Jozef Chovanec  Prvním trenérem, který vedl Spartu v Lize mistrů, byla její bývalá hráčská opora Jozef Chovanec. Letenští v sezoně 1997/98 narazili na Parmu, Dortmund a Galatasaray, který díky gólům Horsta Siegla, Petra Gabriela a Josefa Obajdina porazila 3:0. Další výhru ale Sparta v tomto ročníku už nepřidala a Chovance ještě v průběhu sezony vystřídal na trenérské lavičce Zdeněk Ščasný.

Jozef Chovanec
Prvním trenérem, který vedl Spartu v Lize mistrů, byla její bývalá hráčská opora Jozef Chovanec. Letenští v sezoně 1997/98 narazili na Parmu, Dortmund a Galatasaray, který díky gólům Horsta Siegla, Petra Gabriela a Josefa Obajdina porazila 3:0. Další výhru ale Sparta v tomto ročníku už nepřidala a Chovance ještě v průběhu sezony vystřídal na trenérské lavičce Zdeněk Ščasný.

 Ivan Hašek  V sezoně 1999/2000 se Spartě v Lize mistrů dařilo. Dvakrát tehdy remizovala s Bordeaux, dvakrát přehrála Tilburg, zdolala i Spartak Moskva a postoupila do další fáze, ve které narazila na Porto, Barcelonu a Herthu Berlín, kterou jednou dokázala porazit. Spartu tehdy vedl Ivan Hašek, jenž s týmem postoupil do Ligy mistrů i v následujícím ročníku. Letenští v něm sice dokázali jednou udolat Šachtar Doněck, proti Laziu a Arsenalu však neuhráli ani bod.
 Jaroslav Hřebík  Ivana Haška u trenérského kormidla vystřídal Jaroslav Hřebík a také jemu se v Lize mistrů dařilo. Letenští v sezoně 2001/02 dvakrát porazili Feyenoord, uhráli čtyři body se Spartakem Moskva, vybojovali remízu s Bayernem Mnichov a v další fázi soutěže narazili na Real, Panathinaikos a Porto, které dvakrát porazili. Přesto Hřebíka v závěru sezony nahradil Vítězslav Lavička. Později se však na Letnou zase vrátil…
 Jiří Kotrba  V sezoně 2003/04 byla Sparta nalosována do těžké skupiny. Dokázala však uhrát remízu s Chelsea, porazila Lazio i Besiktas a postoupila do osmifinále proti AC Milán. Na úspěch, který dokázal Jiří Kotrba, už nikdo ve Spartě nenavázal.
 František Straka  Sparta postoupila do základní skupiny Ligy mistrů i v sezoně 2004/05. Tehdy na Letnou přijel Lyon, Fenerbahce a Manchester United, se kterým letenští uhráli bezbrankovou remízu. Více bodů ale tým vedený Františkem Strakou nezískal.
6
Fotogalerie

Tohle už je dávná historie. 6 trenérů, kteří vedli Spartu v zápasech Ligy mistrů

Víte, co má společného většina úspěchů Plzně v Lize mistrů? Trenéra Pavla Vrbu. To Spartu v nejprestižnější klubové fotbalové soutěži světa vedlo hned šest koučů. Ale to už je dávno...

Sparta hrála v základní skupině Ligy mistrů poprvé v roce 1997, naposledy se však v hlavní fázi soutěže představila v sezoně 2005/06. Letenské v Lize mistrů vedlo celkem šest trenérů. Víte, kteří to byli? Připomenut si je můžete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jozef Chovanec

Chovanec (2).jpg

Prvním trenérem, který vedl Spartu v Lize mistrů, byla její bývalá hráčská opora Jozef Chovanec. Letenští v sezoně 1997/98 narazili na Parmu, Dortmund a Galatasaray, který díky gólům Horsta Siegla, Petra Gabriela a Josefa Obajdina porazila 3:0. Další výhru ale Sparta v tomto ročníku už nepřidala a Chovance ještě v průběhu sezony vystřídal na trenérské lavičce Zdeněk Ščasný.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Ivan Hašek

Hašek.jpg

V sezoně 1999/2000 se Spartě v Lize mistrů dařilo. Dvakrát tehdy remizovala s Bordeaux, dvakrát přehrála Tilburg, zdolala i Spartak Moskva a postoupila do další fáze, ve které narazila na Porto, Barcelonu a Herthu Berlín, kterou jednou dokázala porazit.

Spartu tehdy vedl Ivan Hašek, jenž s týmem postoupil do Ligy mistrů i v následujícím ročníku. Letenští v něm sice dokázali jednou udolat Šachtar Doněck, proti Laziu a Arsenalu však neuhráli ani bod.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Jaroslav Hřebík

Hřebík.jpg

Ivana Haška u trenérského kormidla vystřídal Jaroslav Hřebík a také jemu se v Lize mistrů dařilo. Letenští v sezoně 2001/02 dvakrát porazili Feyenoord, uhráli čtyři body se Spartakem Moskva, vybojovali remízu s Bayernem Mnichov a v další fázi soutěže narazili na Real, Panathinaikos a Porto, které dvakrát porazili. Přesto Hřebíka v závěru sezony nahradil Vítězslav Lavička. Později se však na Letnou zase vrátil…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jiří Kotrba

Jiří Kotrba.jpg

V sezoně 2003/04 byla Sparta nalosována do těžké skupiny. Dokázala však uhrát remízu s Chelsea, porazila Lazio i Besiktas a postoupila do osmifinále proti AC Milán. Na úspěch, který dokázal Jiří Kotrba, už nikdo ve Spartě nenavázal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

František Straka

Straka3.jpg

Sparta postoupila do základní skupiny Ligy mistrů i v sezoně 2004/05. Tehdy na Letnou přijel Lyon, Fenerbahce a Manchester United, se kterým letenští uhráli bezbrankovou remízu. Více bodů ale tým vedený Františkem Strakou nezískal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Stanislav Griga

Griga.jpg

Zatím naposled se Sparta dostala do Ligy mistrů v sezoně 2005/06. První dva zápasy proti Ajaxu a Thunu byl na lavičce ještě Jaroslav Hřebík, pak ho ale nahradil Stanislav Griga, který tým vedl i v duelech s Arsenalem. V závěrečném utkání skupiny proti Thunu Sparta uhrála bezbrankovou remízu a od té doby se v hlavní fázi soutěže už nepředstavila.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud