Toto jsou mistři. 5 hráčů, kteří dovedli Kometu k obhajobě extraligového titulu

Kometa přejela počtvrté v řadě třinecké Oceláře a obhájila mistrovský titul. V Brně se znovu sešel parádní tým plný výjimečných individualit. Které byly ty nejvýraznější?

Majitel a trenér Komety Libor Zábranský s oblibou říká, že v Brně vede svou rodinu. Obhájce extraligového titulu skutečně táhne za jeden provaz a zisk titulu je zásluhou celého týmu. Je však třeba vyzdvihnout i ty největší individuality. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Marek Čiliak

Marek Čiliak.jpg

Kometa v průběhu sezony získala ambiciózního Marka Lanhamera, místo mezi třemi tyčemi si ale udržel slovenský fantom Marek Čiliak, který v play-off doslova zavřel bránu. Odchytal všech 14 zápasů, dostal v nich jen 26 branek, vychytal 12 výher a úspěšností zákroků se dostal nad 95,5%. Fantazie!

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Jakub Krejčík

Jakub Krejčík Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jakub Krejčík přišel do Brna v závěru loňské sezony a během play-off „vyrostl“ v klíčovou personu týmu. Kometě se šestadvacetiletého beka povedlo udržet a účastník loňského světového šampionátu odehrál další výborný ročník. K 35 bodům v základní části přidal osm nahrávek v play-off.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Martin Erat

Martin Erat Kometa 1.jpg

Lídr a klíčový hráč týmu. Šestatřicetiletý útočník se po svém extraligovém návratu dočkal druhého titulu, na němž má lví podíl. Kapitán olympijského týmu posbíral v základní části 46 (12+34) kanadských bodů a dalších jedenáct jich přidal v play-off. Byla to jeho poslední série v kariéře, nebo se příští rok pokusí zaútočit na zlatý hattrick?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Hynek Zohorna

Hynek Zohorna Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V základní části posbíral 22 kanadských bodů a byl šestým nejproduktivnějším hráčem týmu. V play-off byl však k nezastavení. Dal osm branek, přidal šest asistencí a ovládl bodování brněnského týmu. Trefil se i v posledním duelu proti Třinci, zvyšoval na 4:1 a vstřelil poslední gól sezony. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Martin Nečas

Martin Nečas Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Hodně dobrou sezonu odehrál Martin Zaťovič, produktivní byl i Tomáš Vincour či Alexandre Mallet, velmi důležitou roli však sehrál také Martin Nečas. Devatenáctiletý útočník prošel uplynulým draftem, odbyl si premiéru v NHL a pak se z Caroliny vrátil do Brna. V základní části odehrál 24 zápasů, ve kterých posbíral 17 kanadských bodů. V play-off přidal čtyři góly a pět nahrávek.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud