/21 si odbyl debut v nejvyšší soutěži v dresu Brna a odehrál během ní 21 utkání. V dalším ročníku už byl plnoprávným hráčem Mladé Boleslavi, za niž zvládl 20 ligových zápasů, nastřílel čtyři branky a vysloužil si přestup do Edenu. V barvách Slavie dosud v lize nastoupil do 14 utkání, z toho dvě odehrál v aktuální sezoně. Zaznamenal v nich jednu gólovou nahrávku a na začátku září byl uvolněn na hostování do Teplic, odkud se vrátí do pražského klubu po skončení sezony. Profimedia.cz

Trenér Trpišovský stále tasí nové trumfy. 4 teenageři, kteří v aktuální sezoně oblékli dres Slavie

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský má k dispozici hodně silný tým zkušených hráčů. Zvládá do něj ale zabudovávat i nová jména.

Nejen známá jména, která mají zvuk - trenér Jindřich Trpišovský začleňuje do sestavy Slavie i mladé hráče. V podzimní části sezony dal šanci čtyřem teenagerům. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Daniel Fila

Daniel Fila.jpg

Útočník Daniel Fila má nyní už 20 let, ale když v červenci nastoupil do kvalifikačního utkání Konferenční ligy na hřišti gibraltarského celku St. Joseph a přispěl k výhře sešívaných 4:0, byl ještě teenagerem. V tu chvíli už měl ale poměrně bohaté ligové zkušenosti.

V sezoně 2020/21 si odbyl debut v nejvyšší soutěži v dresu Brna a odehrál během ní 21 utkání. V dalším ročníku už byl plnoprávným hráčem Mladé Boleslavi, za niž zvládl 20 ligových zápasů, nastřílel čtyři branky a vysloužil si přestup do Edenu. V barvách Slavie dosud v lize nastoupil do 14 utkání, z toho dvě odehrál v aktuální sezoně. Zaznamenal v nich jednu gólovou nahrávku a na začátku září byl uvolněn na hostování do Teplic, odkud se vrátí do pražského klubu po skončení sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Matěj Jurásek

Matěj Jurásek-Slavia.jpg

Útočník Matěj Jurásek debutoval v nejvyšší soutěži dospělých už v ročníku 2020/21. V dresu pražské Slavie dostal šanci ve dvou zápasech. Následně byl z Edenu vyexpedován na hostování do konce sezony do Karviné, kde navzdory nízkému věku sbíral cenné minuty mezi zkušenými hráči. Loni na jaře pak hostoval ve Vlašimi.

V aktuální ligové sezoně se objevil v šesti střetnutích, v polovině z nich jako člen základní jedenáctky, a blýskl se dvěma góly a stejným počtem nahrávek na branku. V Edenu dobře vědí, že v talentovaném mladíkovi mohou mít uložené peníze. Jeho tržní cena jde vytrvale nahoru. Smlouvu ve Slavii má podepsanou do roku 2026.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Daniel Šmiga

Daniel Šmiga.jpg

Útočník Daniel Šmiga se poprvé ukázal na prvoligovém pažitu v sezoně 2020/21, kdy v dresu Baníku naskočil jako střídající hráč do čtyř zápasů. O sezonu později se stěhoval do Prahy a upsal se do roku 2026 Slavii. Ještě v minulém ročníku stihl debutovat v sešívaném dresu a jeden start si připsal na konto i během podzimní části aktuální sezony. V polovině srpna odehrál druhý poločas na hřišti Jablonce a podílel se na vítězství 3:2. Další příležitost od té doby nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Ondřej Kričfaluši

Ondřej Kričfaluši.jpg

Minutku po minutce sbírá zkušenosti v nejvyšší soutěži osmnáctiletý obránce Ondřej Kričfaluši. Ligový debut si odbyl v srpnovém domácím utkání s Pardubicemi (7:0) a do konce podzimní části sezony se na hřišti objevil ještě v dalších čtyřech střetnutích. Pokaždé, když se objevil v sestavě Slavie, jeho tým zvítězil a nikdy neinkasoval víc než jednu branku. Urostlý (skoro dvoumetrový) stoper má v Edenu podepsaný kontrakt do konce ročníku 2025/26.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud