Ladislav Volešák  Bývalý záložník je odchovancem Sparty, za tu ale neodehrál ani jeden ligový zápas. Ligovou kariéru nastartoval v sezoně 2004/05 v Mladé Boleslavi a v roce 2007 přestoupil z Letné přímo do Slavie, která jej koupila za šest milionů korun. Se sešívanými získal dva tituly, okusil Ligu mistrů a stal se důležitým článkem sestavy. Potom však odešel do Slovácka.  Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Martin Abraham  Ostrý záložník přišel do Sparty v roce 2007 z Mladé Boleslavi. Jenže za rudý tým odehrál jen pět zápasů a v zimě zamířil do Slavie. Ovšem ani v sešívaných barvách díru do světa neudělal, zasáhl do dvanácti duelů, dal dvě branky, po sezoně v klubu skončil a odešel na Kypr.  Foto: Pavel Rakusan / Ringier a.s. / CNC / Profimedia
 Martin Juhar  Slovenský rychlík s dobrou střelou se ve Spartě objevil před sezonou 2011/12. Na Letné si od něj hodně slibovali, Martin Juhar ale odehrál pouze třináct zápasů a po roce odešel do Slavie. Za tu během tří let nastřílel devět gólů a přidal i šest asistencí.  Foto: Profimedia.cz
 Bekim Balaj Z Letné přímo do Edenu si to namířil i albánský útočník Bekim Balaj. Ten za Spartu odehrál v sezoně 2012/13 dvanáct zápasů a dal v nich tři góly. Další rok hostoval v Polsku, a když bylo jasné, že jej do rudé sestavy nepustí David Lafata, tak Balaj zamířil do Slavie. Ani tam ale neudělal díru do světa, přidal další tři branky a po pár měsících odešel do Chorvatska.  Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Třaskavé a neodpustitelné přestupy. 8 hráčů, kteří zamířili ze Sparty rovnou do Slavie

Jsou přestupy, které se neodpouští. Jako třeba přesuny mezi Spartou a Slavií. I k těm ale čas od času dojde...

Ve Slavii ještě nedávno válel Nicolae Stanciu, který dříve býval hráčem Sparty. Fanoušci rudého týmu mu nemohli přijít na jméno, i když rumunský záložník zamířil do Edenu oklikou přes Saúdskou Arábii. Ligová historie však pamatuje i několik třaskavých přestupů na přímé lince Sparta – Slavia. Připomeňte si je.

Pokračování 2 / 9

Pavel Novotný

Pavel Novotný Slavia LEBEDA PAVEL CNC Profimedia.jpg

Účastník EURA 1996 nastartoval svou ligovou kariéru ve Slavii, odkud se taky vydal vstříc zahraničnímu angažmá. Po návratu z německého Wolfsburgu ale zamířil do Sparty, za kterou odehrál přes třicet zápasů. V roce 2001 však bývalý bek zamířil zpátky do Slavie, tam už toho ale moc nenahrál.

Foto: LEBEDA PAVEL / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 9

Ladislav Volešák

Ladislav Volešák Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Bývalý záložník je odchovancem Sparty, za tu ale neodehrál ani jeden ligový zápas. Ligovou kariéru nastartoval v sezoně 2004/05 v Mladé Boleslavi a v roce 2007 přestoupil z Letné přímo do Slavie, která jej koupila za šest milionů korun. Se sešívanými získal dva tituly, okusil Ligu mistrů a stal se důležitým článkem sestavy. Potom však odešel do Slovácka.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 9

Martin Abraham

Martin Abraham Slavia Pavel Rakusan Ringier a.s. CNC Profimedia.jpg

Ostrý záložník přišel do Sparty v roce 2007 z Mladé Boleslavi. Jenže za rudý tým odehrál jen pět zápasů a v zimě zamířil do Slavie. Ovšem ani v sešívaných barvách díru do světa neudělal, zasáhl do dvanácti duelů, dal dvě branky, po sezoně v klubu skončil a odešel na Kypr.

Foto: Pavel Rakusan / Ringier a.s. / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 9

Martin Juhar

Martin Juhar.jpg

Slovenský rychlík s dobrou střelou se ve Spartě objevil před sezonou 2011/12. Na Letné si od něj hodně slibovali, Martin Juhar ale odehrál pouze třináct zápasů a po roce odešel do Slavie. Za tu během tří let nastřílel devět gólů a přidal i šest asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Bekim Balaj

Bekim Balaj Slavia.jpg

Z Letné přímo do Edenu si to namířil i albánský útočník Bekim Balaj. Ten za Spartu odehrál v sezoně 2012/13 dvanáct zápasů a dal v nich tři góly. Další rok hostoval v Polsku, a když bylo jasné, že jej do rudé sestavy nepustí David Lafata, tak Balaj zamířil do Slavie. Ani tam ale neudělal díru do světa, přidal další tři branky a po pár měsících odešel do Chorvatska.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Simon Deli

Simon Deli Slavia 21 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pamatujete na jeho kariéru ve Spartě? Že ne? Není se čemu divit, ona totiž žádná nebyla. Na Letné Simona Deliho nepotřebovali, nechali ho hostovat v Příbrami i Českých Budějovicích a poté jej pustili s klidným srdcem do Slavie, kde stoper z Pobřeží slonoviny ukázal, co v něm je. Stal se klíčovou postavou sešívaného týmu, kterému pomohl i k postupu do Ligy mistrů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 9

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer Slavia.jpg

Psala se sezona 2013/14, když Sparta získala poslední ligový titul. Josef Hušbauer tehdy nastřílel osmnáct branek, stal se nejlepším střelcem ligy a později ze Sparty odešel na hostování do Cagliari. V Itálii se ale neprosadil, nevedlo se mu ani po návratu do Prahy, a tak v zimě roku 2015 přestoupil do Slavie. Tam se stal oporou a klíčovým hráčem, získal dva tituly a přidal dalších třicet ligových tref. V roce 2020 zamířil na Kypr.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Srdjan Plavšič

Srdjan Plavšič 20 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Srdjan Palvšič byl čtyři roky hráčem Sparty. Spekulovalo se o tom, že po vypršení smlouvy zamíří do Slavie, ale srbský rychlík to dlouho popíral. K jeho přesunu do Edenu však nakonec skutečně došlo. V české lize odehrál v barvách Sparty 79 zápasů, dal sedm branek a přidal 11 asistencí. Ve Spartě nedostával tolik prostoru, kolik si přál, a věřil, že v Edenu sr to změní. Jenže ani v novém působišti to nebylo ono. Během sezony 2021/22 naskočil do 24 střetnutí a jen jednou se zapsal mezi střelce. Nyní je na hostování v Baníku Ostrava. Smlouva se Slavií mu vyprší v roce 2024.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud