Traoré jde do Slavie, Zlín má ale další opory. 5 klíčových hráčů Bílkovy družiny

Před rokem výrazně posílili a soustředili se na boje v Evropské lize. Jenže uplynulá sezona fotbalistům Zlína nevyšla podle očekávání. V létě se však týmu z Baťova města ujal Michal Bílek a jeho mužstvo zatím jede.

Michal Bílek Zlín Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg
Michal Bílek je zpět na scéně. Jeho Zlín zatím šlape na jedničku. (Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia)

Ze sedmi zápasů jich pět vyhráli, mají 16 bodů a ze čtvrtého místa ztrácí pouhé dva body na vedoucí Slavii. Hlavní hvězda týmu Ibrahim Benjamin Traore teď míří do Slavie, v Baťově městě však působí několik dalších hráčů s vynikající formou. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Stanislav Dostál

Stanislav Dostál.jpg

V sedmi zápasech vychytal tři čistá konta, celkově pustil jen pět branek. To je velmi dobrá bilance, lépe je na tom jen Plzeň, Slavia a Baník. Sedmadvacetiletý Stanislav Dostál naposledy inkasoval gól v utkání čtvrtého kola na půdě Plzně, od té doby drží neprůstřelnost.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Lukáš Bartošák

Lukáš Bartošák Zlín.jpg

Bývalý liberecký obránce, který má zkušenosti i s reprezentací, přišel do Zlína před rokem. V uplynulém ročníku zasáhl do dvaceti ligových zápasů a připsal si dvě asistence. Letos je jeho přínos výraznější, ve všech zápasech byl v základní sestavě a do statistik se zapsal už dvěma brankami.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Róbert Matejov

Róbert Matejov Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Třicetiletý slovenský záložník je ve Zlíně čtvrtou sezonu. Loni vyšel bodově naprázdno, dosud neměl na kontě ani jednu branku, letos ale hraje v životní formě. Pokaždé byl v základní sestavě, dal dva góly, přidal dvě nahrávky a patří k nejdůležitějším článkům Bílkovy družiny.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Jean-David Beauguel

Jean-David Beauguel.jpg

Francouzský útočník, jenž do Zlína přišel v průběhu sezony 2016/17 z Dukly, loni vinou zdravotních problémů zasáhl jen do jedenácti zápasů, ve kterých dal tři góly. Letos je však fit, naskočil do všech kol a na kontě má už čtyři branky. Navrch přidal jednu asistenci, naposledy se trefil dvakrát v zápase s Příbramí, a je nejproduktivnějším hráčam zlínského týmu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Tomáš Poznar

Tomáš Poznar Zlín Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg

Loňskou sezonu strávil na hostování v Baníku, v Plzni už o něj neměli zájem, a tak se ze západu Čech vrátil zpátky do Zlína. Devětadvacetiletý urostlý útočník má zatím formu jako hrom a v šesti zápasech dal už tři góly. Trefil se i v obou posledních duelech a Zlínu v nich pomohl k výhrám nad Slováckem a Příbramí.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud