Alexej Tatajev (Mladá Boleslav) – 1 mil. eur. Jednadvacetiletý ruský stoper je v Mladé Boleslavi od loňského ročníku. Letos se zabydlel v základní sestavě středočeského týmu, odehrál 15 zápasů a vstřelil i svůj první ligový gól. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jakub Jugas (FK Jablonec) – 1 mil. eur. V sezoně 2017/18 patřil ke klíčovým hráčům Slavie, jenže více prostoru v Edenu už nedostal. Loni hostoval v Mladé Boleslavi a letos je na hostování v Jablonci. Dostane osmadvacetiletý Jakub Jugas ještě šanci v Edenu? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Patrizio Stronati (Baník Ostrava) – 1 mil. eur. Bývalý mládežnický reprezentant v roce 2015 odešel z Ostravy do Rakouska, oklikou přes Mladou Boleslav se ale do Baníku vrátil. V současné době je pětadvacetiletý Patrizio Stronati jedním z nejlepších ligových stoperů a taky je na širším seznamu české reprezentace. Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Hejda (Viktoria Plzeň) – 1,4 mil. eur. V Plzni je už od roku 2012 a s Viktorkou vybojoval čtyři tituly. Zahrál si taky v Lize mistrů a v sestavě Viktorky si drží pevné místo. Uhájí ho také po očekávaném příchodu Filipa Kaši? Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Toto jsou nejdražší stopeři Fortuna ligy. Nevešel se mezi ně ani jeden obránce Sparty

Nikdo neví, zda se fotbalové soutěže v Evropě stihnou dohrát do konce, natož co se pak bude dít na přestupovém trhu. Kvůli koronavirové pandemii dokonce klesly ceny všech hráčů.

Bez názvu.jpg

Nejlépe placeným hráčem Fortuna ligy je Semih Kaya, který v roce 2017 přišel do Sparty za více než padesát milionů korun. Turecký stoper si ale na Letné nikdy nezískal silnou pozici a v současné době podle portálu transfermarkt.de stojí jen 800 tisíc eur. Podívali jsme se proto na stejný web a sestavili podle něj žebříček aktuálně nejdražších středních ligových beků. Jeho podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Alexej Tatajev (Mladá Boleslav) – 1 mil. eur

Alexej tatajev Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý ruský stoper je v Mladé Boleslavi od loňského ročníku. Letos se zabydlel v základní sestavě středočeského týmu, odehrál 15 zápasů a vstřelil i svůj první ligový gól.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Jakub Jugas (FK Jablonec) – 1 mil. eur

Jakub Jugas Jablonec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V sezoně 2017/18 patřil ke klíčovým hráčům Slavie, jenže více prostoru v Edenu už nedostal. Loni hostoval v Mladé Boleslavi a letos je na hostování v Jablonci. Dostane osmadvacetiletý Jakub Jugas ještě šanci v Edenu?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Patrizio Stronati (Baník Ostrava) – 1 mil. eur

Patrizio Stronati Baník.jpg

Bývalý mládežnický reprezentant v roce 2015 odešel z Ostravy do Rakouska, oklikou přes Mladou Boleslav se ale do Baníku vrátil. V současné době je pětadvacetiletý Patrizio Stronati jedním z nejlepších ligových stoperů a taky je na širším seznamu české reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Lukáš Hejda (Viktoria Plzeň) – 1,4 mil. eur

Lukáš Hejda CSKA.jpg

V Plzni je už od roku 2012 a s Viktorkou vybojoval čtyři tituly. Zahrál si taky v Lize mistrů a v sestavě Viktorky si drží pevné místo. Uhájí ho také po očekávaném příchodu Filipa Kaši?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Ondřej Kúdela (Slavia Praha) – 1,6 mil. eur

Ondřej Kúdela LM Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Ve Slavii se letos protočilo několik stoperů, pozice Ondřeje Kúdely se ale nemění. Třiatřicetiletý reprezentační bek má pevné místo v sestavě a v Edenu nedávno navíc podepsal novou smlouvu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Jakub Brabec (Viktoria Plzeň) – 2,4 mil. eur

Jakub Brabec Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jedním ze dvou nejdražších ligových stoperů je Jakub Brabec, který se po návratu z Turecka zabydlel v plzeňské sestavě. Ve Viktorce je v současné době kapitánem a jeho cenu zvýšil i reprezentační kvalifikační gól do sítě Anglie. Udrží ho Viktorka, nebo se v 27 letech vydá vstříc dalšímu zahraničnímu angažmá?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

David Hovorka (Slavia Praha) – 2,4 mil. eur

David Hovorka LM Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Stejnou tržní cenu jako Brabec má i David Hovorka, který se po letním přestupu do Edenu rychle zařadil mezi klíčové hráče sešívané družiny. Jenže v průběhu podzimu se zranil a sezona pro něj předčasně skončila. Jinak by jeho cena byla zřejmě vyšší.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud