Jakub Kovář (Avtomobilist Jekatěrinburg) - cca 31,2 mil. korun.  Jedním z nejlépe placených hráčů KHL je Jakub Kovář, který je zároveň nejlépe vydělávajícím gólmanem soutěže. Jednatřicetiletý brankář má za sebou další vydařenou sezonu v Jekatěrinburgu, kde s výjimkou ročníku 2016/17 chytá už od roku 2013. Letos se úspěšností zákroků dostal zase na 93%. Foto: Profimedia.cz
 Teemu Hartikainen (Salavat Julajev Ufa) – cca 31,2 mil. korun.  Třicetiletý finský reprezentační útočník, který si zahrál i na posledních olympijských hrách, se dříve snažil prosadit i v NHL. Během tří let v Edmontonu ale díru do světa neudělal a od roku 2013 je v Ufě. V uplynulém ročníku posbíral 36 bodů, rok předtím se ale dostal i na 45. Foto: Profimedia.cz
 Sven Andrighetto (Avangard Omsk) – cca 31,2 mil. korun.  Stejný plat má také Sven Andrighetto, jenž má za sebou první sezonu v Omsku, během níž posbíral 27 bodů v základní části a další dva pak přidal v play-off. Předtím sedmadvacetiletý švýcarský reprezentant několik let působil v zámoří, kde si za Montreal a Colorado zahrál i v NHL. Foto: Profimedia.cz
 Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva) – cca 33 mil. korun.  V NHL se nikdy nedokázal naplno prosadit, v St. Louis ani Washingtonu nedostal tolik prostoru, kolik by si přál, a tak to před rokem v zámoří zabalil a odešel do Dynama Moskva. Ve své premiérové sezoně v KHL sedmadvacetiletý útočník posbíral 63 bodů a stal se druhým nejproduktivnějším hráčem základní části. Dalších šest bodů přidal v play-off a následně se stal i nejužitečnějším hráčem letošního ročníku, což se dosud žádnému Čechovi nepovedlo. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Toto je 5 nejlépe placených hráčů v KHL. Mezi největšími boháči jsou i dva Češi

Dohledat platy hráčů z Kontinentální hokejové ligy, to není jen tak. Portál championat.ru však nyní přišel se zajímavými čísly, která odhalila, že se mezi nejlépe placené hvězdy soutěže dostali i čeští hokejisté.

Dmitrij Jaškin Dynamo.jpg

Čekali byste, že nejvíce peněz berou v KHL hráči Petrohradu nebo moskevského CSKA? Omyl. Podle portálu championat.ru jsou nejlépe placení hokejisté soutěže odjinud. Jména pěti nejlépe vydělávajících z nich, mezi nimiž jsou i dva Češi, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Jakub Kovář (Avtomobilist Jekatěrinburg) - cca 31,2 mil. korun

JAkub Kovář KHL.jpg

Jedním z nejlépe placených hráčů KHL je Jakub Kovář, který je zároveň nejlépe vydělávajícím gólmanem soutěže. Jednatřicetiletý brankář má za sebou další vydařenou sezonu v Jekatěrinburgu, kde s výjimkou ročníku 2016/17 chytá už od roku 2013. Letos se úspěšností zákroků dostal zase na 93%.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Teemu Hartikainen (Salavat Julajev Ufa) – cca 31,2 mil. korun

Teemu Hartikainen.jpg

Třicetiletý finský reprezentační útočník, který si zahrál i na posledních olympijských hrách, se dříve snažil prosadit i v NHL. Během tří let v Edmontonu ale díru do světa neudělal a od roku 2013 je v Ufě. V uplynulém ročníku posbíral 36 bodů, rok předtím se ale dostal i na 45.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Sven Andrighetto (Avangard Omsk) – cca 31,2 mil. korun

Sven Andrighetto.jpg

Stejný plat má také Sven Andrighetto, jenž má za sebou první sezonu v Omsku, během níž posbíral 27 bodů v základní části a další dva pak přidal v play-off. Předtím sedmadvacetiletý švýcarský reprezentant několik let působil v zámoří, kde si za Montreal a Colorado zahrál i v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva) – cca 33 mil. korun

Dmitrij JAškin Dynamo 2.jpg

V NHL se nikdy nedokázal naplno prosadit, v St. Louis ani Washingtonu nedostal tolik prostoru, kolik by si přál, a tak to před rokem v zámoří zabalil a odešel do Dynama Moskva. Ve své premiérové sezoně v KHL sedmadvacetiletý útočník posbíral 63 bodů a stal se druhým nejproduktivnějším hráčem základní části. Dalších šest bodů přidal v play-off a následně se stal i nejužitečnějším hráčem letošního ročníku, což se dosud žádnému Čechovi nepovedlo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Vadim Šipačov (Dynamo Moskva) – cca 41,5 mil. korun

Vadim Šipačov Dynamo.jpg

Nejlépe placeným hráčem KHL je Jaškinům spoluhráč z Moskvy Vadim Šipačov. Třiatřicetiletý ruský reprezentační útočník letos s 65 body ovládl produktivitu celé soutěže a produktivní byl i v play-off, ve kterém dal čtyři góly a přidal stejný počet nahrávek. Společně s Jaškinem mistr světa z roku 2014 patřil k hlavním hvězdám ligy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud