Sampson Dweh Plzeň má na soupisce zkušené obránce, pevné místo v sestavě z nich má ale pouze Lukáš Hejda. Zato v úvodu sezony pravidelně hraje Sampson Dweh, jenž do Viktorky přišel v létě z druholigového Vyškova. Jednadvacetiletý bek z Libérie v posledních třech duelech nevynechal ani jednu minutu.

Sampson Dweh
Plzeň má na soupisce zkušené obránce, pevné místo v sestavě z nich má ale pouze Lukáš Hejda. Zato v úvodu sezony pravidelně hraje Sampson Dweh, jenž do Viktorky přišel v létě z druholigového Vyškova. Jednadvacetiletý bek z Libérie v posledních třech duelech nevynechal ani jednu minutu.

 Robin Hranáč Po boku Dweha a Hejdy drží plzeňskou obranu taky Robin Hranáč. Třiadvacetiletý bek přitom ještě loni hrál „jen“ za Pardubice, letos už ale patří k oporám západočeského týmu v domácí soutěži i v pohárech. Vede si jako zkušený mazák.
 Cadu Loni hostoval v Baníku. Do Ostravy chtěl odejít i letos, řešily se i další nabídky. Cadu totiž zřejmě nepočítal s tím, že by se v Plzni dokázal ještě prosadit. Trenér Koubek mu dal ale šanci a šestadvacetiletý Brazilec jej nezklamal. Proti Olomouci připravil oba góly, ve víkendovém duelu s Bohemians se sám zapsal i mezi střelce.
 Erik Jirka Pětadvacetiletý slovenský ofenzivně laděný záložník přišel do Plzně před rokem. Začal dobře, od kouče Michala Bílka ale neměl plnou důvěru. Na startu letošní sezony však hraje pravidelně. A daří se mu. Erik Jirka je aktivní a pro obrany soupeřů představuje velké nebezpečí. Drží si místo v sestavě.
 Pavel Šulc Kdekdo si už možná myslel, že se v Plzni neprosadí. Pavlu Šulcovi však pomohlo loňské hostování v Jablonci, dal pět branek, přidal čtyři nahrávky a nabral potřebné sebevědomí. Herní pohodu si dvaadvacetiletý záložník přenesl i do Viktorky, což potvrdil hattrickem do sítě Českých Budějovic.
6
Fotogalerie

Trenér Koubek tvoří novou Plzeň. Toto je 6 hráčů, kteří pořádně nakopli Viktorku

Plzeň už zase jede. Viktorka se po ospalejším startu sezony rozjela, postoupila od Konferenční ligy a v domácí soutěži vyhrála už čtyři zápasy v řadě.

Viktorka zvládla přípravu, start sezony jí ale nevyšel. Hovořilo se o vyhazovu trenéra Miroslava Koubka, tým nešlapal. Teď je ale vše jinak. Plzeň jede a opět bude patřit k nejsilnějším týmům ligy. Jména šesti hráčů, kteří Viktorku nakopli, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Sampson Dweh

Bez názvu.jpg

Plzeň má na soupisce zkušené obránce, pevné místo v sestavě z nich má ale pouze Lukáš Hejda. Zato v úvodu sezony pravidelně hraje Sampson Dweh, jenž do Viktorky přišel v létě z druholigového Vyškova. Jednadvacetiletý bek z Libérie v posledních třech duelech nevynechal ani jednu minutu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Robin Hranáč

Robin Hranáč Plzeň Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Po boku Dweha a Hejdy drží plzeňskou obranu taky Robin Hranáč. Třiadvacetiletý bek přitom ještě loni hrál „jen“ za Pardubice, letos už ale patří k oporám západočeského týmu v domácí soutěži i v pohárech. Vede si jako zkušený mazák.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Cadu

Cadu Plzeň Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Loni hostoval v Baníku. Do Ostravy chtěl odejít i letos, řešily se i další nabídky. Cadu totiž zřejmě nepočítal s tím, že by se v Plzni dokázal ještě prosadit. Trenér Koubek mu dal ale šanci a šestadvacetiletý Brazilec jej nezklamal. Proti Olomouci připravil oba góly, ve víkendovém duelu s Bohemians se sám zapsal i mezi střelce.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Erik Jirka

profimedia-0793225223.jpg

Pětadvacetiletý slovenský ofenzivně laděný záložník přišel do Plzně před rokem. Začal dobře, od kouče Michala Bílka ale neměl plnou důvěru. Na startu letošní sezony však hraje pravidelně. A daří se mu. Erik Jirka je aktivní a pro obrany soupeřů představuje velké nebezpečí. Drží si místo v sestavě.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Pavel Šulc

Pavel Šulc Plzeň 23 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Kdekdo si už možná myslel, že se v Plzni neprosadí. Pavlu Šulcovi však pomohlo loňské hostování v Jablonci, dal pět branek, přidal čtyři nahrávky a nabral potřebné sebevědomí. Herní pohodu si dvaadvacetiletý záložník přenesl i do Viktorky, což potvrdil hattrickem do sítě Českých Budějovic.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Rafiu Durosinmi

Rafiu Durosinmi Plzeň 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loni dal na jaře v plzeňských barvách čtyři branky. Čekalo se, že na ně naváže i na startu letošního ročníku, ten mu ale tolik nevyšel. Daří se mu ovšem na evropské scéně a v předkolech Konferenční ligy se trefil dokonce třikrát. Další trefu přidal v nedělním duelu s Bohemians 1905. Má důvěru trenéra, kterou začíná splácet.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud