Matěj Hanousek - Šestadvacetiletý levý bek odehrál v sezoně 35 zápasů. Podzim strávil v Jablonci, odkud jej jako vytouženou posilu v zimě přivedla Sparta. Matěj Hanousek na Letné rozhodně nezklamal a zabydlel se na kraji zadní řady rudého týmu. Ve Spartě dal gól, přidal dvě nahrávky a na jaře patřil k nejlepším. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Martin Hašek - Kroužila okolo něj také Slavia, Martin Hašek ale v zimě zamířil do Sparty, která na něj využila předkupní právo. Třiadvacetiletý středopolař si v závěru sezony vybojoval místo v základní sestavě, udržet ho ale nebude snadné. Za Spartu odehrál 14 zápasů a vstřelil jeden gól. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Milan Heča - Brankářskou jedničkou Sparty byl Florin Nita, v několika zápasech ale dostal přednost i Milan Heča. Osmadvacetiletý gólman, jenž na Letnou dorazil před rokem ze Slovácka, dochytal závěr podzimu a také nadstavbu. Celkově zasáhl do devíti duelů, dostal deset branek a vychytal čtyři čistá konta. Foto: Profimedia.cz
 Alexandru Chipciu - Rumunský reprezentant přišel do Sparty před rokem na hostování z Anderlechtu. Třicetiletý Alexandru Chipciu je sice původně krajní záložník, pražský tým jej ale zkoušel i na pravém beku. Chipciu ale příliš nepřesvědčil, zasáhl do 27 zápasů a sezonu končil mimo základní sestavu. Sparta na něj opci nevyužila. Foto: Profimedia.cz
10
Fotogalerie

Trefa s Karlssonem i propadák Golgol. Připomeňte si deset posil, které v minulé sezoně přivedla Sparta

Sparta zbrojí na novou sezonu. Na Letnou přišli Andreas Vindheim s Liborem Kozákem a další hráči rudou družinu ještě určitě posílí. Jak si ale vedli hráči, kteří do pražského klubu přišli v průběhu a před začátkem poslední sezony?

Takové zbrojení jako za dob Andrey Stramaccioniho na Letné nenastalo. Sparta přesto před a během uplynulé sezony přivedla deset posil. Někteří noví hráči se usadili v základní sestavě, jiní ale vůbec nepřesvědčili. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Bořek Dočkal

Bořek Dočkal SParta 2019 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Po dvou letech, které strávil v Číně a USA, se vrátil do Sparty. Letenský klub o něj velmi usiloval a nakonec se mu povedlo vysněný návrat realizovat. Bořek Dočkal ihned převzal vůdčí roli a zdálo se, že rudou družinu zvedá. Jenže po třech zápasech se zranil, musel na operaci a do hry se vrátí až na podzim.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 11

Matěj Hanousek

Matěj Hanousek Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý levý bek odehrál v sezoně 35 zápasů. Podzim strávil v Jablonci, odkud jej jako vytouženou posilu v zimě přivedla Sparta. Matěj Hanousek na Letné rozhodně nezklamal a zabydlel se na kraji zadní řady rudého týmu. Ve Spartě dal gól, přidal dvě nahrávky a na jaře patřil k nejlepším.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 11

Martin Hašek

Martin Hašek Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Kroužila okolo něj také Slavia, Martin Hašek ale v zimě zamířil do Sparty, která na něj využila předkupní právo. Třiadvacetiletý středopolař si v závěru sezony vybojoval místo v základní sestavě, udržet ho ale nebude snadné. Za Spartu odehrál 14 zápasů a vstřelil jeden gól.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 11

Milan Heča

Milan Heča Sparta.jpg

Brankářskou jedničkou Sparty byl Florin Nita, v několika zápasech ale dostal přednost i Milan Heča. Osmadvacetiletý gólman, jenž na Letnou dorazil před rokem ze Slovácka, dochytal závěr podzimu a také nadstavbu. Celkově zasáhl do devíti duelů, dostal deset branek a vychytal čtyři čistá konta.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 11

Alexandru Chipciu

Alexandru Chipciu Sparta 2.jpg

Rumunský reprezentant přišel do Sparty před rokem na hostování z Anderlechtu. Třicetiletý Alexandru Chipciu je sice původně krajní záložník, pražský tým jej ale zkoušel i na pravém beku. Chipciu však příliš nepřesvědčil, zasáhl do 27 zápasů a sezonu končil mimo základní sestavu. Sparta na něj opci nevyužila.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 11

David Moberg Karlsson

David M. Karlsson Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Švédský ofenzivně laděný záložník přišel do Sparty s vizitkou produktivního hráče. Za Spartu na jaře odehrál patnáct zápasů, ve kterých dal tři góly a přidal čtyři nahrávky. Získal si místo v sestavě, které by si měl udržet.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 8 / 11

Golgol Mebrahtu

GolGol Sparta Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý australský útočník prožil úspěšné období v Mladé Boleslavi, v létě se však nečekaně objevil ve Spartě a na Letné toho moc nezvládl. Za Spartu odehrál v lize 177 minut, jen jednou byl v základní sestavě a gólově se neprosadil. V zimě se spekulovalo o jeho odchodu do Baníku, nakonec z něj ale sešlo. Golgol Mebrahtu nepokračuje ani na Letné.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

 

Pokračování 9 / 11

Filip Panák

Filip Panák Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Bývalý útočník Karviné se „přeškolil“ na stopera a v zimě přestoupil do Sparty. Přišel však zraněný a v průběhu jara musel na další operaci. Na Letné tak třiadvacetiletý Filip Panák ještě neměl šanci ukázat, co se v něm skrývá…

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 10 / 11

Uroš Radakovič

Uroš Radakovič Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Srbský stoper, který do Sparty přišel v létě z Olomouce, letenské angažmá nezačal ideálně. Po jeho hrubce Sparta vypadla z předkola Evropské ligy, trenéři nad ním ale nezlomili hůl a pětadvacetiletý bek nakonec nastoupil k 25 ligovým zápasům. Vrátil se do základní sestavy a na podzim dal první ligový gól proti Karviné. Jisté místo na příští rok ale rozhodně nemá.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 11 / 11

Benjamin Tetteh

Benjamin Tetteh Sparta 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sparta jednadvacetiletého útočníka přivedla před rokem z kádru Bohemians 1905. Benjamin Tetteh odehrál velmi dobrý podzim, během kterého vstřelil devět branek. V zimě okolo něj kroužil Galatasaray a tato sága ghanského útočníka zřejmě poznamenala. Na jaře totiž už nebyl tolik produktivní, dal jen dva góly a taky přišel o místo v sestavě. Teď navíc do Sparty přišel Libor Kozák.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud