Hugo Jan Bačkovský - V nominaci v současné době chybí Martin Jedlička, v týmu však je Matouš Trmal nebo mladý brankář Slavie Jakub Markovič. Do výběru lvíčat se dostal taky sparťanský odchovanec Hugo Jan Bačkovský, který poslední ročník odchytal v druholigové Vlašimi. Za tu si dvacetiletý gólman připsal 15 startů. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
 Dominik Plechatý - Jednadvacetiletý stoper si v sezoně 2018/19 odbyl ligovou premiéru a odehrál pět zápasů za Spartu. Více prostoru ale na Letné nedostal a letos hostoval v Jablonci. V týmu Petra Rady nastupoval pravidelně a letos si připsal 28 startů. V přípravě se jednadvacetiletý bek pokusí prosadit zpátky na Letné. Foto: Profimedia.cz
 Ladislav Krejčí - Má za sebou první sezonu ve Spartě, kam před rokem zamířil z Brna. Ladislav Krejčí během ní zaujal dobrými výkony a určitě je jedním z hráčů, na nichž chtějí na Letné stavět. Jednadvacetiletý střední záložník si letos připsal 23 ligových startů. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Jan Fortelný - Jednadvacetiletý sparťanský odchovanec si ještě za rudý tým ligu nezahrál, poslední sezonu ale působil v druholigové Jihlavě, kde patřil k nejlepším hráčům. Za Vysočinu odehrál 28 zápasů, dal jeden gól a v létě se bude rvát o místo ve Spartě. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
9
Fotogalerie

Toto je budoucnost Sparty. 8 hráčů z Letné, kteří patří do reprezentační jednadvacítky

Sparta se, zdá se, po letech trápení zase vrací na správnou cestu. Z Letné odcházejí nepotřební a drazí zahraniční fotbalisté, jejichž pozice pomalu začínají přebírat mladí odchovanci.

Bez názvu.jpg

Ze Sparty odešli Semih Kaya, Georges Mandjeck či Costa Nhamoinesu. Na Letné naopak dostávají čím dál více prostoru mladí a talentovaní odchovanci. Svědčí o tom i fakt, že osm hráčů, kteří patří Spartě, jsou i na seznamu reprezentační jednadvacítky. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Hugo Jan Bačkovský

Hugo Jan Bačkovský 2 Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

V nominaci v současné době chybí Martin Jedlička, v týmu však je Matouš Trmal nebo mladý brankář Slavie Jakub Markovič. Do výběru lvíčat se dostal taky sparťanský odchovanec Hugo Jan Bačkovský, který poslední ročník odchytal v druholigové Vlašimi. Za tu si dvacetiletý gólman připsal 15 startů.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 9

Dominik Plechatý

Dominik Plechatý Jablonec.jpg

Jednadvacetiletý stoper si v sezoně 2018/19 odbyl ligovou premiéru a odehrál pět zápasů za Spartu. Více prostoru ale na Letné nedostal a letos hostoval v Jablonci. V týmu Petra Rady nastupoval pravidelně a letos si připsal 28 startů. V přípravě se jednadvacetiletý bek pokusí prosadit zpátky na Letné.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí Sparta 19 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Má za sebou první sezonu ve Spartě, kam před rokem zamířil z Brna. Ladislav Krejčí během ní zaujal dobrými výkony a určitě je jedním z hráčů, na nichž chtějí na Letné stavět. Jednadvacetiletý střední záložník si letos připsal 23 ligových startů.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 9

Jan Fortelný

Jan Fortelný Sparta 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý sparťanský odchovanec si ještě za rudý tým ligu nezahrál, poslední sezonu ale působil v druholigové Jihlavě, kde patřil k nejlepším hráčům. Za Vysočinu odehrál 28 zápasů, dal jeden gól a v létě se bude rvát o místo ve Spartě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 9

Filip Havelka

Filip Havelka ČR.jpg

V sezoně 2016/17 odehrál za Spartu čtyři zápasy, více šancí ale na Letné zatím nedostal. V uplynulém ročníku hostoval v Českých Budějovicích a na jihu Čech se dostal do velmi dobré formy. Dvaadvacetiletý záložník Filip Havelka dal v 25 zápasech jeden gól a teď se pokusí prosadit se zpátky na Letné. Spekuluje se však i o jeho hostování v Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Adam Karabec

Adam Karabec Sparta 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Vycházející hvězda z Letné. Sedmnáctiletý Adam Karabec si letos odbyl ligovou premiéru, nakonec si připsal deset startů, dal první ligový gól a nastupoval i v základní sestavě Sparty. Ještě o něm hodně uslyšíme.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 9

Adam Hložek

Adam Hložek SParta 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V současné nominaci sice není a teprve v sobotu mu bude 18 let, Adam Hložek už je přesto jednou z hlavních hvězd lvíčat. Ofenzivní záložník z Letné je nejdražším hráčem celé ligy a krouží okolo něj prestižní zahraniční velkokluby. V letošním ročníku dal sedm branek a přidal stejný počet asistencí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 9

Václav Drchal

Václav Drchal Sparta 2019.jpg

Dalším hráčem Sparty, který se dostal do reprezentační jednadvacítky, je Václav Drchal. Dvacetiletý útočník by se v budoucnu mohl stát sparťanskou ofenzivní jedničkou, ovšem vinou zdravotních problémů v uplynulém ročníku zasáhl jen do tří zápasů. Spekuluje se proto, že odejde na hostování do Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud