Eric Cantona (Leeds United > Manchester United)  Na podzim roku 1992 to měl kouč Manchesteru United Alex Ferguson na Old Trafford pořádně nahnuté. Po katastrofálním startu do sezony se už nahlas mluvilo o jeho vyhazovu, ale pak přišel zázrak. Jmenoval se Eric Cantona a Red Devils ho získali za směšných 1,2 milionu liber z konkurenčního Leedsu. Proč tehdejší manažer klubu Howard Wilkinson rozhodl, že se Cantony zbaví, je dodnes tak trochu záhadou. A to ostatní je už (slavná) historie… Profimedia.cz
 Samuel Eto’o (Barcelona > Inter Milán)  Trenér Barcelony Pep Guardiola toužil v roce 2009 tak zoufale po švédském útočníkovi Zlatanu Ibrahimovičovi z Interu Milán, že za něho italskému klubu zaplatil 30 milionů liber a ještě přidal kamerunského ostrostřelce Samuela Eto’oa, v té době jednoho z nejobávanějších ofenzivních hráčů na světě. V Miláně tenkrát asi museli uspořádat hodně bujaré oslavy.  Profimedia.cz
 Wesley Sneijder (Real Madrid > Inter Milán)  Inter Milán nezískal v roce 2009 za hubičku jen Kamerunce Samuela Eto’oa. Podobně hloupě se zbavil své hvězdy i další španělský velkoklub. Real Madrid pustil do Itálie za pouhých 15 milionů eur Holanďana Wesleyho Sneijdera. Bílý balet tehdy podepsal několik superdrahých hvězd – Cristiana Ronalda, Kaká a Karima Benzemu – a potřeboval taky někoho prodat. Navzdory tomu, že na Santiago Bernabeu podával velmi dobré výkony, odnesl to právě Sneijder. Tehdejšímu kouči Interu José Mourinhovi se tak za pár babek podařilo vyplenit La Ligu a založit jádro týmu, se kterým dobyl Itálii I Evropu. Profimedia.cz
 Robin van Persie (Arsenal > Manchester United)  V Arsenalu měli své důvody, proč „museli“ v  roce 2012 prodat nejlepšího střelce anglické Premier League. Ale proč proboha pouštěli holandského kanonýra právě do Manchesteru United? Jak se na konci další sezony ukázalo, bylo to, jako by na Old Trafford prodali mistrovský titul. Van Persie chtěl z Arsenalu odejít, aby mohl bojovat o nejcennější trofeje. Od klubu bylo férové, že ho pustil. Jenže posilovat jednoho z největších konkurentů v domácí soutěži byla prostě kravina... Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Tohle se moc nepovedlo. 4 „nejhloupější“ fotbalové přestupy v posledních 30 letech

Některé fotbalové přestupy se zkrátka nepodaří. To se samozřejmě může stát, ale občas si zástupci prodávající strany musejí rvát zoufale vlasy, protože se lacino zbavili opravdové hvězdy, která v novém klubu září.

slide-nejhloupější přestupy.jpg

Existuje na světě pár manažerů, kteří si mohou s pocitem studu říct, že stáli u prodeje hráčů, kterých se zbavili zbrkle a hloupě a realizovali vůbec nejhloupější fotbalové přestupy v posledních třiceti letech. Čtyři (patrně) nejpitomější transfery najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Eric Cantona (Leeds United > Manchester United)

Eric Cantona.jpg

Leeds United se stal v sezoně 1991/92 historicky posledním vítězem anglické First Division. Od následující sezony nesla (a nese) soutěž název Premier League. Z úspěchu se tehdy v dresu Leedsu radoval i francouzský reprezentant Eric Cantona, který byl jedním z nejdůležitějších hráčů týmu.

Na podzim roku 1992 to měl kouč Manchesteru United Alex Ferguson na Old Trafford pořádně nahnuté. Po katastrofálním startu do sezony se už nahlas mluvilo o jeho vyhazovu, ale pak přišel zázrak. Jmenoval se Eric Cantona a Red Devils ho získali za směšných 1,2 milionu liber z konkurenčního Leedsu.

Proč tehdejší manažer klubu Howard Wilkinson rozhodl, že se Cantony zbaví, je dodnes tak trochu záhadou. A to ostatní je už (slavná) historie…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Samuel Eto’o (Barcelona > Inter Milán)

Samuel Etoo.jpg

Trenér Barcelony Pep Guardiola toužil v roce 2009 tak zoufale po švédském útočníkovi Zlatanu Ibrahimovičovi z Interu Milán, že za něho italskému klubu zaplatil 30 milionů liber a ještě přidal kamerunského ostrostřelce Samuela Eto’oa, v té době jednoho z nejobávanějších ofenzivních hráčů na světě. V Miláně tenkrát asi museli uspořádat hodně bujaré oslavy.

Barcelona se zbavila svého nejlepšího střelce a získala rozporuplného hráče, který do katalánského mužstva nijak zvlášť nezapadl. S Guardiolou měl neustálé konflikty a po roce opustil Camp Nou za poloviční cenu.

Zato Eto’o pokračoval v Itálii ve famózních výkonech a pod vedením kouče Josého Mourinha během dvou sezon vyhrál všechno, co vyhrát šlo – italskou ligu i pohár, domácí Superpohár, Ligu mistrů a mistrovství světa klubů. Když v roce 2011 přestoupil do ruské Machačkaly, stal se s gáží 20 milionů eur za sezonu nejlépe placeným fotbalistou světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Wesley Sneijder (Real Madrid > Inter Milán)

2012 - v srpnu dal Sneijder zatím poslední gól v Serii A, trefil se do sítě Pescary.jpg

Inter Milán nezískal v roce 2009 za hubičku jen Kamerunce Samuela Eto’oa. Podobně hloupě se zbavil své hvězdy i další španělský velkoklub. Real Madrid pustil do Itálie za pouhých 15 milionů eur Holanďana Wesleyho Sneijdera.

Bílý balet tehdy podepsal několik superdrahých hvězd – Cristiana Ronalda, Kaká a Karima Benzemu – a potřeboval taky někoho prodat. Navzdory tomu, že na Santiago Bernabeu podával velmi dobré výkony, odnesl to právě Sneijder. Tehdejšímu kouči Interu José Mourinhovi se tak za pár babek podařilo vyplenit La Ligu a založit jádro týmu, se kterým dobyl Itálii I Evropu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Robin van Persie (Arsenal > Manchester United)

Robin van Persie1.jpg

V Arsenalu měli své důvody, proč „museli“ v  roce 2012 prodat nejlepšího střelce anglické Premier League. Ale proč proboha pouštěli holandského kanonýra právě do Manchesteru United? Jak se na konci další sezony ukázalo, bylo to, jako by na Old Trafford prodali mistrovský titul.

Van Persie chtěl z Arsenalu odejít, aby mohl bojovat o nejcennější trofeje. Od klubu bylo férové, že ho pustil. Jenže posilovat jednoho z největších konkurentů v domácí soutěži byla prostě kravina...

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud