San Jose Sharks  V historii klubu, která sahá do roku 1991, se v kolekci uniforem San Jose Sharks objevily černé dresy poprvé v roce 2001. V aktuální sezoně má černou barvu třetí sada stejnokrojů a vypadá opravdu hodně elegantně. Profimedia.cz
 Ottawa Senators  Zlí jazykové tvrdí, že alternativní dresy Ottawy Senators vypadají jako reklama na internetový prohlížeč Opera, ale oprostíme-li se od konzervativního pohledu, musíme uznat, že návrháři měli odvahu a design se jim hodně povedl. Stejnokroj s pruhy představili Senátoři v roce 2011 a od té doby jej stále mají v šatníku, což svědčí o tom, že si jej fanoušci oblíbili. Na červeném podkladu je široký černý a bílý horizontální pruh rozdělený tenkým stříbrným proužkem, na nichž je jednoduše vyvedeno velké písmeno „O“, symbolizující příslušnost k hlavnímu kanadskému městu. Design byl inspirován původními dresy klubu z let 1917 až 1934 a Ottawa se těmito stejnokroji vrací ke svým historickým kořenům. Horní část uniformy je spárována s černými kalhotami, přičemž na jedné nohavici je vepředu stejné logo jako na prsou. Profimedia.cz
 Pittsburgh Penguins  Návrat do minulosti. I tak by mohl znít podtitul třetí sady dresů Pittsburghu Penguins. Poté, co klub v uplynulých letech experimentoval na alternativních uniformách například se světlomodrou barvou, vrátil se zpět ke kořenům. Nynější stejnokroje respektují klubové barvy – černou a žlutou. Ve žlutém stejnokroji hráli Tučňáci poprvé v sezoně 1980/81 a naposled jej oblékli v ročníku 1983/84. Až nyní se fanoušci Penguins opět dočkali a mohou být na alternativní dresy náležitě hrdí, protože jsou opravdu hodně povedené. Profimedia.cz
 Washington Capitals  Třetí dres Washingtonu Capitals je nejvíce vlasteneckým stejnokrojem, jaký na kluzištích v NHL můžeme v aktuální sezoně vidět, a jasně odkazuje na americkou vlajku. Na červeném podkladu se skvějí bílé a modré hvězdy a dolní část lemují pruhy ve stejných odstínech. Na hrudi se tradičně vyjímá název klubu. Dres s velkými bílými nárameníky je spárován s modrými kalhotami, na nichž se vyjímají bílé a červené hvězdy. Tato uniforma je moderní verzí originálních dresů z roku 1974. Profimedia.cz
9
Fotogalerie

Paráda! 8 nejpovedenějších alternativních dresů, které můžeme vidět v aktuální sezoně NHL

Dresy hokejových týmů v NHL jsou téměř posvátnou věcí. Kluby si na nich nesmírně zakládají a většinou uctivě ctí tradici. To ale nemusí platit v případě třetích – alternativních – stejnokrojů.

slide-alternativní dresy.jpg

Dresy pro domácí zápasy, dresy pro utkání na ledě soupeřů a navrch alternativní sada dresů. Takhle to mají v NHL rozdělené ve všech klubech. V sezoně 2017/18 to ale neplatilo. V elitní lize totiž tehdy po deseti letech vyškrtli třetí sadu dresů z nabídky. Nyní už ale alternativní stejnokroje diváci v NHL opět vidí, a to je dobře.

Třetí sada je mnohdy jen do počtu, občas ji ale hráči na sebe obléknou. Dost často jde o uniformy, které pojali návrháři experimentálně a mnohdy sklízejí opovržení a posměch. Některé se po roce z šatny tiše vytratí, jiné přežijí i několik sezon. V následujících kapitolách najdete osm alternativních dresů, které si zaslouží respekt, protože se opravdu povedly a mají šanci, že je fanoušci budou vídat i v příštích letech.

Pokračování 2 / 9

San Jose Sharks

Joe Thornton-San Jose.jpg

V historii klubu, která sahá do roku 1991, se v kolekci uniforem San Jose Sharks objevily černé dresy poprvé v roce 2001. V aktuální sezoně má černou barvu třetí sada stejnokrojů a vypadá opravdu hodně elegantně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Ottawa Senators

Jean-Gabriel Pageau-Ottawa.jpg

Zlí jazykové tvrdí, že alternativní dresy Ottawy Senators vypadají jako reklama na internetový prohlížeč Opera, ale oprostíme-li se od konzervativního pohledu, musíme uznat, že návrháři měli odvahu a design se jim hodně povedl. Stejnokroj s pruhy představili Senátoři v roce 2011 a od té doby jej stále mají v šatníku, což svědčí o tom, že si jej fanoušci oblíbili.

Na červeném podkladu je široký černý a bílý horizontální pruh rozdělený tenkým stříbrným proužkem, na nichž je jednoduše vyvedeno velké písmeno „O“, symbolizující příslušnost k hlavnímu kanadskému městu. Design byl inspirován původními dresy klubu z let 1917 až 1934 a Ottawa se těmito stejnokroji vrací ke svým historickým kořenům. Horní část uniformy je spárována s černými kalhotami, přičemž na jedné nohavici je vepředu stejné logo jako na prsou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Pittsburgh Penguins

Jared McCann-Pittsburgh.jpg

Návrat do minulosti. I tak by mohl znít podtitul třetí sady dresů Pittsburghu Penguins. Poté, co klub v uplynulých letech experimentoval na alternativních uniformách například se světlomodrou barvou, vrátil se zpět ke kořenům. Nynější stejnokroje respektují klubové barvy – černou a žlutou. Ve žlutém stejnokroji hráli Tučňáci poprvé v sezoně 1980/81 a naposled jej oblékli v ročníku 1983/84. Až nyní se fanoušci Penguins opět dočkali a mohou být na alternativní dresy náležitě hrdí, protože jsou opravdu hodně povedené.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Washington Capitals

Washington Capitals1.jpg

Třetí dres Washingtonu Capitals je nejvíce vlasteneckým stejnokrojem, jaký na kluzištích v NHL můžeme v aktuální sezoně vidět, a jasně odkazuje na americkou vlajku. Na červeném podkladu se skvějí bílé a modré hvězdy a dolní část lemují pruhy ve stejných odstínech. Na hrudi se tradičně vyjímá název klubu. Dres s velkými bílými nárameníky je spárován s modrými kalhotami, na nichž se vyjímají bílé a červené hvězdy. Tato uniforma je moderní verzí originálních dresů z roku 1974.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Columbus Blue Jackets

Seth Jones-Columbus1.jpg

Třetí dres Columbusu má výraznou, tmavomodrou barvu, na níž se vyjímají bílé nárameníky a pruhy na rukávech a na spodní části. Na prsou se skví kulatý znak s názvem klubu a starodávným kanonem. Na vnitřní straně límce má každý hráč heslo „We fight, we march!“ (bojujeme, mašírujeme). S tímto mottem vstupovalo mužstvo v roce 2009 do bojů play-off a od té doby k němu neodmyslitelně patří.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Boston Bruins

Patrice Bergeron-Boston.jpg

Alternativní sada dresů Bostonu Bruins byla představena 24. listopadu na „černý pátek“ a odvolává se k historickému vzhledu ze 40. a 50. let minulého století. Na černočerném základě je na hrudi nápis velké písmeno B. Všechno dokresluje bílý a zlatý pruh na rukávech a na spodní straně uniformy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Tampa Bay Lightning

Alex Killorn-Tampa Bay.jpg

Až do roku 2011 používal klub Tampa Bay Lightning v domácích zápasech černé stejnokroje, které pak vyměnil za modré, v nichž válí na vlastním kluzišti dodnes. Na původní barvy však v současné sezoně navazuje třetí sada uniforem. Má jednoduchý vzhled a přes prsa klasické logo blesku a kruhu. Od ramen až po okraj rukávů se uhlově černá barva mění na šedou, kalhoty jsou po stranách zdobeny blesky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Anaheim Ducks

Anaheim Ducks1.jpg

Kačeři z Anaheimu se podobou třetího dresu vracejí ke svým kořenům, kdy se ještě nazývali Mocnými Kačery (Mighty Ducks). Tento alternativní dres představili v roce 2015. Na oranžovém podkladu se uprostřed hrudi skví původní logo klubu, které však doznalo změn, aby lépe zapadalo do současného barevného schématu. Předloktí na rukávech stejnokroje je černé a připomíná tak prodloužené rukavice.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud