Tomáš Vaclík - 80 milionů korun.  Současná reprezentační jednička přišla v polovině sezony 2011/12 na Letnou. Tomáš Vaclík se ve Spartě stal oporou a v roce 2014 s rudým týmem oslavil dosud poslední domácí ligový titul. Poté za 80 milionů korun zamířil do Basileje, která jej loni v létě prodala do Sevilly. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Koubek - 85 milionů korun.  V roce 2015, po domácím šampionátu jednadvacítek, jej z Hradce Králové koupila Sparta. Tomáš Koubek nejprve působil v Liberci a před sezonou 2016/17 se vrátil na Letnou. Ve Spartě načal i další ročník, už v srpnu ale odešel do francouzského Rennes, odkud letos v létě přestoupil do bundesligového Augsburgu. Foto: Profimedia.cz
 Jiří Pavlenka - 90 milionů korun.  Bývalý gólman Baníku odešel v polovině sezony 2015/16 do Slavie, se kterou další rok získal titul. Poté se ale posunul zase dál a zamířil do Brém. Jaroslav Tvrdík jej sice dlouho nechtěl pustit, nakonec ho ale prodal do Německa zhruba za 90 milion korun. Jiří Pavlenka se v Bundeslize rozkoukal velmi rychle a aktuálně patří mezi nejlepší brankáře soutěže. Foto: Profimedia.cz
 Petr Čech - 150 milionů korun.  Nejdražším českým gólmanem, který kdy přestoupil z domácí ligy, je Petr Čech. Toho v roce 2001 koupila z Blšan Sparta, kde nastoupil před sezonou 2001/02. Titul tehdy na Letné sice nezískal, vytvořil ale ligový rekord v neprůstřelnosti, velmi dobré výkony předváděl i v Lize mistrů a po roce odešel do Rennes, které za něj zaplatilo asi 150 milionů korun. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Toto je 5 nejdražších brankářů v ligové historii. Kolář je však všechny může strčit do kapsy

Okolo Ondřeje Koláře je pořádně rušno. Současnou brankářskou jedničku Slavie totiž vábí francouzské Nice, které za něj nabízí hodně vysokou částku. Jenže slávistický boss Jaroslav Tvrdík chce ještě víc.

Bez názvu.jpg

Pětadvacetiletý Ondřej Kolář prožívá skvělé období. V aktuální sezoně dostal jen dvě branky, září v Lize mistrů a dostal se i do reprezentace, ve které už si připsal první start. Není divu, že svými výkony zaujal zahraniční kluby - například francouzské Nice, které za něj nabízí 400 milionů korun. Pokud Slavia tuto nabídku přijme, tak by se Kolář stal suverénně nejdražším brankářem v ligové historii. Koho by v tom případě překonal? Žebříček pěti ligových brankářů, za které se dosud platilo nejvíc, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Vaclík - 80 milionů korun

Tomáš Vaclík.jpg

Současná reprezentační jednička přišla v polovině sezony 2011/12 na Letnou. Tomáš Vaclík se ve Spartě stal oporou a v roce 2014 s rudým týmem oslavil dosud poslední domácí ligový titul. Poté za 80 milionů korun zamířil do Basileje, která jej loni v létě prodala do Sevilly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Koubek - 85 milionů korun

Tomáš Koubek Sparta.jpg

V roce 2015, po domácím šampionátu jednadvacítek, jej z Hradce Králové koupila Sparta. Tomáš Koubek nejprve působil v Liberci a před sezonou 2016/17 se vrátil na Letnou. Ve Spartě načal i další ročník, už v srpnu ale odešel do francouzského Rennes, odkud letos v létě přestoupil do bundesligového Augsburgu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jiří Pavlenka - 90 milionů korun

Jiří Pavlenka Slavia 2.jpg

Bývalý gólman Baníku odešel v polovině sezony 2015/16 do Slavie, se kterou další rok získal titul. Poté se ale posunul zase dál a zamířil do Brém. Jaroslav Tvrdík jej sice dlouho nechtěl pustit, nakonec ho ale prodal do Německa zhruba za 90 milion korun. Jiří Pavlenka se v Bundeslize rozkoukal velmi rychle a aktuálně patří mezi nejlepší brankáře soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Petr Čech - 150 milionů korun

Petr Čech Sparta.jpg

Nejdražším českým gólmanem, který kdy přestoupil z domácí ligy, je Petr Čech. Toho v roce 2001 koupila z Blšan Sparta, kde nastoupil před sezonou 2001/02. Titul tehdy na Letné sice nezískal, vytvořil ale ligový rekord v neprůstřelnosti, velmi dobré výkony předváděl i v Lize mistrů a po roce odešel do Rennes, které za něj zaplatilo asi 150 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Martin Dúbravka - 160 milionů korun

Martin Dúbravka Sparta  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ještě o deset milionů více než Čech stál Martin Dúbravka. Toho před sezonou 2017/18 přivedla Sparta zadarmo z Liberce a postupně na něm pořádně vydělala. Slovenský reprezentant odchytal velmi dobrý podzim, po kterém odešel do anglického Newcastlu - nejprve na hostování, které se poté změnilo v přestup.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud