Tohle že je Korea? 7 hráčů z olympijského týmu, kteří se narodili v Severní Americe

Jižní Korea povolala na olympijský turnaj dvanáct hráčů z týmu úřadujícího šampiona Asijské ligy Anyang Halla, který vede český kouč Patrik Martinec. Ve výběru se zároveň objevilo sedm hráčů, kteří mají s Koreou společné jen občanstv

Korejští hokejisté, kteří se v květnu poprvé představí i na mistrovství světa, jsou na olympijských hrách nováčky. Do nominace pořadatelské země se kromě rodilých Jihokorejců dostalo také sedm hokejistů původem ze Severní Ameriky. Dva z nich dokonce hráli v NHL. Kteří to jsou? Kompletní sedmičku naturalizovaných Korejců najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Matthew Dalton

Matthew Dalton.jpg

Jednatřicetiletý gólman se narodil v kanadském Clintonu. Prošel několika zámořskými soutěžemi a v roce 2011 zamířil do KHL. Chytal za Čechov, Nižněkamsk a po dvou letech se přesunul do týmu Anyang Halla, v němž působí dodnes. Právě on by měl být korejskou jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Alex Plante

Alex Plante.jpg

196 centimetrů a 104 kilogramů. To jsou údaje, kterými se pyšní urostlý bek Alex Plante. Osmadvacetiletý obránce byl v roce 2007 draftován Edmontonem, který ho získal v prvním kole z patnácté pozice. V dresu Oilers ale odehrál v průběhu tří let pouhých deset zápasů a přes Rakousko a Norsko se dostal až do korejského Anyang Halla, v němž je třetím rokem a letos je dokonce zástupcem kapitána.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Brock Radunske

Brock Radunske.jpg

V roce 2002 ho ve třetím kole draftu získal Edmonton, útočník Brock Radunske si ale v NHL nikdy nezahrál. V průběhu sezony 2006/07 zamířil do Davosu, rok byl v Německu a poté posílil výběr Anyang Halla. Jiný dres už neoblékl a v 34 letech je jedním z tahounů reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Eric Regan

Eric Regan.jpg

Další kanadský rodák, který bude reprezentovat korejský tým. Eric Regan působil v zámoří až do roku 2011, během něhož zamířil do německé soutěže. Po dvou letech v Hannoveru se přestěhoval do Koreji a posílil Nippon Paper Cranes. Rok hrál také za High1 a teď je třetí sezonu v kádru Anyang Halla. Loni posbíral 40 kanadských bodů, jak se mu povede na olympiádě?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Michael Swift

Michael Swift.jpg

Třicetiletý útočník se narodil v kanadském Peterboroughu, také on ale reprezentuje Jižní Koreu. V sezoně 2011/12, po třech letech v zámořské AHL, zamířil do týmu High1 a brzy se dostal do národního týmu. Loni posbíral 42 kanadských bodů, dříve zvládl dokonce 80, a Korejci na něj budou hodně spoléhat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Michael Testwuide

Michael Testwuide.jpg

Také Michael Testwuide pochází ze Severní Ameriky, ne však z Kanady, ale z USA. Třicetiletý útočník však v roce 2013 odešel do Koreje a stal se jedním z tahounl týmu Anyang Halla. Letos produktivní forvard hájí barvy Gangwon High1 a chystá se na první start pod olympijskými kruhy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Bryan Young

Bryan Young.jpg

Bryan Young je dalším hráčem v korejské nominaci, kterého draftoval Edmonton. Psal se rok 2004 a Oilers na něj ukázali v pátém kole. Dnes jednatřicetiletý obránce odehrál v NHL 17 zápasů, více prostoru ale nedostal a v roce 2010 odešel do týmu High1. Aktuálně je hráčem Daemyung Killer Whales.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud