Tomáš Tatar a spol. Podívejte se, kolik si v aktuální sezoně vydělají nejlépe placení slovenští hráči v NHL

Do aktuální sezony NHL dosud zasáhlo jedenáct slovenských hokejistů. Jejich role v týmech už ale nejsou tak významné, jak tomu bývalo před lety, kdy v zámoří váleli Hossa, Gáborík či Bondra. Tomu také odpovídají jejich platy.

Kolik berou nejlépe placení slovenští hokejisté v NHL? Žádný ze současných hráčů nepatří mezi nadstandardně ohodnocené. Platy těch, kteří si vydělají nejvíc, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

3. Erik Černák (Tampa Bay Lightning) – 2,95 milionu dolarů

Erik Černák.jpg

Jednu z nadějí slovenského hokeje, Erika Černáka, získalo v draftu roku 2015 Los Angeles. Talentovaný bek však poprvé okusil NHL v barvách Tampy Bay, kam byl o dva roky později vytrejdován. Za Lightning zatím odehrál 186 zápasů, ve kterých ukázal svůj potenciál, důraz i přehled. Na kontě má 16 branek a 34 gólových nahrávek, z toho jeden gól a tři asistence zaznamenal v aktuálním ročníku. Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu je momentálně na marodce. V současné sezoně pobírá plat ve výši necelých tří milionů dolarů a smlouva mu vyprší až po sezoně 2022/23.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. Richard Pánik (New York Islanders) – 3,2 milionu dolarů

Richard Pánik-Islanders.jpg

Třicetiletý útočník Richard Pánik zámořskou kariéru odstartoval v Tampě Bay, hrál taky za Toronto, Chicago a Arizonu, odkud odešel v létě roku 2019 jako volný hráč do Washingtonu, kde podepsal čtyřletou smlouvu. V dresu Capitals však moc dlouho nevydržel a byl vytrejdován do Detroitu, odkud se následně stěhoval do současného působiště v New Yorku Islanders. Tam však nemá na růžích ustláno a pendluje mezi prvním týmem a farmářským celkem.

V dresu ostrovanů nastoupil v současném ročníku pouze do čtyř zápasů, ve kterých zaznamenal jediný bod za asistenci. Smlouvu má podepsanou až do roku 2023 a v aktuální sezoně mu zajišťuje plat ve výši 3,2 milionu dolarů. Stejnou gáži mají letos také dva Češi – Michal Hronek a Dmitrij Jaškin.

Pokračování 4 / 4

1. Tomáš Tatar (New Jersey Devils) – 3,75 milionu dolarů

Tomáš Tatar-New Jersey Devils.jpg

Největší slovenskou hvězdou v NHL je momentálně Tomáš Tatar, který je zároveň nejlépe placeným hokejistou ze země pod Tatrami v zámoří. Čerstvě jednatřicetiletý útočník hrál několik let za Detroit, který ho v roce 2009 draftoval, krátce se mihl v Las Vegas a minulé tři sezony byl hráčem Montrealu. Před tou aktuální se upsal na dva roky Ďáblům z New Jersey za devět milionů dolarů. Menší část z této částky ve výši 3,75 milionu dolarů mu přistane na účtu v tomto ročníku. Přesto z něj dělá momentálně nejlépe placeného Slováka v NHL. Mezi všemi hráči v NHL je však v tomto ohledu až ve druhé polovině třetí stovky. Stejný plat má například Paul Stastny z Winnipegu či Nikita Zadorov z Calgary.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud