Toto je budoucnost Ocelářů. 3 mladí útočníci Třince, kteří září v letošním play-off

Finalista z Třince má v kádru zkušené útočníky Jakuba Petružálka s Jiřím Polanským či Martinem Adamským. V play-off ale mají velmi důležité role i jejich výrazně mladší nástupci.

Bez názvu.jpg

V Třinci se začínají prosazovat noví talentovaní hokejisté. V play-off už se objevil osmnáctiletý Michal Kvasnica či o rok starší David Kofroň, ale také tři další útočníci, jejichž role zápas od zápasu roste. Jména tři mladých tahounů Ocelářů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

David Cienciala

David Cienciala Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Čtvrtfinálová série mezi Třincem a Pardubicemi byla vyrovnaná, 3:3 na zápasy a Dynamo si v posledním duelu na Oceláře věřilo. Zápas se ale nesl v režii dvaadvacetiletého Davida Ciencialy, který se blýskl sedmi asistencemi.

V play-off řádí dál. Aktuálně má na kontě už šest branek, devět nahrávek a je v čele kanadského bodování vyřazovacích bojů. Zároveň má už o jeden bod více, než kolik jich posbíral v základní části.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Ondřej Kovařčík

Ondřej Kovarčík.jpg

V rozhodující bitvě s Pardubicemi nezářil jen Cienciala, ale také Ondřej Kovarčík, který nasázel hattrick a navrch přidal jednu nahrávku.

Dvaadvacetiletý útočník, který celou loňskou sezonu strávil v prvoligovém Frýdku-Místku, letos posbíral v základní části 13 kanadských bodů. Dalších pět branek a pět asistencí přidal v play-off. Mimo jiné rozhodl i šesté semifinále s Hradcem Králové a poslal Třinec do finále.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

Michal Kovařčík

Michal Kovarčík.jpg

Společně s Ondřejem Kovařčíkem nastupuje v jedné formaci jeho jednadvacetiletý bratr Michal. Třetím do party je Polák Aron Chmielewski. Kovařčík v průběhu dvou minulých ročníků odehrál za Třinec 12 zápasů, ještě letos byl krátce ve Frýdku-Místku, v základní části přidal za Oceláře dalších 35 startů a důležitou roli má i v play-off. Ve vyřazovacích bojích dal dva góly a přidal jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud