1990: Basketbrawl  V roce 1990 se objevila na trhu hra s titulem Basketbrawl pro Atari 7800 a o dvě léta později i pro Atari Lynx. Jak název napovídá, mělo jít o podivnou kombinaci basketbalu s pouličními rvačkami. Vyhrát jste mohli buď tím, že nastřílíte do koše víc bodů než soupeř, nebo jej umlátíte do bezvědomí dříve, než vyprší čas. Hra byla tvrdě kritizována a velice rychle zapomenuta.

1990: Basketbrawl
V roce 1990 se objevila na trhu hra s titulem Basketbrawl pro Atari 7800 a o dvě léta později i pro Atari Lynx. Jak název napovídá, mělo jít o podivnou kombinaci basketbalu s pouličními rvačkami. Vyhrát jste mohli buď tím, že nastřílíte do koše víc bodů než soupeř, nebo jej umlátíte do bezvědomí dříve, než vyprší čas. Hra byla tvrdě kritizována a velice rychle zapomenuta.

 1995: Power Serve 3D Tennis  Když přišla v roce 1995 na trh hra Power Serve 3D Tennis pro PlayStation, dostalo se jí pochvalných recenzí za grafiku. Jenže co s perfektním vizuálem, když se hra nedá hrát? A to byl právě případ tohoto titulu. Kromě nesmyslně řešených ovládacích prvků se hra poměrně často sekala, což k zábavě taky moc nepřispívalo.
 1997: Bravo Air Race  Bravo Air Race je akční arkádová závodní hra pro PlayStation, kterou přivedlo na svět vývojářské studio Xing Entertainment a vydala společnost THQ v roce 1997. Uživatelé si mohli vybrat z několika letadel od vrtulových až po tryskové, ale když se pustili do hry, moc jste si jí neužili. Bylo v ní totiž moře závažných chyb v grafickém zpracování, signalizaci kurzu a varování před nebezpečím. I ti nejzkušenější pařmeni končili s železnou pravidelností rozmáznutí o nějakou skálu.
 1999: 3Xtreme  Jak už to tak bývá, ne každé pokračování úspěšného titulu musí nutně navázat na svého povedeného předchůdce. V případě hry 3Xtreme pro PlayStation to bezezbytku platí. Oproti dobře hodnocené verzi 2Xtreme se tvůrcům ze studia 989 Sports vymkla z rukou grafika, která se vůbec nepovedla, při hraní pak byly časté potíže ve chvíli, kdy se na obrazovce objevil více než jeden hráč.
 1999: Extreme Watersports  Hra Extreme Watersports je všeobecně považována za jednu z nejhorších (ne-li dokonce vůbec nejtragičtější), které se (nejen) v 90. letech minulého století objevily na trhu. Kromě do očí bijících technických problémů bylo prakticky nemožné dohrát ji do konce. Hráči se potýkali s nereagujícími ovládacími prvky a pravidelně se na vodních lyžích zasekávali uprostřed pohybu, načež už jen zírali, jak jim na zamrzlé obrazovce běží čas.
5
Fotogalerie

Totální havárky. Podívejte se na 5 nejhorších sportovních videoher z 90. let

Není hra jako hra. A platí to v i oblasti videoher, Zatímco jedna vás chytí a dlouhé týdny nepustí, jinou po pár minutách znechuceně opustíte a už nikdy se k ní nevrátíte.

Někdy člověk žasne nad tím, co všechno herní vývojáři vypustí do světa. Rychlost uvedení na trh je občas důležitější než dobrý nápad a vychytání chyb, takže se tu a tam dostane k hráčům extrémně nepovedený titul. Třeba v 90. letech minulého století, v době bouřlivého rozvoje videoher, bychom našli dost kousků, které by si klidně zasloužily nálepku „nejhorší“. Pětici těch skutečně šílených najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

1990: Basketbrawl

Basketbrawl.jpeg

V roce 1990 se objevila na trhu hra s titulem Basketbrawl pro Atari 7800 a o dvě léta později i pro Atari Lynx. Jak název napovídá, mělo jít o podivnou kombinaci basketbalu s pouličními rvačkami. Vyhrát jste mohli buď tím, že nastřílíte do koše víc bodů než soupeř, nebo jej umlátíte do bezvědomí dříve, než vyprší čas. Hra byla tvrdě kritizována a velice rychle zapomenuta.

Pokračování 3 / 6

1995: Power Serve 3D Tennis

Power Serve 3D Tennis.jpeg

Když přišla v roce 1995 na trh hra Power Serve 3D Tennis pro PlayStation, dostalo se jí pochvalných recenzí za grafiku. Jenže co s perfektním vizuálem, když se hra nedá hrát? A to byl právě případ tohoto titulu. Kromě nesmyslně řešených ovládacích prvků se hra poměrně často sekala, což k zábavě taky moc nepřispívalo.

Pokračování 4 / 6

1997: Bravo Air Race

Bravo Air Race.jpeg

Bravo Air Race je akční arkádová závodní hra pro PlayStation, kterou přivedlo na svět vývojářské studio Xing Entertainment a vydala společnost THQ v roce 1997. Uživatelé si mohli vybrat z několika letadel od vrtulových až po tryskové, ale když se pustili do hry, moc jste si jí neužili. Bylo v ní totiž moře závažných chyb v grafickém zpracování, signalizaci kurzu a varování před nebezpečím. I ti nejzkušenější pařmeni končili s železnou pravidelností rozmáznutí o nějakou skálu.

Pokračování 5 / 6

1999: 3Xtreme

3Xtreme.jpeg

Jak už to tak bývá, ne každé pokračování úspěšného titulu musí nutně navázat na svého povedeného předchůdce. V případě hry 3Xtreme pro PlayStation to bezezbytku platí. Oproti dobře hodnocené verzi 2Xtreme se tvůrcům ze studia 989 Sports vymkla z rukou grafika, která se vůbec nepovedla, při hraní pak byly časté potíže ve chvíli, kdy se na obrazovce objevil více než jeden hráč.

Pokračování 6 / 6

1999: Extreme Watersports

Extreme Watersports.jpeg

Hra Extreme Watersports je všeobecně považována za jednu z nejhorších (ne-li dokonce vůbec nejtragičtější), které se (nejen) v 90. letech minulého století objevily na trhu. Kromě do očí bijících technických problémů bylo prakticky nemožné dohrát ji do konce. Hráči se potýkali s nereagujícími ovládacími prvky a pravidelně se na vodních lyžích zasekávali uprostřed pohybu, načež už jen zírali, jak jim na zamrzlé obrazovce běží čas.

Doporučujeme

Články odjinud