Toto je formace budoucnosti. 3 mladí útočníci, kteří zvedají hru Sparty

Sparta se znovu dohodla na spolupráci s dvaačtyřicetiletým veteránem Jaroslavem Hlinkou. Více si však slibuje od rozjetých mladíků.

Bez názvu1.jpg

Sparta má na soupisce stále pár veteránů, například sedmatřicetiletého Petra Kumstáta nebo o dva roky mladšího Lukáše Pecha. Pražský klub ale sestavil také formaci mladíků, která hraje ve velké pohodě a zvedá hru celého týmu. Jména vizitky jejich členů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Kevin Klíma (20 let)

Kevin Klíma Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Okolo dvacetiletého útočníka bylo nedávno hodně rušno. Syn Petra Klímy, jenž sezonu začal v zámoří, totiž hrál v Chomutově, na začátku ledna se ale nedostavil na trénink a v týmu Vladimíra Růžičky už nepokračoval. Jednadvacetiletý rychlý útočník se tak vrátil do Kadaně a čekal na nabídky. Brzy se mu ozvala Sparta, za kterou zatím odehrál devět zápasů. Na kontě má jeden gól, čtyři nahrávky, ale hlavně se postaral o výrazné oživení hry Pražanů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Lukáš Rousek (19 let)

Lukáš Rousek Sparta.jpg

Největší objev Sparty. Teprve devatenáctiletý útočník je v posledních zápasech nejlepším hráčem rudého týmu, kterému letos pomohl už čtyřmi góly a stejným počtem nahrávek. S mladíky v jedné formaci si velmi rozumí a dokonce se dostal na seznam náhradníků reprezentačního kouče Miloše Říhy.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

Jiří Smejkal (22 let)

Jiří Smejkal Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Třetím do party je Jiří Smejkal. Dvaadvacetiletý útočník v dresu Sparty v extralize debutoval před dvěma lety, loni působil také v Chomutově a letos má už pevné místo v týmu z O2 Areny. Nyní má na kontě pět branek a osm asistencí. S Klímou a Rouskem si sedl na jedničku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud