Jan Košťálek (Dynamo Pardubice)  V roce 2013 prošel draftem NHL, ve kterém jej získal Winnipeg. Jan Košťálek se ale do prvního týmu Jets nikdy nedostal, a tak se před sezonou 2018/19 vrátil domů, tedy do Sparty. Rychle se zařadil mezi klíčové obránce Pražanů, v loňské sezoně posbíral dohromady i s play-off 34 bodů a dostal se i do reprezentace, po třech letech ho ale čeká nová výzva. Šestadvacetiletý Košťálek se totiž stal jednou z letních posil Pardubic.  Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Pech (Motor České Budějovice)  Ve Sparta byl dlouhých osm let a rok co rok patřil k nejlepším hráčům rudého týmu, jeho spojení s klubem se ale v létě přetrhlo. Pražané měli o zkušeného útočníka zájem i nadále a spolupráci se nebránil ani samotný Lukáš Pech. Strany se ale nedohodly na smlouvě, a tak sedmatřicetiletý útočník zamířil do Českých Budějovic, do kterých ho nalákal Milan Gulaš. Pech, který v uplynulé základní části posbíral 37 bodů, podepsal s Motorem kontrakt na tři roky.  Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Rousek (Buffalo Sabres)  Dvaadvacetiletý útočník nakoukl do kádru Sparty už v sezoně 2017/18 a od té doby jeho role v týmu stále rostla. V posledním ročníku se dostal na 38 bodů v základní části, dalších sedm jich přidal v play-off a patřil mezi klíčové hráče Pražanů. Nakoukl i do národního týmu a teď jej čeká další posun v kariéře. Lukáš Rousek míří do Buffala, které jej získalo v draftu roku 2019.  Foto: Profimedia.cz
 David Tomášek (Amur Chabarovsk)   Tato ztráta bude Pražany hodně bolet. David Tomášek přišel do Prahy v průběhu ročníku 2019/20, který se však nedohrál. Loni už posbíral 47 (19+28) bodů v základní části, dalších pět jich přidal v play-off a patřil k nejlepším hráčům družiny trenéra Josefa Jandače. Produktivní byl i v reprezentaci, ovšem na mistrovství světa do Lotyšska se nedostal. Pětadvacetiletý útočník si ale řekl o zahraniční angažmá a po finské soutěži si vyzkouší i KHL, do které ho přivedl Chabarovsk.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Trenér Jandač počítá ztráty. Pět důležitých hráčů, kteří v létě odešli ze Sparty

Sparta patří každý rok mezi hlavní extraligové favority, což bude platit také v příští sezoně. Do té ale Pražané půjdou bez několika důležitých hráčů.

Psal se rok 2007, když hokejová Sparta získala poslední extraligový titul. V uplynulé sezoně pražský tým dohrál v semifinále, další rok však bude útočit opět vysoko. Sparta přivedla Filipa Chlapíka, Davida Kašeho či Michala Moravčíka, s řadou hráčů se ale rozloučila. Jména pěti nejdůležitějších z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Matěj Machovský (Dinamo Riga) 

Matěj Machovský Sparta 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V uplynulé sezoně se dělil o místo mezi třemi tyčemi s Alexandrem Salákem, v dalším ročníku už si ale Matěj Machovský vyzkouší poprvé v kariéře KHL, do které ho zlákalo Dinamo Riga. Osmadvacetiletý gólman, jenž dříve chytal i v Plzni, byl přitom tři roky velkou oporou Pražanů, jenže ten hlavní cíl nesplnil – Spartu nedokázal dovést k titulu. Povede se to v příštím ročníku Salákovi? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jan Košťálek (Dynamo Pardubice) 

Jan Košťálek Sparta 2.jpg

V roce 2013 prošel draftem NHL, ve kterém jej získal Winnipeg. Jan Košťálek se ale do prvního týmu Jets nikdy nedostal, a tak se před sezonou 2018/19 vrátil domů, tedy do Sparty. Rychle se zařadil mezi klíčové obránce Pražanů, v loňské sezoně posbíral dohromady i s play-off 34 bodů a dostal se i do reprezentace, po třech letech ho ale čeká nová výzva. Šestadvacetiletý Košťálek se totiž stal jednou z letních posil Pardubic. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Pech (Motor České Budějovice) 

Lukáš Pech.jpg

Ve Sparta byl dlouhých osm let a rok co rok patřil k nejlepším hráčům rudého týmu, jeho spojení s klubem se ale v létě přetrhlo. Pražané měli o zkušeného útočníka zájem i nadále a spolupráci se nebránil ani samotný Lukáš Pech. Strany se ale nedohodly na smlouvě, a tak sedmatřicetiletý útočník zamířil do Českých Budějovic, do kterých ho nalákal Milan Gulaš. Pech, který v uplynulé základní části posbíral 37 bodů, podepsal s Motorem kontrakt na tři roky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Lukáš Rousek (Buffalo Sabres) 

Lukáš Rousek Sparta.jpg

Dvaadvacetiletý útočník nakoukl do kádru Sparty už v sezoně 2017/18 a od té doby jeho role v týmu stále rostla. V posledním ročníku se dostal na 38 bodů v základní části, dalších sedm jich přidal v play-off a patřil mezi klíčové hráče Pražanů. Nakoukl i do národního týmu a teď jej čeká další posun v kariéře. Lukáš Rousek míří do Buffala, které jej získalo v draftu roku 2019. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Tomášek (Amur Chabarovsk) 

David Tomášek Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Tato ztráta bude Pražany hodně bolet. David Tomášek přišel do Prahy v průběhu ročníku 2019/20, který se však nedohrál. Loni už posbíral 47 (19+28) bodů v základní části, dalších pět jich přidal v play-off a patřil k nejlepším hráčům družiny trenéra Josefa Jandače. Produktivní byl i v reprezentaci, ovšem na mistrovství světa do Lotyšska se nedostal. Pětadvacetiletý útočník si ale řekl o zahraniční angažmá a po finské soutěži si vyzkouší i KHL, do které ho přivedl Chabarovsk. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud