Tomu to cinkalo. Osm medailí, které v kariéře vybojoval Jaroslav Bednář

Tomu to cinkalo. Osm medailí, které v kariéře vybojoval Jaroslav Bednář

Tomu to cinkalo. Osm medailí, které v kariéře vybojoval Jaroslav Bednář

Až ve 44 letech se uzavřela dlouhá, bohatá a úspěšná kariéra Jaroslava Bednáře. Ještě v sezoně 2020/21 válel ve Slavii ve druhé nejvyšší soutěži, v minulosti ale prošel NHL, hrál za reprezentaci, působil v Rusku, Finsku či Švýcarsku a řadu úspěšných let strávil i v extralize. Dohromady získal osm medailí.

Jaroslav Bednář se s vrcholovým hokejem rozloučil po sezoně 2017/18 v Hradci Králové, s nímž došel do semifinále play-off. Poté, co Mountfield padl v sérii s Třincem, rodák z Prahy uzavřel kariéru. Bez hokeje to ale nevydržel a od ročníku 2018/19 hájil barvy Vrchlabí ve třetí lize. V sezoně 2020/21 se posunul ještě o soutěž výš, vrátil se do Slavie, kde byl stále nesmírně platným hráčem - v 21 zápasech posbíral 21 bodů (7+14). Pak se definitivně rozloučil a vydal se na manažerskou dráhu. Připomeňte si, co během vrcholové kariéry dokázal, v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Extraliga

Jaroslav Bednář.jpg

Jaroslav Bednář se s extraligovou loučil čtvrtým místem. S Hradcem Králové došel do semifinále, ve kterém Mountfield nestačil na Třinec. O rok dříve získal bronz.

Útočník, který v české nejvyšší soutěži odehrál celkově 745 zápasů, má ve sbírce i další medaile. V letech 2006 a 2009 bral se Slavií stříbro a v sezoně 2007/08 vybojoval extraligové zlato. V play-off tehdy dal deset branek a přidal tři asistence. Kromě dresu Slavie a Hradce hájil také barvy Sparty a Plzně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Reprezentace

Jaroslav Bednář ČR Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Jaroslav Bednář startoval na dvou světových šampionátech. Dohromady na nich odehrál 14 zápasů a v roce 2007 dal jeden gól. O rok dříve sice nebodoval, z Lotyšska si ale dovezl stříbrnou medaili. V reprezentaci nastoupil celkově k 67 duelům, ve kterých posbíral 25 (15+10) kanadských bodů.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Zahraničí

Jaroslav Bednář Omsk.jpg

Jaroslav Bednář strávil několik úspěšných let také v zahraničí. V roce 2001 ho z 51. pozice draftovalo Los Angeles, v jehož barvách si odbyl premiéru v NHL. Krátce působil také na Floridě a v závěru sezony 2003/04 zamířil do Omsku, se kterým získal ruský titul.

V Avangardu strávil ještě další sezonu, poté hrál ve Finsku, kde působil už dříve, a následně se vrátil do Slavie. V ročníku 2009/10 patřil Novgorodu a další tři roky působil ve Švýcarsku, kde získal dva tituly – jeden s Davosem a druhý s Bernem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud