Trenér Kotal vsadil na mladé. 3 teenageři Sparty, kteří si zahráli proti AC Milán

Sparta má za sebou působení v Evropské lize, ve které dvakrát zvládla porazit Celtic. Se základní skupinou se letenští rozloučili ve čtvrtek v duelu s AC Milán, do kterého zasáhlo i několik mladíků.

Adam Karabec AC Foto Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

O osudu skupiny bylo jasno. Zatímco AC Milán měl jistý postup, Sparta byla už předem ze hry venku. I proto kouč Václav Kotal poslal do duelu s Rossoneri tři teenagery. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

Martin Vitík (17 let)

Martin Vitík Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Je mu teprve 17 let, ostrý start proti AC Milán ale zvládl velmi dobře. Technickému stoperovi se ze slavného soupeře nerozklepala kolena a na hřišti působil hodně suverénně. Sbíral důležité balony, podle trenéra Kotala by měl ale ještě přidat v zakládání útoků. „Znám ho z mládeže, škoda, že se víc nedostával do předfinálních situací,“ uvedl o něm Kotal. V době, kdy Spartu dlouhodobě trápí otázka stoperů, každopádně nabízí zajímavé řešení.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Adam Karabec (17 let)

Adam Karabec Sparta 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V lize zatím moc nenastupuje, dosud posbíral jen čtyři starty a 45 odehraných minut. Proti AC Milán už ale Adam Karabec naskočil v základní sestavě, jenže sedmnáctiletý záložník na hřišti moc dlouho nevydržel. Do druhého poločasu ho nahradil Ladislav Krejčí mladší.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Martin Minčev (19 let)

Martin Minčev Sparta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Bulharský reprezentant dorazil do Sparty v létě za tučné odstupné. Na Letné si od něj hodně slibovali, Martin Minčev ale dosud příliš nenastupuje. „Martin měl v létě problémy s kondicí, byl zraněný, měl COVID, pak se vyléčil, jel na nároďák, kde hrál jen deset minut. V béčku neměl vytížení, protože se nehrálo,“ uvedl Kotal.

Devatenáctiletý Minčev byl na začátku hodně aktivní, postupně se ale vytrácel a v 66. minutě jej nahradil David Moberg Karlsson. „Musí si uvědomit, že hra má dvě části, kolikrát ho vidíte, že skončí útok a on se do základní pozice vrací pěšky. To v současném fotbale nejde,“ dodal Kotal na Bulharovu adresu.

Foto: Michal Beránek / CNC /  Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud