Vzpomenete si ještě na moment, když Cristiano Ronaldo v Champions League poprvé ukázal svůj nezměrný talent pro střílení gólů? Nebo na okamžik, když mladičký Kilian Mbappé zesměšnil obranu Manchesteru City? Každý ročník Ligy mistrů rodí nové hvězdy a výjimkou nebude ani ten současný.  V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete deset borců, kteří (zatím) nepatří mezi superhvězdy, ale mohou dát během nadcházejících týdnů v milionářské soutěži o sobě pořádně vědět.  Profimedia.cz

Vzpomenete si ještě na moment, když Cristiano Ronaldo v Champions League poprvé ukázal svůj nezměrný talent pro střílení gólů? Nebo na okamžik, když mladičký Kilian Mbappé zesměšnil obranu Manchesteru City? Každý ročník Ligy mistrů rodí nové hvězdy a výjimkou nebude ani ten současný. V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete deset borců, kteří (zatím) nepatří mezi superhvězdy, ale mohou dát během nadcházejících týdnů v milionářské soutěži o sobě pořádně vědět. Profimedia.cz

 10. Nordi Mukiele – 21 let (RB Lipsko)  Kdybyste hledali důvod, proč je po čtyřech úvodních kolech na čele bundesligové tabulky Lipsko, pak byste zřejmě došli k závěru, že je to (také) zásluhou vynikající defenzívy týmu. Jedním z pilířů zadních řad je i jednadvacetiletý Francouz Nordi Mukiele. Urostlý zadák neuhne v žádném osobním souboji, je silný ve vzduchu, umí to s balonem a dokáže precizně nahrávat. Profimedia.cz
 9. Tomáš Souček – 24 let (Slavia Praha)  V létě se mluvilo o odchodu záložníka Tomáše Součka do zahraničí, ale on nakonec zůstal v Edenu a pomohl Slavii do Ligy mistrů. V milionářské soutěži teď na sebe může významně upozornit. Nejlépe placený hráč české Fortuna ligy potká během šesti zápasů základní skupiny ty nejlepší protivníky, což mu dává velkou šanci zapůsobit na případné zájemce z řad bohatých evropských klubů. Profimedia.cz
 8. Dani Olmo – 21 let (Dinamo Záhřeb)  Poté, co letos v létě pomohl španělské reprezentaci k titulu mistrů Evropy na šampionátu do 21 let, očekával ofenzivní záložník Dani Olmo, že opustí Dinamo Záhřeb a zakotví na lukrativnější adrese. Když se tak nestalo, byl docela zklamaný. Novinářům v jednom rozhovoru řekl, že chtěl opustit Chorvatsko a upsat se některému klubu z pěti prestižních kontinentálních soutěží. Dodal však, že i když to nevyšlo, bude nadále dávat všechny své schopnosti do služeb Dinama. Nyní má (minimálně) šest zápasů na to, aby v milionářské lize ukázal, že jeho podpis na smlouvě opravdu stojí za to. Profimedia.cz
 7. Stefano Sensi – 24 let (Inter Milán)  Když před startem sezony získal Inter Milán na hostování do konce sezony čtyřiadvacetiletého Stefana Sensiho, mnozí experti i fanoušci tušili, že se to klubu může zatraceně vyplatit. Potvrdilo se to už v prvních kolech Serie A, v nichž dal střední záložník dvě branky a v neděli se stal „mužem utkání“ v souboji s Udine, který rozhodl jediným gólem. Subtilní borec teď může ukázat, jak velký talent v něm dřímá i v Lize mistrů. Je to skvělý driblér s velkým citem pro balon a finální přihrávku, dokáže ale také přesně střílet a pro tým zařídí spoustu přímých kopů po faulech soupeře na jeho osobu. Je to chytrý hráč, který se dokáže i pod tlakem správně rozhodovat. Sensimu možná trvalo trochu déle, než se ocitl v pozici vycházející hvězdy, ale má na to, aby se stal opravdovou osobností. Profimedia.cz
11
Fotogalerie

Tomáš Souček a spol. 10 „bezejmenných“ hráčů, kteří mohou zazářit v aktuálním ročníku Ligy mistrů

Jeden z nejzajímavějších pocitů, které může fotbal přinést svým fanouškům, je, když sledují vzestup nové hvězdy. A pár takových se jistě najde i v tomto ročníku Ligy mistrů.

slide-zazáří v LM.jpg

Vzpomenete si ještě na moment, když Cristiano Ronaldo v Champions League poprvé ukázal svůj nezměrný talent pro střílení gólů? Nebo na okamžik, když mladičký Kilian Mbappé zesměšnil obranu Manchesteru City? Každý ročník Ligy mistrů rodí nové hvězdy a výjimkou nebude ani ten současný. V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete deset borců, kteří (zatím) nepatří mezi superhvězdy, ale mohou dát během nadcházejících týdnů v milionářské soutěži o sobě pořádně vědět.

Pokračování 2 / 11

10. Nordi Mukiele – 21 let (RB Lipsko)

Nordi Mukiele.jpg

Kdybyste hledali důvod, proč je po čtyřech úvodních kolech na čele bundesligové tabulky Lipsko, pak byste zřejmě došli k závěru, že je to (také) zásluhou vynikající defenzívy týmu. Jedním z pilířů zadních řad je i jednadvacetiletý Francouz Nordi Mukiele. Urostlý zadák neuhne v žádném osobním souboji, je silný ve vzduchu, umí to s balonem a dokáže precizně nahrávat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

9. Tomáš Souček – 24 let (Slavia Praha)

Tomáš Souček2.jpg

V létě se mluvilo o odchodu záložníka Tomáše Součka do zahraničí, ale on nakonec zůstal v Edenu a pomohl Slavii do Ligy mistrů. V milionářské soutěži teď na sebe může významně upozornit. Nejlépe placený hráč české Fortuna ligy potká během šesti zápasů základní skupiny ty nejlepší protivníky, což mu dává velkou šanci zapůsobit na případné zájemce z řad bohatých evropských klubů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

8. Dani Olmo – 21 let (Dinamo Záhřeb)

Dani Olmo.jpg

Poté, co letos v létě pomohl španělské reprezentaci k titulu mistrů Evropy na šampionátu do 21 let, očekával ofenzivní záložník Dani Olmo, že opustí Dinamo Záhřeb a zakotví na lukrativnější adrese. Když se tak nestalo, byl docela zklamaný.

Novinářům v jednom rozhovoru řekl, že chtěl opustit Chorvatsko a upsat se některému klubu z pěti prestižních kontinentálních soutěží. Dodal však, že i když to nevyšlo, bude nadále dávat všechny své schopnosti do služeb Dinama. Nyní má (minimálně) šest zápasů na to, aby v milionářské lize ukázal, že jeho podpis na smlouvě opravdu stojí za to.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

7. Stefano Sensi – 24 let (Inter Milán)

Stefano Sensi.jpg

Když před startem sezony získal Inter Milán na hostování do konce sezony čtyřiadvacetiletého Stefana Sensiho, mnozí experti i fanoušci tušili, že se to klubu může zatraceně vyplatit. Potvrdilo se to už v prvních kolech Serie A, v nichž dal střední záložník dvě branky a v neděli se stal „mužem utkání“ v souboji s Udine, který rozhodl jediným gólem.

Subtilní borec teď může ukázat, jak velký talent v něm dřímá i v Lize mistrů. Je to skvělý driblér s velkým citem pro balon a finální přihrávku, dokáže ale také přesně střílet a pro tým zařídí spoustu přímých kopů po faulech soupeře na jeho osobu. Je to chytrý hráč, který se dokáže i pod tlakem správně rozhodovat. Sensimu možná trvalo trochu déle, než se ocitl v pozici vycházející hvězdy, ale má na to, aby se stal opravdovou osobností.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

6. Dominik Szoboszlai – 18 let (RB Salcburk)

Dominik Szoboszlai.jpg

Jestliže vkládá maďarský fotbal naděje do některého mladého hráče, pak jím je osmnáctiletý Dominik Szoboszlai. Šikovný záložník, který dokáže s míčem opravdová kouzla, je neobyčejným talentem. Je kreativní, báječně si rozumí s balonem, umí poslat na milimetr přesný pas spoluhráčům, dokáže vystřelit a v soubojích s obránci je to většinou on, kdo je vítězem. Buď kolem nich prosviští, nebo si vykoleduje faul. Tohoto chlapíka si moc dobře všímejte a už se pomalu učte vyslovovat jeho jméno.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

5. Lisandro Martínez – 21 let (Ajax Amsterdam)

Lisandro Martínez.jpg

Kdybyste hledali fotbalistu, jehož cena během sezony 2019/20 vyletí raketově nahoru, pak byste možná došli ke jménu Lisandra Martíneze. Jednadvacetiletý argentinský stoper (nebo defenzivní záložník) je vysoce kreativním hráčem, který není jen rozbíječem útoků soupeře, ale dokáže také přesným pasem podpořit ofenzívu vlastního týmu. Není to náhoda, že před pár dny dostal poprvé pozvánku do seniorské reprezentace své země.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

4. Florentino Luis – 20 let (Benfica Lisabon)

Florentino Luis.jpg

Ještě sice nehraje v portugalské reprezentaci po boku Cristiana Ronalda, ale jeho čas už brzy přijde. Záložník Florentino Luis je ve dvaceti letech mistrem Evropy do 17 i do 19 let a portugalským šampionem. Atletický a agresivní středopolař je moderním typem fotbalisty, který pokryje velkou část hřiště a dominuje v osobních soubojích. Talentovaný Luis zvládne práci za dva. Rád distribuuje přihrávky na krátkou vzdálenost a miluje střelbu z dálky. V obou disciplínách vykazuje velmi dobré parametry.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

3. Erling Haaland – 19 let (RB Salcburk)

Erling Haaland.jpg

Erling Haaland je v současnosti patrně nejsledovanějším fotbalovým teenagerem v Evropě. Devatenáctiletý norský reprezentant, který je synem někdejšího hráče Nottinghamu Forest, Leedsu a Manchesteru City Alfa-Inge Haalanda, je téměř dvoumetrovým útočníkem rakouského Salcburku. Do povědomí širší veřejnosti se dostal na letošním mistrovství světa hráčů do 20 let, kde si devíti brankami vystřílel Zlatou kopačku pro nejlepšího kanonýra turnaje. Všechny je nasázel v jediném utkání proti Hondurasu, které Norové vyhráli 12:0.

Střeleckou formu si přenesl i do rakouské nejvyšší soutěže, v níž v sedmi zápasech zaznamenal už 11 branek. Bude zajímavé sledovat, jak si s ním poradí obrany Liverpoolu, Neapole a Genku v Lize mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

2. Sergino Dest – 18 let (Ajax Amsterdam)

Sergino Dest.jpg

Je mu osmnáct let a už má místo v reprezentaci Spojených států. Obránce Sergino Dest je rychlý, přímočarý, ale zároveň kreativní borec, který dokáže podpořit ofenzívu mužstva. Tenhle mladík dokáže hrát zatraceně tvrdě a útočníci Chelsea, Lille a Valencie v základní skupině Ligy mistrů to bezpochyby pocítí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

1. Ansu Fati – 16 let (Barcelona)

Ansu Fati.jpg

Opravdu má 16 let? To je otázka, kterou si kladou všichni fotbaloví fanoušci, kteří viděli v akci novou hvězdičku Barcelony. Ansu Fati už má na kontě dva góly a jednu asistenci po čtyřech kolech španělské La Ligy.

Rodák ze západoafrické Guiney-Bissau vlétl před pár týdny do profesionálního fotbalu jako kometa. Experti si lámou hlavu nad tím, zda by jednou mohl Fati nahradit Lionela Messiho a zářit podobně oslnivým světlem jako on. Na prognózy je zřejmě ještě moc brzo, ale za (velkou) pozornost v Lize mistrů tento mladíček rozhodně stojí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud