Matyáš Vágner  Zatímco na ostatních postech má trenér Slavie Jindřich Trpišovský hned několik variant a často se sestavou točí, v bráně nic měnit nemusel. Jenže na půdě Rangers po brutálním faulu nedochytal brankář Ondřej Kolář, kterého nahradil teprve osmnáctiletý Matyáš Vágner. Zkušený Přemysl Kovář i slávistická dvojka Jan Stejskal nejsou zdravotně v pořádku, a tak si o víkendu Vágner odbyl i ligovou premiéru. Výsledek? V Glasgow ani proti Slezanům nedostal gól.  Foto: YouTube.com (tvslavia)
 Denis Višinský   Teď už osmnáctiletý talent Slavie zažil v prvním týmu premiéru jako z říše snů. Denis Višinský naskočil do pohárového duelu s Karlovými Vary, který Slavia vyhrála 10:3. Višinský dal dva góly, přidal dvě asistence a lví podíl měl taky na dalších třech trefách. Následně mladý útočník odehrál i pět minut ligového duelu s Mladou Boleslaví. Zdá se, že o něm ještě hodně uslyšíme.  Foto: YouTube.com (tvslavia)
 Abdallah Sima  O klenotu ze Senegalu se toho napsalo už hodně. Abdallah Sima vlétl na ligovou scénu jako uragán. Devatenáctiletý ofenzivní záložník či útočník si odbyl ligovou premiéru teprve na konci září, od té doby už ale nasázel jedenáct branek a hodně vidět je také v Evropské lize. Co s ním bude dál? Už okolo něj krouží Arsenal, Juventus či Paris Saint-Germain. Cena za přestup ale bude nesmírně vysoká.  Foto: Profimedia.cz
 David Zima   Mladému stoperovi, který se dostal až do seniorské reprezentace, sice v listopadu bylo dvacet let, kus podzimu ale odehrál ještě coby teenager. Na jeho výkonech to však nepoznáte. Zima se zabydlel v základní sestavě, do které pak nepustil ani navrátilce Simona Deliho. Jeho výkony zápas od zápasu rostou.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Trenér Trpišovský stále tasí nové trumfy. 4 teenageři, kteří letos v lize oblékli dres Slavie

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský má k dispozici neskutečně silný tým. A navíc do něj zvládá zabudovávat stále nová jména.

Abdallah Sima 21.jpg

Slavia jde správným směrem. Na domácí scéně neohroženě kráčí za dalším titulem a v Evropské lize postoupila už mezi osmičku nejlepších. Trenér Jindřich Trpišovský přitom zvládá do sestavy zabudovávat i mladé hráče a letos v lize dal šanci už čtyřem teenagerům. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 5

Matyáš Vágner 

Matyáš Vágner YT.jpg

Zatímco na ostatních postech má trenér Slavie Jindřich Trpišovský hned několik variant a často se sestavou točí, v bráně nic měnit nemusel. Jenže na půdě Rangers po brutálním faulu nedochytal brankář Ondřej Kolář, kterého nahradil teprve osmnáctiletý Matyáš Vágner. Zkušený Přemysl Kovář i slávistická dvojka Jan Stejskal nejsou zdravotně v pořádku, a tak si o víkendu Vágner odbyl i ligovou premiéru. Výsledek? V Glasgow ani proti Slezanům nedostal gól. 

Foto: YouTube.com (tvslavia)

Pokračování 3 / 5

Denis Višinský 

Denis Višinský YT.jpg

Teď už osmnáctiletý talent Slavie zažil v prvním týmu premiéru jako z říše snů. Denis Višinský naskočil do pohárového duelu s Karlovými Vary, který Slavia vyhrála 10:3. Višinský dal dva góly, přidal dvě asistence a lví podíl měl taky na dalších třech trefách. Následně mladý útočník odehrál i pět minut ligového duelu s Mladou Boleslaví. Zdá se, že o něm ještě hodně uslyšíme. 

Foto: YouTube.com (tvslavia)

Pokračování 4 / 5

Abdallah Sima 

Abdallah Sima Leicester.jpg

O klenotu ze Senegalu se toho napsalo už hodně. Abdallah Sima vlétl na ligovou scénu jako uragán. Devatenáctiletý ofenzivní záložník či útočník si odbyl ligovou premiéru teprve na konci září, od té doby už ale nasázel jedenáct branek a hodně vidět je také v Evropské lize. Co s ním bude dál? Už okolo něj krouží Arsenal, Juventus či Paris Saint-Germain. Cena za přestup ale bude nesmírně vysoká. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

David Zima 

David Zima Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Mladému stoperovi, který se dostal až do seniorské reprezentace, sice v listopadu bylo dvacet let, kus podzimu ale odehrál ještě coby teenager. Na jeho výkonech to však nepoznáte. Zima se zabydlel v základní sestavě, do které pak nepustil ani navrátilce Simona Deliho. Jeho výkony zápas od zápasu rostou. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud