Toto je budoucnost Slavie. 5 mladíků, kteří se snaží prosadit v Edenu

Kádr Slavie se přes zimu téměř nezměnil. V Edenu zůstávají klíčové opory, s nimiž se připravují někteří mladíci. Kdo z nich se dokáže prosadit po bok Dannyho či kanonýra Škody?

Nejstarším hráčem slávistické sestavy je pětatřicetiletý Jan Laštůvka. V kabině jsou už jen další tři třicátníci – Danny, Přemysl Kovář a Milan Škoda. Na soustředění do Španělska odletělo i pět mladíků, kteří by si jednou mohli vybojovat místo v sešívané sestavě. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Pavel Bucha

Pavel Bucha 2.jpg

Slavia nestačila v prvním zimním přípravném duelu na Linense, kterému podlehla 2:4. Celý druhý poločas strávil na hřišti brzy dvacetiletý Pavel Bucha, který nastoupil ve středu zálohy po boku Miroslava Stocha, Josefa Hušbauera či Jaromíra Zmrhala. Byla to pro něj velká škola, dokáže jednou někoho z nich nahradit?

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Vojtěch Mareš

Osmnáctiletý střední obránce odletěl už před rokem se Slavií do Číny, v uplynulém ročníku se dostal jednou mezi náhradníky a teď se snaží ukázat znovu. Vešel se i do kádru, který vyrazil do Španělska a věří, že si jednou vybojuje místo v Edenu. Přes Simona Deliho, Jakuba Jugase a nově i Lukáše Pokorného zatím nejede vlak, a tak Vojtěch Mareš strávil podzim ve Viktorii Žižkov, za kterou odehrál osm zápasů.

Pokračování 4 / 6

Jakub Markovič

Nejmladší člen slávistické výpravy, která vyrazila do Španělska. Teprve šestnáctiletý mládežnický gólman je však ohromným příslibem do budoucna a jednou by se mohl stát novou jedničkou v Edenu.

Tou je aktuálně Jan Laštůvka, Slavia se však už dohodla na letním příchodu devatenáctiletého Slováka Martina Vantruby a ještě by mohl přijít osmadvacetiletý Grzegorz Sandomierski z Polska.

Pokračování 5 / 6

Václav Pardubský

Václav Pardubský.jpg

Další talentovaný obránce, který na podzim hostoval ve Viktorii Žižkov. Připsal si sedm startů a dvě žluté karty. Jeho předností je, že může nastupovat na obou krajích obrany, přesto si devatenáctiletý bek na šanci v prvním týmu Slavie bude muset ještě počkat. Vyroste z něj jednou nový Jan Bořil či Eduard Sobol?

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jan Vejvar

Jan Vejvar.jpg

Proti Linense si zahrál také Jan Vejvar. V prvním poločase nastoupil na kraji záložní řady, ve druhé půli nahradil na hřišti Milana Škodu. Devatenáctiletý záložník v sobě ukrývá zajímavý potenciál a hodně by mu mohl pomoct příchod Jindřicha Trpišovského. Odbude si na jaře soutěžní premiéru ve slávistickém áčku?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud