Muni He (Alex Albon)  Alex Albon má za sebou dvě sezony ve Formuli 1. Začínal ve stáji Toro Rosso a posléze přestoupil k Red Bullu. Na kontě má 38 odjetých závodů a umístění stupních vítězů, když v roce 2020 dojel dvakrát třetí. Před nedávno skončenou sezonou byl však degradován na funkci testovacího jezdce, což, jak přiznal, ho notně zabolelo. Od příštího ročníku už bychom však pětadvacetiletého jezdce měli vidět opět na okruzích, protože bude jezdit za Williams. Když má Albon volný čas, tráví jej se svou přítelkyní, dvaadvacetiletou čínskou profesionální golfistkou Muni He, se kterou je od roku 2019.

Muni He (Alex Albon)
Alex Albon má za sebou dvě sezony ve Formuli 1. Začínal ve stáji Toro Rosso a posléze přestoupil k Red Bullu. Na kontě má 38 odjetých závodů a umístění stupních vítězů, když v roce 2020 dojel dvakrát třetí. Před nedávno skončenou sezonou byl však degradován na funkci testovacího jezdce, což, jak přiznal, ho notně zabolelo. Od příštího ročníku už bychom však pětadvacetiletého jezdce měli vidět opět na okruzích, protože bude jezdit za Williams. Když má Albon volný čas, tráví jej se svou přítelkyní, dvaadvacetiletou čínskou profesionální golfistkou Muni He, se kterou je od roku 2019.

 Sandra Dziwiszek (Nicholas Lafiti)  Kanaďan Nicholas Latifi v současné době chodí s polskou modelkou Sandrou Dziwiszek. Dvojice se dala dohromady v červnu roku 2020. Sandra má docela působivý životopis, protože dříve pracovala jako právnička a dělala profesionálně atletiku - konkrétně skok o tyči. Lafiti toho zatím ve Formuli 1 moc neodjel. Na kontě má 39 Velkých cen, ve kterých získal pouhých sedm bodů. O umístění na stupních vítězů si může jen nechat zdát. Nechtěnou slávu si získal v posledním letošním závodě, když byl hlavním aktérem incidentu, jenž rozhodl o titulu mistra světa.
 Carmen Montero (George Russell)  Britský pilot George Russell v současnosti randí se studentkou obchodu a managementu Carmen Montero, přičemž pár byl poprvé spatřen v paddocku na loňské Velké ceně Toskánska. Dvojice o svém soukromí mlčí. Třiadvacetiletý závodník dříve - v letech 2017 až 2019 - chodil se Seychelle de Vries, sestrou svého bývalého týmového kolegy z Formule 2 Nicka de Vriese. Ve Formuli 1 se Russell teprve rozkoukává. Na kontě má 60 startů a jedno umístění na stupních vítězů. Uplynulou sezonu strávil v kokpitu Williamsu, v té příští bude hájit barvy Mercedesu.
 Isabel Hernaez (Carlos Sainz)  Ačkoli ani jeden z nich nepotvrdil společný vztah, má se za to, že Carlos Sainz chodí s tiskovou mluvčí Isabel Hernaez. Dvojice o svém osobním životě mlčí, ale Isabel sdílela na sociálních sítích několik fotografií, na kterých se účastní různých víkendů Grand Prix. Sedmadvacetiletý syn slavného stejnojmenného španělského rally jezdce je v kolotoči Formule 1 od roku 2015. Nejlepšího celkového umístění (páté místo) dosáhl letos, kdy premiérově závodil ve voze Ferrari. Předtím jezdil v kokpitech McLarenu, Renaultu a stáje Toro Rosso. Na premiérové vítězství ve Velké ceně zatím stále čeká, na kontě má zatím šest pódiových úspěchů.
 Carola Martinez (Sergio Pérez)  Sergio Perez se oženil s Carolou Martinezovou v červnu roku 2018. Pár se seznámil v roce 2017 na diskotéce. Do rodiny už přivítali dvě děti, syna a dceru. Syn Sergio Jr. se narodil v prosinci 2017 a v září 2019 přišla na svět dcera Carlota. O Carole se toho moc neví, ale pravidelně sdílí na Instagramu rodinné fotky. Má přes 80 tisíc sledujících. Pérez má na kontě už jedenáct sezon ve Formuli 1, během nichž absolvoval přes dvě stovky závodů, z nich dva dokázal vyhrát. Začínal v roce 2011 v Sauberu, pak se přes angažmá v McLarenu, stájích Force India a Racing Point dostal až do současného působiště v Red Bullu, v jehož barvách bude závodit i v příštím ročníku.
23
Fotogalerie

Tohle jsou přítelkyně a ženy (ex)pilotů Formule 1. Kdo má doma největší kočku?

Formule 1 je jedním z nejsledovanějších sportů na světě. Není proto divu, že se kolem ní „motá“ poměrně dost atraktivních žen.

Mnozí piloti Formule 1 vyznávají životní styl playboyů a pěkné holky umí měnit stejně rychle jejich týmoví mechanici gumy při zastávce v depu. Jiní dávají přednost stálým partnerkám, které je pravidelně doprovázejí na závodech.

Nahlédli jsme za kulisy nejpopulárnějšího automobilového seriálu na světě. V následujících kapitolách vám představujeme 23 žen, které do něj neodmyslitelně patří nebo v minulosti patřily.

Pokračování 2 / 24

Muni He (Alex Albon)

Muni He.jpg

Alex Albon má za sebou dvě sezony ve Formuli 1. Začínal ve stáji Toro Rosso a posléze přestoupil k Red Bullu. Na kontě má 38 odjetých závodů a umístění stupních vítězů, když v roce 2020 dojel dvakrát třetí. Před nedávno skončenou sezonou byl však degradován na funkci testovacího jezdce, což, jak přiznal, ho notně zabolelo. Od příštího ročníku už bychom však pětadvacetiletého jezdce měli vidět opět na okruzích, protože bude jezdit za Williams.

Když má Albon volný čas, tráví jej se svou přítelkyní, dvaadvacetiletou čínskou profesionální golfistkou Muni He, se kterou je od roku 2019.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 24

Sandra Dziwiszek (Nicholas Lafiti)

Sandra Dziwiszek.jpg

Kanaďan Nicholas Latifi v současné době chodí s polskou modelkou Sandrou Dziwiszek. Dvojice se dala dohromady v červnu roku 2020. Sandra má docela působivý životopis, protože dříve pracovala jako právnička a dělala profesionálně atletiku - konkrétně skok o tyči.

Lafiti toho zatím ve Formuli 1 moc neodjel. Na kontě má 39 Velkých cen, ve kterých získal pouhých sedm bodů. O umístění na stupních vítězů si může jen nechat zdát. Nechtěnou slávu si získal v posledním letošním závodě, když byl hlavním aktérem incidentu, jenž rozhodl o titulu mistra světa. Několik kol před koncem se srazil s Mickem Schumacherem a jeho auto i s úlomky zůstalo na okruhu. Na trať musel vyjet safety car, čehož využil Max Verstappen a nechal si přezout pneumatiky. Když byl závod znovu odstartován, měl výhodu, předjel Lewise Hamiltona v posledním kole a slavil celkové prvenství v šampionátu. Lafiti pak od mnohých fanoušků dostával výhrůžky smrtí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 24

Carmen Montero (George Russell)

Carmen Montero.jpg

Britský pilot George Russell v současnosti randí se studentkou obchodu a managementu Carmen Montero, přičemž pár byl poprvé spatřen v paddocku na loňské Velké ceně Toskánska. Dvojice o svém soukromí mlčí. Třiadvacetiletý závodník dříve - v letech 2017 až 2019 - chodil se Seychelle de Vries, sestrou svého bývalého týmového kolegy z Formule 2 Nicka de Vriese.

Ve Formuli 1 se Russell teprve rozkoukává. Na kontě má 60 startů a jedno umístění na stupních vítězů. Uplynulou sezonu strávil v kokpitu Williamsu, v té příští bude hájit barvy Mercedesu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 24

Isabel Hernaez (Carlos Sainz)

Isabel Hernaez.jpg

Ačkoli ani jeden z nich nepotvrdil společný vztah, má se za to, že Carlos Sainz chodí s tiskovou mluvčí Isabel Hernaez. Dvojice o svém osobním životě mlčí, ale Isabel sdílela na sociálních sítích několik fotografií, na kterých se účastní různých víkendů Grand Prix.

Sedmadvacetiletý syn slavného stejnojmenného španělského rally jezdce je v kolotoči Formule 1 od roku 2015. Nejlepšího celkového umístění (páté místo) dosáhl letos, kdy premiérově závodil ve voze Ferrari. Předtím jezdil v kokpitech McLarenu, Renaultu a stáje Toro Rosso. Na premiérové vítězství ve Velké ceně zatím stále čeká, na kontě má zatím šest pódiových úspěchů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 24

Carola Martinez (Sergio Pérez)

Carola Martinez.jpg

Sergio Perez se oženil s Carolou Martinezovou v červnu roku 2018. Pár se seznámil v roce 2017 na diskotéce. Do rodiny už přivítali dvě děti, syna a dceru. Syn Sergio Jr. se narodil v prosinci 2017 a v září 2019 přišla na svět dcera Carlota. O Carole se toho moc neví, ale pravidelně sdílí na Instagramu rodinné fotky. Má přes 80 tisíc sledujících.

Pérez má na kontě už jedenáct sezon ve Formuli 1, během nichž absolvoval přes dvě stovky závodů, z nich dva dokázal vyhrát. Začínal v roce 2011 v Sauberu, pak se přes angažmá v McLarenu, stájích Force India a Racing Point dostal až do současného působiště v Red Bullu, v jehož barvách bude závodit i v příštím ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 24

Sara Pagliaroli (Lance Stroll)

Sara Pagliaroli.jpg

Lance Stroll patří k mladé krvi ve Formuli 1. Třiadvacetiletý kanadský pilot je synem miliardáře Lawrence Strolla, který je spolumajitelem týmu Aston Martin, v němž absolvoval Lance letošní sezonu. Už dříve strávil dva roky ve Williamsu a posléze stejnou dobu ve stáji Racing Point. V seriálu už má na kontě přes sto závodů a tři umístění na stupních vítězů. V 18 letech se stal druhým nejmladším závodníkem v historii, který stál na pódiu. Jeho největší fanynkou je zřejmě šestadvacetiletá Sara Pagliaroli, která se na Instagramu chlubí téměř 170 tisíci sledujícími.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 24

Louise Magnussen (Kevin Magnussen)

Louise Magnussen.jpg

Dánský pilot Kevin Magnussem vtrhl do Formule 1 v roce 2014 v barvách McLarenu. Následně se přes angažmá v Renaultu dostal v roce 2017 do svého posledního působiště ve stáji Haas, v níž ve Formuli 1 v roce 2020 skončil. Na kontě měl 120 Velkých cen a jednou stál na stupních vítězů. Své soukromí si velmi střeží. Manželku Louisu si vzal za ženu během soukromého obřadu v srpnu roku 2019 a letos se jim narodil první potomek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 24

Caterina Masetti Zannini (Pierre Gasly)

Caterina Masetti Zannini.jpg

Francouz Pierre Gasly poprvé nakoukl do světa Formule 1 v roce 2015, kdy se stal testovacím jezdcem Red Bullu. Závodní premiéru si však odbyl o dva roky později v kokpitu vozu Toro Rosso. Od té doby zvládl odjet 86 Grand Prix a třikrát stál na stupních vítězů.

Gasly byl v uplynulém ročníku pilotem stáje Alpha Tauri a mohl se spolehnout na podporu své italské přítelkyně Cateriny Masetti Zannini, která sice vypadá jako modelka, ale je leteckou inženýrkou. V poslední době se spekuluje o tom, zda je pár stále ještě spolu, protože oba přestali zveřejňovat společné fotky na sociálních sítích.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 24

Charlotte Siné (Charles Leclerc)

Charlotte Siné.jpg

Rodák z Mekky Formule 1 - Monte Carla - vstoupil do světa nejpopulárnější disciplíny v roce 2018, když debutoval v kokpitu Sauberu. Jediná sezona mu stačila k tomu, aby dostal laso od stáje Ferrari, v níž strávil tři poslední roky. Charles Leclerc má dosud na kontě dvě vítězství a 13 umístění na stupních vítězů.

Od ledna roku 2015 až do září 2019 byl vídán s modelkou Giadou Gianni, vztah se však rozpadl. Po půl roce osamění si zařídil novou známost a randí s monackou modelkou a studentkou architektury Charlotte Siné.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 24

Kelly Piquet (Max Verstappen)

Kelly Piquet.jpg

Nizozemský mladík Max Verstappen je důkazem toho, že jablko nepadá daleko od stromu. Jeho otec Jos zvládl mezi lety 1994 až 2003 ve Formuli 1 odjet 106 závodů a dvakrát se dostal na stupně vítězů. Asi ale nečekal, že se syn Max vydá v jeho stopách tak brzy.

V polovině března roku 2015 odstartoval do úvodní Velké ceny sezony v Austrálii jako nejmladší jezdec v historii Formule 1. V kokpitu vozu Toro Rosso seděl Verstappen junior v době, kdy mu bylo 17 let a 166 dní. Překonal tak téměř o dva roky do té doby nejmladšího pilota F1 Jamieho Alguersuariho, jenž debutoval ve věku 19 let a 125 dní.

Od té doby zvládl Max odjet 141 závodů, v nichž nasbíral přes 1500 bodů. Na začátku roku 2016 ještě odjel pět závodů ve voze Torro Rosso, pak ale podepsal smlouvu v týmu Red Bull Racing a hned první Velkou cenu v novém voze vyhrál, čímž se stal ve věku 18 let a 228 dní nejmladším vítězem v dějinách F1. Letošní sezonu korunoval svým prvním titulem mistra světa.

Dozvědět se něco o jeho soukromém životě není snadné, protože si jej bedlivě střeží před dotěrnými novináři. Známo však je, že má vztah s brazilskou modelkou Kelly Piquet, která je dcerou trojnásobného mistra světa Nelsona Piqueta a v minulosti žila s jiným jezdcem Formule 1 - Rusem Daniilem Kvjatem, s nímž má dokonce dítě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 24

Tiffany Cromwell (Valtteri Bottas)

Tiffany Cromwell.jpg

Finský pilot Valtteri Bottas vstoupil do seriálu Formule 1 v roce 2012 jako jezdec stále Williams, kde působil pět sezon. Poslední pět roků byl však součástí stáje Mercedes, kde zacelil místo po odchodu mistra světa Nica Rosberga. Po jeho boku bylo dlouho možné vídat jeho ženu Emilii Pikkarainen. Pár byl spolu od roku 2010 a v září roku 2016 vstoupil do manželského svazku.

Emilia byla finskou reprezentantkou v plavání. Už v 15 letech se objevila na olympiádě v Pekingu a o čtyři roky později nechyběla ani na hrách v Londýně. Ve sbírce medailí má tři cenné kovy ze štafet v krátkém i dlouhém bazénu - nejcennější je stříbro ze závodu 4x50 metrů volným stylem z mistrovství Evropy v roce 2012. V listopadu roku 2019 však pár oznámil, že se rozchází. Bottas ale dlouho sám nezůstal. Zalovil opět ve sportovních vodách a ulovil australskou cyklistku Tiffany Cromwellovou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 13 / 24

Elena Berri (Esteban Ocon)

Elena Berri.jpg

Pětadvacetiletý Francouz Esteban Ocon vstoupil do světa Formule 1 v roce 2016 a od té doby zvládl odjet 89 závodů. První - a zatím jediné - vítězství vybojoval až letos, když vyhrál v Maďarsku na Hungaroringu.

Talentovaného mladíka dříve doprovázela přítelkyně Alice Brasseur. Blonďatá blogerka a modelka se ráda ukazovala na sociálních sítích v plavkách a spodním prádle a předváděla pěknou vytrénovanou postavu. Tuhle krásku však vyměnil za jinou - jeho současnou družkou je atletka Elena Berri.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 14 / 24

Linda Morselli (Fernando Alonso)

Linda Morselli.jpg

Bývalý španělský pilot a dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso už byl jednou ženatý. Svatbu měl 17. listopadu 2006 a za ženu si vzal Raquel del Rosario - zpěvačku popové kapely El Sueno de Morfeo. Více než šest let spolu žili ve Švýcarsku poblíž Ženevského jezera. Pak se Alonso seznámil s ruskou modelkou Dašou Kapustinovou a bylo po manželství. Pár se rozvedl v prosinci roku 2011 a španělský pilot byl od té doby s anorektickou slovanskou kráskou, která pózovala především pro značky Gucci, Dior, Chanel a YSL.

Ani tento vztah ale nevydržel. Pár se rozešel během roku 2014, ale Alonso moc dlouho sám nezůstal. Následně ho provázela životem španělská novinářka Lara Álvarez. Mluvilo se dokonce o zásnubách, ale nakonec z nich nebylo. V roce 2017 ji totiž vystřídala v loži i u stolu další modelka - Italka Linda Morselli.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 15 / 24

Brittny Ward (Jenson Button)

Brittny Ward.jpg

Mistr světa z roku 2009 Jenson Button byl dlouhá léta vídán po boku jediné ženy - japonsko-argentinské modelky Jessicy Michibata. Hnědooká kráska s mírami 85-59-88 se specializovala především na předvádění spodního prádla. Button byl dříve zasnoubený s herečkou a zpěvačkou Louise Griffith, ale po pětileté známosti se vztah v roce 2005 rozpadl. Michibatu si vzal v prosinci 2014 za manželku, ale už o rok později se manželství rozpadlo. Momentálně je bývalý britský pilot ve vztahu s americkou modelkou Brittny Ward, s níž má syna a dceru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 16 / 24

Minttu Virtanen (Kimi Räikkönen)

Minttu Virtanen.jpg

Finský závodnický dobrodruh, který si z Formule 1 odskočil na pár let k rally, strávil pět sezon v řadě v kokpitu vozu Ferrari, v němž v roce 2007 získal titul mistra světa. Letos byl třetím rokem pilotem Alfy Romeo. Na cestách už ho však nepodporuje jeho bývalá manželka. Někdejší modelka a Miss Skandinávie z roku 2002 Jenni Dahlman, která se s s ním rozešla v únoru roku 2013 a o rok později se pár rozvedl.

Raikkonen si záhy našel novou partnerku, kterou je modelka Minttu Virtanen, jež se stala v lednu roku 2015 matkou jeho prvního dítěte. V srpnu roku 2016 měl pár svatbu v italské Sieně a o necelý rok později se stal finský závodník podruhé otcem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 17 / 24

Vivian Sibold (Nico Rosberg)

Vivian Sibold.jpg

Syn někdejšího finského mistra světa Keke Rosberga a světový šampion z roku 2016 je zapleten v dlouholetém vztahu a nevypadá to, že by chtěl něco měnit. Jeho partnerka Vivian Sibold, kterou si vzal v roce 2014 za manželku, studovala interiérový design. Na konci srpna roku 2015 se stal Rosberg otcem, když se mu narodila dcera Alaia. Druhá dcera Naila přišla na svět v roce 2017.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 18 / 24

Anna Rafaela Bassi (Felipe Massa)

Anna Rafaela Bassi.jpg

Dlouholetý pilot Ferrari Felipe Massa si vzal Rafaelu Bassi na konci listopadu roku 2007. Bylo to docela nedlouho poté, co se poznali. „Kdyby mě nevyhodili na konci mé první sezony v roce 2002 ze Sauberu, možná bych ji ani nepotkal,“ řekl později brazilský jezdec, který je silně věřícím katolíkem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 19 / 24

Isabell Reis (Timo Glock)

Isabell Reis.jpg

Ve Formuli 1 strávil německý pilot Timo Glock šest sezon. Na tu závěrečnou v roce 2012 - v nekonkurenčním týmu Marussia - by ale asi nejraději zapomněl. Snad proto dal na začátku roku 2013 světu F1 vale a začal závodit v německém mistrovství cestovních vozů DTM. I tam bývala po jeho boku půvabná německá modelka Isabell Reis, se kterou žije ve Švýcarsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 20 / 24

Catherine Hyde (Heikki Kovalainen)

Catherine Hyde.jpg

Fin Heikki Kovalainen jezdil ještě v roce 2012 v týmu, který neměl šanci konkurovat ostatním. O rok později přijal angažmá jako testovací jezdec stáje Caterham, kde se předtím tolik trápil. V listopadu pak podepsal smlouvu u Lotusu, kde dokončil sezonu a odjel své poslední dva závody ve Formuli 1.

Později byl spojován s podpisem smlouvy u Mercedesu, kde měl dělat testovacího jezdce, ale k dohodě nedošlo. Od roku 2015 závodí v seriálu Super GT. Se zvládáním stresu mu může pomáhat jeho drahá polovička Catherine, která je vystudovanou sportovní psycholožkou a s níž žije od roku 2014 v manželství.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 21 / 24

Hanna Prater (Sebastian Vettel)

Hanna Prater.jpg

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel zná svou současnou manželku Hannu Prater, kterou si vzal v roce 2019, už od školních let. Na závodech seriálu F1 byste ji ale hledali marně. Údajně se dosud zúčastnila jen jediného. Německý pár žije společně ve Švýcarsku a má tři děti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 22 / 24

Karen Minier (David Coulthard)

Karen Minier (Couthard).jpg

Skot David Coulthard strávil v kolotoči Formule 1 šestnáct sezon, během nichž se radoval ze třinácti vítězství. Během let vystřídal několik stájí i partnerek – s americkou modelkou Heidi Wichlinski se rozešel na začátku roku 2001, s brazilskou krásku Simone Abdelnour ukončil vztah o čtyři roky později. Pak už konečně našel ženu svého srdce.

Dodnes je ve vztahu s belgickou reportérkou Karen Minierovou, která je zpravodajkou ze závodů Formule 1 pro televizní stanici TF1. V roce 2006 se pár zasnoubil a o dva roky později se Coulthardovi narodil syn Dayton. Dvojice žije v Monaku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 23 / 24

Gabriela Tarkanyi (Pastor Maldonado)

Gabriela Tarkanyi (Maldonado).jpg

Venezuelský pilot Pastor Maldonado se v roce 2013 protrápil sezonou v kokpitu nekonkurenceschopného Williamsu. Ani v dalším ročníku Formule 1 si ale moc nepolepšil - hájil barvy Lotusu a bodoval jen jednou. V roce 2015 už to bylo o poznání lepší. Čtyřikrát se dostal na bodované umístění a v konečném pořadí šampionátu mu patřila 14. příčka. Tím však jeho kariéra ve Velkých cenách F1 skončila.

V roce 2012 vyhrál svou jedinou Velkou cenu a oslavil to stylově - na jeho konci se oženil s přítelkyní Gabrielou Tarkanyi, jež kupodivu není modelkou ani zpěvačkou, nýbrž novinářkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 24 / 24

Marion Jolles (Romain Grosjean)

Marion Jolles (Grosjean).jpg

Francouz Romain Grosjean se nikdy netěšil z vítězství ve Velké ceně Formule 1, ale možná mu to ani tolik nevadí. Radost mu asi dělají jiné věci.

V roce 2012 se oženil s půvabnou sportovní novinářkou Marion Jolles a o rok později se stal otcem syna Sashi. Tehdy se navíc v kokpitu vozu Lotus dostal šestkrát na stupně vítězů – pětkrát dojel třetí, jedenkrát skončil druhý - a zažil tak nejlepší sezonu v kariéře. Od roku 2016 do roku 2020 brázdil okruhy v barvách stáje Haas, ale na pódiu nestál ani jednou. Větší radost mu asi dělají děti - v květnu roku 2015 se mu narodil druhý syn Simon a o dva roky později dcera Camille.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud