Trápí je muška. Tři čeští útočníci, kteří v letošní sezoně NHL čekají na svůj první gól

Vladimír Sobotka se dočkal. Dvaatřicetiletý útočník Buffala vstřelil ve svém jedenáctém startu letošní sezony premiérový gól a konečně se zapsal mezi úspěšné střelce. Někteří jeho krajané ale na první gól čekají.

David Pastrňák se letos trefil už desetkrát. Čtyři branky má na kontě Jakub Vrána, třikrát se trefili Tomáš Nosek, Ondřej Palát a Tomáš Hertl. Další tři čeští útočníci se ale v letošním ročníku ještě neprosadili. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

David Krejčí (Boston Bruins)

David Krejčí PO 2019.jpg

Zatímco David Pastrňák válí a na kontě má už deset branek, jeho parťák z Bostonu zatím zůstává na nule. Třiatřicetiletý David Krejčí si v dosavadních pěti startech připsal jedinou asistenci a nyní je navíc kvůli zranění v horní části těla na listině zraněných hráčů. „Nevím, co se stalo. Je těžké diagnostikovat, jak dlouho by to mohlo trvat,“ uvedl kouč Bruins Bruce Cassidy

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

David Kämpf (Chicago Blackhawks)

David Kampf Chicago.jpg

V obou předešlých sezonách se čtyřiadvacetiletý útočník Chicaga prosadil gólově čtyřikrát. Letos David Kämpf zasáhl do osmi zápasů, včetně bitvy proti Philadelphii v Praze, na gól však stále čeká. Na kontě má zatím dvě asistence a čtyři záporné body v hodnocení plus mínus účasti na ledě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Lukáš Radil (San Jose Sharks)

Lukáš Radil San Jose 2.jpg

Devětadvacetiletý forvard si loni odbyl premiéru v NHL a v základní části odehrál 36 zápasů za San Jose, ve kterých si připsal sedm branek. V play-off se ale neprosadil a na první zásah čeká i letos. V šesti zápasech zatím nebodoval.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud