Aleš Stezka - Vítkovice Ridera   Dříve se zkoušel prosadit v zámoří, tam ale neuspěl. Stejně jako v Liberci a Chomutově. V roce 2019 proto zamířil do prvoligového Havířova, kde znovu nastartoval svou kariéru. Loni byl pětadvacetiletý Aleš Stezka zpátky v extralize a ve vítkovických barvách předváděl velmi dobré výkony, které ho vynesly až do reprezentace. 
 Roman Will – Dynamo Pardubice   V posledních letech býval v reprezentaci pravidelně. Loni chytal na mistrovství světa a dostal se i do olympijského týmu. Na bronzovém šampionátu ve Finsku sice nestartoval, národní tým s ním ale musí stále počítat. Třicetiletý Roman Will v létě po dvou sezonách opustil KHL a posílil Pardubice. V Dynamu má jediný cíl - vychytat titul. 
 Dominik Furch – Kometa Brno   Dominik Furch loni prožil zvláštní sezonu. Nastartoval ji v Plzni, odkud zamířil do Färjestadu, kterému vychytal švédský titul. Dvaatřicetiletý gólman předváděl velmi dobré výkony, vedení klubu za něj přesto přivedlo náhradu. Furch zakotvil v Kometě, kde se dělí o místo s Markem Čiliakem. V národním týmu se objevil naposledy v jednom duelu v sezoně 2020/21, reprezentaci má však stále co nabídnout. 
 Štěpán Lukeš - Energie Karlovy Vary  Štěpán Lukeš odchytal v minulé sezoně pět zápasů za prvoligový Kolín, přesto se dostal až do reprezentace. Ročník načal v Hradci Králové, odkud v jeho průběhu zamířil do Karlových Varů. Za národní tým šestadvacetiletý gólman odchytal sedm zápasů a dlouho bojoval o letenku na mistrovství světa. Letos sice nemá v bráně Energie nejlepší čísla, trenéři národního týmu o jeho kvalitách ale moc dobře ví. V záloze jsou navíc ještě taková jména, jako Marek Mazanec, Dominik Hrachovina, Miroslav Svoboda nebo třeba Jakub Kovář.
5
Fotogalerie

Trenér Jalonen má na výběr. 5 extraligových brankářů, kteří mohou chytat v reprezentaci

Už za necelý měsíc odstartuje hokejová reprezentační sezona, jejímž vrcholem bude světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku. Stavitelé národního týmu už bedlivě dumají nad tím, jaký tým poskládají na úvodní podnik, kterým bude Karjala Cup.

Češi mají několik kvalitních brankářů v NHL i v evropských soutěžích. Ovšem i v extralize je mezi gólmany několik reprezentačních adeptů. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Petr Kváča - Bílí Tygři Liberec 

Petr Kváča ČR.jpg

Pětadvacetiletý liberecký gólman má aktuálně nejlepší extraligová čísla. V osmi zápasech vychytal pět výher a úspěšností zákroků se drží na 93,5 %. V minulé sezoně v reprezentaci odchytal čtyři zápasy a rozhodně má šanci, že prostor dostane i letos. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Aleš Stezka - Vítkovice Ridera 

Aleš Stezka ČR.jpg

Dříve se zkoušel prosadit v zámoří, tam ale neuspěl. Stejně jako v Liberci a Chomutově. V roce 2019 proto zamířil do prvoligového Havířova, kde znovu nastartoval svou kariéru. Loni byl pětadvacetiletý Aleš Stezka zpátky v extralize a ve vítkovických barvách předváděl velmi dobré výkony, které ho vynesly až do reprezentace. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Roman Will – Dynamo Pardubice 

Roman Will ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V posledních letech býval v reprezentaci pravidelně. Loni chytal na mistrovství světa a dostal se i do olympijského týmu. Na bronzovém šampionátu ve Finsku sice nestartoval, národní tým s ním ale musí stále počítat. Třicetiletý Roman Will v létě po dvou sezonách opustil KHL a posílil Pardubice. V Dynamu má jediný cíl - vychytat titul. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Dominik Furch – Kometa Brno 

Domini Furch ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Dominik Furch loni prožil zvláštní sezonu. Nastartoval ji v Plzni, odkud zamířil do Färjestadu, kterému vychytal švédský titul. Dvaatřicetiletý gólman předváděl velmi dobré výkony, vedení klubu za něj přesto přivedlo náhradu. Furch zakotvil v Kometě, kde se dělí o místo s Markem Čiliakem. V národním týmu se objevil naposledy v jednom duelu v sezoně 2020/21, reprezentaci má však stále co nabídnout. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Štěpán Lukeš - Energie Karlovy Vary 

Štěpán Lukeš ČR.jpg

Štěpán Lukeš odchytal v minulé sezoně pět zápasů za prvoligový Kolín, přesto se dostal až do reprezentace. Ročník načal v Hradci Králové, odkud v jeho průběhu zamířil do Karlových Varů. Za národní tým šestadvacetiletý gólman odchytal sedm zápasů a dlouho bojoval o letenku na mistrovství světa. Letos sice nemá v bráně Energie nejlepší čísla, trenéři národního týmu o jeho kvalitách ale moc dobře ví. V záloze jsou navíc ještě taková jména, jako Marek Mazanec, Dominik Hrachovina, Miroslav Svoboda nebo třeba Jakub Kovář.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud