Trenér Priske? Šance pro mladé. Podívejte se, kteří hráči Sparty mohou dostat více prostoru

Zapomeňte na Adriána Guľu nebo trenéry z Německa, fotbalovou Spartu povede Dán Brian Priske. Ten chce stavět i na mladých.

Adam Hložek je na odchodu do Německa, Martin Vitík s Adamem Karabcem už patří k pilířům sparťanské sestavy. S příchodem dánského kouče se však otevírá šance i dalším mladíkům. Brian Priske s nimi umí skvěle pracovat a chce jim dát šanci i ve Spartě. Podívejte se, kdo tak na Letné může v příští sezoně dostat daleko více prostoru, než pod koučem Pavlem Vrbou.

Pokračování 2 / 5

Matěj Polidar – 22 let

Matěj Polidar Sparta 22 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Spekulovalo se o jeho odchodu do Jablonce, mohl být jednou ze součástí výměny za Jaroslava Zeleného. Teď může být ale vše jinak. Výhodou Matěje Polidara je, že může naskočit na kraji obrany i na křídle, navíc má teprve 22 let, takže se s ním dá pořád pracovat. Na Letné už ukázal slušný potenciál, v minulé ligové sezoně ale odehrál jen deset zápasů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Filip Souček – 21 let

Filip Souček Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý střední záložník toho loni odehrál více než Polidar, připsal si 19 startů, nutno však dodat, že do řady zápasů šel až coby střídající hráč. V základu však byl třeba v posledním derby proti Slavii, které Sparta vyhrála 2:1. Filip Souček rozhodně má Spartě co dát, bývalý hráč Opavy ale zatím nedostal tolik prostoru ani důvěry, kolik by potřeboval. Změní se to?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Martin Minčev – 21 let

Martin Minčev Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jeho role je více než nejasná. Do Sparty přišel před dvěma lety za více než 50 milionů korun, jenže během svého prvního ligového ročníku téměř nehrál. Loni se najednou vyšvihl do základní sestavy, dal i čtyři branky, jenže na jaře už zase nastupoval jen minimálně. Jednadvacetiletý ofenzivní bulharský reprezentant v sobě má předpoklady k tomu, aby se stal důležitou součástí rudé družiny, na Spartě je však zatím nedokázali využít.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Suchomel a spol.

Martin Suchomel Sparta 21.jpg

Ve sparťanské sestavě se v minulém ročníku objevilo i několik dalších mladíků, kteří sice dostali jen minimum prostoru, kouč Priske s nimi bude ale určitě pracovat. Hodně zajímavě se jeví krajní obránce Martin Suchomel (19 let, na snímku), který odehrál celé květnové duely proti Slovácku a Slavii, v nichž rozhodně nezklamal. Prvních pětadvacet ligových minut odehrál i jednadvacetiletý záložník Matěj Ryneš a do tří zápasů zasáhl útočník Patrik Vydra, jemuž je teprve 18 let. Uvidíme, kolik prostoru dostanou letos.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud