Trenér Jandač staví mašinu. Podívejte se, které hráče přivedla hokejová Sparta

Hokejisté Sparty byli i letos jedním z extraligových favoritů, nakonec ale dohráli v semifinále. Příští rok však budou znovu útočit na titul a skládají hodně silný tým.

Sparta bude i v příští sezoně hodně silná. Pražský celek udržel Vladimíra Sobotku a zároveň je aktivní na přestupovém trhu. Které čtyři hráče tým z O2 areny zatím získal? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 5

Zdeněk Doležal 

Zdeněk Doležal.jpg

Českým Budějovicím se poslední sezona vůbec nepovedla a Motor skončil poslední. Čí výkony ale snesly přísnější měřítko, to byl Zdeněk Doležal. Osmadvacetiletý útočník posbíral 35 (18+17) bodů v 51 zápasech a řekl si o nové angažmá. Nyní je už hráčem Sparty, za kterou si zahrál i v mládežnických kategoriích. Pak působil taky v Litoměřicích, Ústí nad Labem či Slavii. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Filip Chlapík 

Filip Chlapík Ottawa 2.jpg

Toto by měla být posila jako hrom. Třiadvacetiletý Filip Chlapík za Spartu odehrál už tři zápasy v uplynulém ročníku, potom se ale vrátil do zámoří a chtěl se rvát o své místo v Ottawě. Za Senators si ale připsal jediný start a sezonu dokončil ve finském Pelicans. Pražský rodák byl od roku 2014 v zámoří, za Ottawu odehrál 57 zápasů a posbíral v nich 11 bodů, teď se ale rozhodl, že se vrátí domů. Se Spartou podepsal smlouvu na dva roky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

David Kaše 

David Kaše Phil..jpg

Nejnovější posilou Pražanů je David Kaše, jenž v průběhu uplynulé sezony odehrál 27 zápasů za Karlovy Vary a posbíral v nich 25 (6+19) bodů. Poté se vrátil do NHL a chtěl znovu zabojovat o místo ve Philadelphii, za Fylers ale odehrál jediný zápas a zbytek ročníku byl na farmě. I proto se rozhodl svou tříletou zámořskou misi ukončit a ve čtyřiadvaceti letech se vrací domů. Kaše bude hrát za Spartu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Ondřej Mikliš 

Ondřej MIkliš Sparta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Dalším hráčem, který přišel do Sparty, je Ondřej Mikliš. Pětadvacetiletý útočník přitom už místní prostředí velmi dobře zná. Prošel mládežnickými sparťanskými výběry, v sezoně 2016/17 poprvé okusil extraligu a dalších dvanáct zápasů, v nichž posbíral čtyři asistence, za Spartu odehrál i v uplynulé sezoně. To už ale patřil Kladnu, se kterým vybojoval postup mezi elitu. Dres Rytířů však poté vyměnil za ten sparťanský. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud