Trápili se, ale stále myslí na titul. 5 hráčů, kteří Spartu mohou dovést na vrchol

Před sezonou byli pasováni do role jednoho z favoritů soutěže. Opět. Jenže Sparta se základní částí protrápila a skončila na posledním postupovém desátém místě. Pražský klub však stále myslí na titul.

Bez názvu1.jpg

Sparta dlouho bojovala alespoň o účast v předkolu play-off. Nakonec urvala desáté místo a narazí na Liberec, se kterým se střetla před dvěma lety ve finále. Pražany nečeká nic lehkého, stále ale mohou myslet na titul. Jména pěti hráčů, kteří ji k němu mohou dovést, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Sami Aittokallio

Sami Aittokallio Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Tomáš Pöpperle definitivně opustil sparťanskou kabinu, do které přišli David Honzík, Sami Aittokallio a později ještě zkušený Ján Laco. V play-off by měl začít finský gólman, který sice nenaplnil vysoká očekávání, jeho výkony ale šly nahoru. Pokud se mu povede play-off, může Spartu dovést daleko.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Jan Buchtele

Jan Buchtele Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jan Buchtele stihl po návratu ze Slovanu Bratislava odehrát pouze jedenáct zápasů, hře Sparty ale hodně pomohl. Člen širšího reprezentačního kádru dal pět gólů, přidal čtyři nahrávky a patřil k nejlepším hráčům týmu. Pokud si formu přenese i do play-off, tak z toho Pražané hodně vytěží.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Richard Jarůšek

Richard Jarůšek Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Houževnatý útočník přišel do Sparty v průběhu sezony z Hradce Králové, kde se mu příliš nevedlo. V Praze ale ožil a v 29 zápasech posbíral 21 (13+8) kanadských bodů. Šestadvacetiletý forvard se soupeřům umí dostat pod kůži, v play-off může být hodně platný.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Lukáš Pech

Lukáš Pech.jpg

Lukáš Pech už jeden titul má. V roce 2009 ho vybojoval s Karlovými Vary, ve sparťanském dresu ale získal pouze stříbro a bronz. Loni posbíral 52 kanadských bodů, letos se sice dostal „jen“ na 37, ale i 12 vstřelených branek a 25 asistencí mu stačilo k tomu, aby se stal nejproduktivnějším hráčem týmu. V play-off se od něj čeká stejná role.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Michal Řepík

Michal Řepík Sparta.jpg

Účastník olympijských her strávil převážnou část sezony ve Slovanu Bratislava, před klíčovou fází se ale vrátil domů a znovu po roce oblékl dres Sparty. V sedmi zápasech dal tři góly a přidal stejný počet přihrávek. V rozhodujícím duelu proti Mladé Boleslavi zaznamenal premiérový hattrick v extralize a ukázal, že je ve formě.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud