Tohle ve Spartě asi nezažijí. 6 letních posil, které mají tituly ze zahraničních lig

Sparta v létě přivedla trenéra Andreu Stramaccioniho, který na Letnou dovedl jedenáct nových posil. Čekalo se jediné – titul, ten je však už po pěti kolech hodně daleko. Hráči v rudém dresu počítali s něčím jiným…

Sparta byla na přestupovém trhu velice aktivní, posily lovila v ligových klubech, ale i ve Francii, Turecku, Izraeli či Srbsku. Na Letnou přišlo 11 nových cizinců, jejichž úkolem bylo získat titul. Tato mise se ale zatím nevyvíjí podle očekávaného scénáře a posily Sparty vědí, že musí přidat.

Šest hráčů, které Sparta přivedla, už dříve vyhrálo „své“ zahraniční soutěže a vědí, jaké to je zvednout nad hlavu mistrovský pohár. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Martin Dúbravka (Žilina)

Martin Dúbravka Sparta  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý slovenský gólman, který by se po odchodu Tomáše Koubka měl stát znovu jedničkou, přišel do Sparty z Liberce. Předtím působil v Dánsku, do kterého zamířil ze Žiliny, s níž v sezoně 2009/10 oslavil slovenský titul. Dočká se dalšího na Letné?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Semih Kaya (Galatasaray)

Semih Kaya Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pro tureckého reprezentačního stopera je angažmá ve Spartě první zahraniční zastávkou. Téměř celou dosavadní kariéru strávil v Galatasarayi, ve kterém se setkal s Tomášem Ujfalušim a s nímž získal čtyři ligové tituly. Ten první vybojoval v roce 2008, další tři v letech 2012, 2013 a 2015.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Rio Mavuba (Lille)

profimedia-0228892678.jpg

Zkušený francouzský středopolař, který si zahrál na mistrovství světa v Brazílii, začínal v Bordeaux. Krátce se mihl ve Villarrealu a od roku 2008 byl hráčem Lille. Právě s ním vyhrál v roce 2011 francouzskou ligu i domácí pohár.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Tal Ben Chaim (Maccabi Tel Aviv)

Tal Ben Chaim Czech News Center, a.s.Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Nejdražší sparťanská (a také ligová) posila všech dob na Letné zatím nenaplnila obrovské předpoklady, které do něj klub vložil. Tal Ben Chaim přišel z izraelského Maccabi Tel Aviv, ve kterém byl ústřední postavou. V letech 2014 a 2015 dovedl tým k titulu, povede se mu to i na Letné?

Foto: Czech News Center, a.s./ Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Srdjan Plavšič (CZ Bělehrad)

Srđan Plavšič.jpg

Jednadvacetiletý srbský záložník přicházel s perspektivou do budoucna, v úvodu sparťanského angažmá ale patří k nejlepším hráčům letenského týmu. V roce 2015 ho získala Crvena Zvezda Bělehrad, se kterou ihned vybojoval titul. Na stejném týmu letos Sparta ztroskotala v předkole Evropské ligy…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Marc Janko (Salcburk, Porto, Basilej)

Marc Janko Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Čekaly se od něj góly, kupa gólů, ale realita je úplně jiná. Marc Janko se v lize ještě netrefil, trenérovi se navíc nelíbí jeho laxní přístup a v sestavě dostává přednost David Lafata. Jaká změna oproti minulým zahraničním angažmá, během nichž rakouský čahoun zářil. Se Salcburkem, Portem a Basilejí dokonce získal ligové tituly.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud